اتوپلاستی

اتوپلاستی

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش در راستای بهبود شکل ظاهری ، تصحیح موقعیت قراگیری و همچنین بهبود تناسب گوش ها با دیگر اجزای صورت بکار می رود.

همچنین جراحی زیبایی گوش به منظور رفع اختلالات مادرزادی موجود در گوش ها اعم از بزرگ بودن بیش از حد یا برآمده بودن آن ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

افزون بر این ، عمل اتوپلاستی قادر به رفع دمدفرمیتی گوش ها که در اثر آسیب‌ های فیزیکی به وجود آمده نیز می باشد و به این ترتیب سبب افزایش زیبایی چهره می شود.

لازم به ذکر است که می توان این عمل را بر روی یک یا هر دو گوش به صورت همزمان انجام داد.

سن مناسب برای انجام عمل اتوپلاستی

امکان انجام عمل اتوپلاستی در هر رده سنی ، وجود دارد ، اما پیش از 5 سالگی نباید اقدام به انجام آن نمود چرا که هنوز رشد اندام بدن فعال است.

بنابراین بعد از تکمیل فرآیند رشد و پشت سر گذاشتن 5 سالگی افراد می توانند این جراحی را انجام دهند.

 

اتوپلاستی

 

اقدام برای جراحی اتوپلاستی

اولین قدم جهت انجام جراحی زیبایی گوش ، مشاوه با یک جراح متخصص و مجرب است.

لذا افراد پیش از اقدام به این جراحی باید در جلسه مشاوره شرکت کنند و مقاصد خود از انجام آن را برای جراح مورد نظر ، تشریح نمایند.

علاوه بر این در جلسه مشاوره ، مواردی از قبیل بررسی سابقه پزشکی و معاینه فیزیکی بیمار ، مزایای انجام این جراحی ، دوره نقاهت ، اقدامات قبل و بعد از عمل و همچنین هزینه ‌عمل توسط جراح مورد نظرتان برای شما توضیح داده می شود.

اقدامات قبل از اتوپلاستی

به طور کلی ، جراحی گوش نهایتا 1 الی 2 ساعت به طول می انجامد ، البته این مسئله به وسعت و پیچیدگی عمل نیز بستگی دارد ؛ به عنوان مثال چنانچه نیاز به ایجاد تغییرات بسیار گسترده وجود داشته باشد قطعا زمان جراحی ، بیش از 2 ساعت طول خواهد کشید.

افراد از شب قبل از عمل و حدودا از 8 ساعت قبل از زمان شروع جراحی ، نباید هیچ گونه نوشیدنی یا خوراکی مصرف کنند.

توجه داشته باشید که شب قبل از عمل باید یک شام سبک میل نمایند.

حتما باید آزمایش های تجویز شده را انجام داده و نتیجه آن را به منظور قرار دادن در اختیار پزشک همراه خود داشته باشید.

اگر داروی خاصی مصرف می کنید یا به بیماری خاصی مبتلا هستید حتما این موضوع را به جراح معالج خود اطلاع دهید.

از مصرف مشروب و استعمال دخانیات از دو هفته قبل از عمل ، خودداری کنید.

جهت پیشگیری از افزایش احتمال خونریزی ضروری است که از مصرف داروهایی مثل آسپرین ، داروهای ضد التهاب همچنین مکمل ‌های گیاهی امتناع نمایید.

 

اتوپلاستی

 

نحوه انجام عمل اتوپلاستی

روش مورد استفاده برای انجام جراحی زیبایی گوش با توجه به نقص و ایراد گوش انتخاب می شود.

محل برش این جراحی بر اساس روشی است که پزشک معالج شما انتخاب می کند.

به طور کلی محل برش جراحی گوش در موقعیت های زیر می باشد :

  1. در ناحیه پشت گوش
  2. در چین های داخلی گوش

در عمل اتوپلاستی ، پس از این که بیمار تحت بیهوشی قرار گرفت ، برشی در یکی از نواحی مذکور ( بسته به سلیقه جراح ) ایجاد می شود.

این برش ، این امکان را به جراح می دهد تا بتواند غضروف پشت گوش را تا آن جایی که گوش به سمت سر نزدیک تر شود ، کاهش دهد.

سپس جراح به منظور بستن محل برش و نگاه داشتن گوش ها در موقعیت جدید شان ، از بخیه های  دائمی استفاده خواهد کرد.Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function hamyar_faq_clean() in /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php:54 Stack trace: #0 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include() #1 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/post/content.php(281): publisher_get_view('post', '_next_prev_post') #2 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include('/home3/drlajeva...') #3 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/post/style-1.php(63): publisher_get_view('post', 'content') #4 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include('/home3/drlajeva...') #5 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/single.php(19): publisher_get_view('post', 'style-1') #6 /home3/drlajeva/public_html/wp-in in /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php on line 54
وردپرس › خطا

یک خطای مهم در وب سایت شما رخ داده است.

دربارهٔ اشکال‌زدایی در وردپرس بیشتر بدانید.