اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی : انجام جراحی بینی یکی از مهم ترین اعمال جراحی زیبایی است که به دلیل نقش موثری که بر بهبود ظاهر افراد ایفا می کند در ارتقاء کیفیت زندگی اجتماعی و اعتماد به نفس آن ها تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

از این رو توصیه می شود قبل از انجام جراحی بینی ؛ اقدامات قبل از آن را به درستی رعایت نمایید تا بدین ترتیب دستیابی به نتایج ایده آل و قابل قبولی که از این جراحی مدّ نظر دارید برای تان محقق گردد.

انتخاب بهترین جراح بینی

قبل از عمل بینی ، پیش از هر کاری اولین و اساسی ترین اقدام ؛ انتخاب یک جراح بینی می باشد که در زمینه جراحی بینی از تبحر بالایی برخوردار بوده و نتایج درخشانی از انجام آن کسب نموده باشد.

قاعدتا مهارت جراح بینی در نتیجه جراحی زیبایی بینی و میزان موفقیت آمیز بودن آن اثری مستقیم خواهد داشت ، لذا نمی توان از اهمیت نقش جراح بینی در این عمل چشم پوشید.

در حقیقت می توان گفت که هرچه جراح بینی مهارت و تجربه بیشتری در زمینه جراحی زیبایی بینی داشته باشد ؛ نتیجه عمل ، رضایت بخش تر بوده و احتمال بروز عارضه ناشی از آن کاهش خواهد یافت.

 

ویژگی های بهترین جراح بینی

در راستای انتخاب بهترین جراح بینی ، لازم است که از ویژگی های یک جراح بینی خوب مطلع باشید تا بتوانید یک جراح زبده و چیره دست را انتخاب نمایید.

در ذیل به مهم ترین ویژگی های یک جراح بینی خوب اشاره می نماییم :

در وهله اول باید گفت که یک جراح بینی خوب می بایست دارای وجدان کاری باشد ؛ بدین معنا که برای انجام جراحی بینی صرفاً به مسائل مالی توجه نکرده و سلامت بیمار برای او در اولویت باشد.

قبل از جراحی ؛ وضعیت سلامت بیمار را به لحاظ جسمی و روحی ، مورد بررسی قرار دهد و جهت اطمینان از سلامت فرد ، برای وی آزمایشات لازم قبل از عمل را تجویز نماید و در صورت قابل قبول بودن نتایج آزمایشات ؛ اقدام به عمل وی نماید.

به اصول ریاضی و زیبایی شناسی مسلط باشد ؛ یعنی از قدرت تصور بالایی برخوردار باشد تا بتواند بهترین فرم بینی را برای افراد انتخاب نماید.

اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی را برای فرد تبیین نماید ، همچنین در رابطه با نتایج احتمالی عمل و عوارض و خطرات احتمالی عمل نیز برای فرد توضیحات لازم را تشریح نماید.

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی

بسیاری از افراد قبل از جراحی بینی با این سوال روبرو هستند که چگونه بهترین جراح بینی را انتخاب کنیم ؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت که اولین قدم این است که شما از نزدیکان و دوستان تان که تجربه انجام این جراحی را دارند درباره میزان رضایت شان از نتیجه عمل و تبحر و تجربه جراح بینی معالج شان پرس و جو نمایید.

در قدم بعدی ، با توجه به اینکه دسترسی به اینترنت این روزها برای همه افراد به سهولت ، میسر می باشد ؛ افراد می توانند در شبکه های اجتماعی یا گوگل ، بهترین جراح بینی را جستجو کرده و لیستی از جراحان بینی مجرب تهیه نمایند.

سپس از بین جراحان موجود در لیست ، یکی از بهترین آنان را انتخاب نموده و به صفحه سایت رسمی ایشان مراجعه کنند و با مطالعه بخش درباره دکتر ، مدرک علمی ایشان و تجارب کاری شان را مورد بررسی قرار داده و نمونه کارهای ایشان را در بخش گالری سایت یا صفحه اینستاگرام مشاهده نمایند.

افراد باید به مطب جراح مورد نظر مراجعه نموده و بیماران حاضر در مطب را از نزدیک ببینند و با آن ها درباره جراح منتخب خود سوال نمایند و نسبت به میزان رضایت آنان از نتیجه جراحی نیز جویا شوند.

سپس افراد در صورت اطمینان از انتخابی که کرده اند ، باید با پزشک منتخب خود یک جلسه مشاوره داشته باشند و در جلسه مشاوره خواسته ها و اهداف خود از انجام این عمل را برای ایشان بیان نمایند.

اقدامات قبل از جراحی بینی چیست ؟

پس از انتخاب جراح بینی ، از دیگر اقداماتی که افراد باید قبل از عمل زیبایی بینی رعایت کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • انجام آزمایشات و عکسبرداری های تجویز شده توسط پزشک معالج
  • مطلع نمودن جراح بینی از سوابق مصرف داروهای خاص ، حساسیت های دارویی و ابتلا به بیماری های زمینه ای
  • قطع مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات ، از 2 هفته قبل از جراحی بینی تا 2 هفته پس از آن ، جهت پیشگیری از بروز اختلال در اکسیژن رسانی خون در حین عمل و کند شدن روند ترمیم زخم ها پس از جراحی
  • خودداری از مصرف داروهای رقیق کننده خون از قبیل بروفن ، ژلوفن ، آسپرین و غیره ؛ از  2 هفته قبل از عمل بینی ، برای پیشگیری از تشدید خونریزی در حین جراحی و همینطور پس از عمل
  • پرهیز از خوردن و نوشیدن مواد خوراکی به مدت 8 ساعت قبل از جراحی بینی و ناشتا بودن در روز عمل ، به منظور جلوگیری از بازگشت محتوای معده به مجاری تنفسی و بروز خطر در حین عمل

دکتر سید محمد لاجوردی ، جراح بینی تهران در جلسه مشاوره ای که قبل از جراحی بینی برای متقاضیان این جراحی ؛ ترتیب می دهند تمام اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های پس از آن را که افراد باید به درستی رعایت کرده و مدّ نظر قرار دهند برای آن ها توضیح خواهند داد.سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
اسم قطره ای که در برنامه رادیو سلامت فرمودین

سلام. خسته نباشید
من صحبت های ارزشمندتون در برنامه رادیو سلامت رو گوش کردم کامل. اونجا در حالت کلی از قطره ای نام بردین که درمان رینیت آلرژیک هستش ولی اسم دقیقشو نگفتین. من اول فکر میکردم سینوزیت دارم چون سرماخوردگی هام خیلی طولانی میشه. از بعد از آموزشی سربازیم در دی ماه 1390 که اونجا 55 روز مداوم سرماخوردگی داشتم، این مشکل بوجود اومد و سال به سال بدتر شد و در حال حاضر ریزش پشت حلقم به حدی آزاردهندست که نمیتونم تحملش کنم. 24 ساعته مخاط بینی ترشح میکنه! سی تی اسکن سینوس هم دادم و در گزارشش نوشته شده همه چیز نرماله!
مشاهده پاسخ دکتر
2
سوهان کشی بینی

سلام دکتر.خسته نباشید
من دوسال پیش جراحی زیبایی بینی داشتم.بعدازمدتی روی بینی ام کیست دراومد.الان که کیست روکامل برداشتم.یه استخوان سمت راست بینی ام دراومده.آیا امکان رفع آن باسوهان کشیدن بصورت سرپایی هست؟
هزینه لش چقدر میشه؟
مشاهده پاسخ دکتر
3
گرفتگی بینی

باعرض سلام وخسته نباشین جناب آقای دکتر لاجوردی.
بنده چندین سال است گرفتگی بینی دارم.چندین بار به دکتر مراجعه کردم.یکی گفت آلرژی - یکی گفت تیغه بینی . مشهد کلنینگ امام رضارفتم گفت هیچی نداری. تست آلرژی دادم .دارو استفاده کردم .بهبود نیافتم.خودم شهرستان گنبدی هستم.خواهشمندم لطفا راهنماییم کنیدکه چکارکنم.ممنون میشم جواب بدین.
مشاهده پاسخ دکتر
4
هزینه عمل بینی

سلام. خسته نباشید.. آقای دکتر این بار دومه که خدمت شماپیام میزارم چون جواب ندادین. وضعیت وفرم بینیم ناجوره و زشتی خاصی توی صورتم گذاشته البته دوبارم شکستگی جزئی داشته. همین بدفرمیش تاثیرمنفی توی سرنوشتمم گذاشته. متولد 60 هستم ولی همچنان مجرد😔. زلزله زده هستیم و دوساله توی کانکس زندگی میکنیم شرایط مالی نامناسبی داریم که نتونستم تا حالا کاری انجام بدم برای خودم. آیا شما میتونید کمکم کنید؟ مشاهده پاسخ دکتر
5
عمل بینی

سلام آقای دکتر.خداقوت.من بینیم واقعا مشکل داره وهمین بدترکیبیش تاثیرگذاشته توزندگیم.ازنظرمالی اصلا توان جراحی ندارم.البته 2بارهم شکسته وفکرمیکنم از اونم هست.امکانش هست که شما این عمل را برام انجام بدین؟ مشاهده پاسخ دکتر
6
امکان اصلاح قوز مختصر بینی با روش ریسپینگ

با سلام وقت بخیر
دکتر میخواستم ببینم من میتونم با روش ریسپینگ یا همون( اصلاح قوز مختصر بینی با سوهان) قوز بینیم رو بدون نیاز به رینوپلاستی و جراحی باز درست کنم
یعنی فقط به روش بسته و با بیحسی موضعی یه سوهان بهش بکشید
مشاهده پاسخ دکتر
7
ورزشه بوکس

من بوکس تمرین میکنم،
غضروفه بینیم شکسته اگر تیپ پلاستی انجام بدم دیگه نباید
ورزشمو ادامه بدم؟
چون استخوان نمیشکنه این سوالو مطرح کردم.
واینکه انحرافه غضروفه بینی قابله حل هست با تیپ پلاستی؟
مشاهده پاسخ دکتر
8
تیپ پلاستی

سلام خسته نباشید آقای دکتر،من زهرا نارویی بیستودو ساله تقریبا ،بینی درازی دارم که با این موضوع مشکلی ندارم اما سوراخای بینیم از نمای نیم رخ و نوک بینیم بزرگه بدون دستکاری استخون امکانش هست برای من کاری انجام بدین ؟لطفا؟چون از بیهوشی بر حذرم مشاهده پاسخ دکتر
9
ریسپینگ

سلام. ازونجاییکە سایز بینیم نسبت بە صورتم کوچیکه و نمیخوام رینو پلاستی کنم، آیا قوز بینیم از طریق ریسپینگ و بدون بیهوشی برداشته میشه؟ هزینهش؟. سپاس مشاهده پاسخ دکتر
10
آشنایی با تیپ پلاستی

باسلام در تیپ پلاستی دوره نقاهت آن چطور هست ؟آیا مشکل گرفتگی بینی بوجود میاد دراین نوع عمل؟و اگر کمی قوزبینی داشته باشم میشه با این روش برطرف کرد؟واگر عکس بینیمو بفرستم میتونید راهنماییم کنید چه نوع عملی و با عوارض کمتر مناسب بینی من هست؟چون من در اصفهان هستم مشاهده پاسخ دکتر
1 2 3 4 5 6 7 8 9 همه