انواع لیفت پیشانی یا ابرو

انواع لیفت پیشانی یا ابرو

انواع لیفت پیشانی یا ابرو : باید به این مسئله توجه داشت که خیل کثیری از افرادی که جهت انجام بلفاروپلاستی ( جراحی زیبایی پلک ) مراجعه می نمایند و از پوست اضافه در پشت چشم های خود برخوردارند ، در واقع افتادگی ابرو دارند.

یک روش ساده جهت بررسی این مسئله که آیا شما دارای پوست اضافه در پشت چشم خود هستید یا این که افتادگی ابرو دارید ، بدین نحو می باشد که به کمک دست خود ابروهای تان را در موقعیت بالاتری قرار دهید.

چنانچه با این کار ، پوست اضافی موجود در ناحیه پشت چشم تان از بین رفت یا کاهش یافت ، بدین معناست که شما کاندید مناسبی جهت انجام جراحی لیفت ابرو می باشید.

در حالتی که جراحی لیفت ابرو را انجام می دهید ، قطعا پوست اضافی در پشت چشم شما کاهش خواهد یافت.

گرچه احتمال دارد که شما کاندید هر دو عمل باشید.

 

انواع لیفت پیشانی یا ابرو

 

انواع لیفت ابرو

  • لیفت مستقیم ابرو

در این روش ، برش دقیقا در قسمت بالایی ابروها زده می شود و ابرو در موقعیت بالاتری فیکس می شود. سپس قسمتی از پوست نیز برداشته شده و بخیه می گردد.

اشکال این روش این است که ممکن است مختصر جای عمل در صورت نمایان باشد.

این روش ، درسنین بالا ارجح است ، اما اخیرا در کشورمان این روش برای افراد جوان نیز صورت می گیرد.

  • لیفت قسمت خارجی ابرو یا لیفت شقیقه

درلیفت ابرو به این روش ، یک شکاف 3 سانتیمتری از قسمت پشت رستنگاه مو ایجاد شده و پس از آزاد سازی بافت ، ابرو از قسمت داخل و به وسیله نخ بخیه به جمجمه فیکس ( تثبیت ) می شود.

توجه داشته باشید که چنانچه این تثبیت صورت نگیرد و تنها به کمک نخ به بافت نرم سر ثابت شود ، نتیجه لیفت پس از چند ماه بازگشت خواهد نمود.

لیفت قسمت خارجی ابرو می تواند با برش از خارج و از طریق برداشتن یک قسمت از پوست نیز صورت پذیرد که انجام این روش در افراد مسن بهتر است.

لازم به ذکر است که در این روش ، از نظر علمی لیفت واقعی صورت نگرفته و ممکن است ماندگاری طولانی مدتی نیز نداشته باشد و حتی احتمال دارد جای عمل نیز باقی بماند.

این در حالی است که در لیفت قسمت خارجی ابرو با روش برش از داخل سر ، محل برش به هیچ عنوان قابل مشاهده نخواهد بود.

دقت کنید در لیفت قسمت خارجی ابرو ، بخش داخلی ابرو یا اصلا بالا نمی رود یا به میزان جزئی بالا خواهد رفت.

به طور کلی لیفت قسمت خارجی ابرو را می توان زیر دید دستگاه آندوسکوپ انجام داد که آن را لیفت آندوسکوپیک می نامند.

  • لیفت تمام ابرو یا لیفت پیشانی

در این روش مجموعا ۵ برش در داخل موهای سر ، واقع در پشت رستنگاه مو ایجاد می شود. همچنین در قسمت وسط ابرو نیز لیفت ، صورت می گیرد.

در کلیه این روش ها باید لیفت ، داخل سر فیکس گردد.

این روش برای افراد با پیشانی کوتاه ارجح می باشد ، چرا که منجر به افزایش ارتفاع پیشانی می گردد.

در صورتی که فرد دارای سن بالایی باشد و با چروک های زیادی در ناحیه پیشانی مواجه بوده یا این که پیشانی بلندی داشته باشد ، می توان برای وی از روش برش سرتاسری سر یا بای کرونال استفاده نمود و حتی 1 الی 2 سانتیمتر از پوست سر را برداشت.

 سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
اسم قطره ای که در برنامه رادیو سلامت فرمودین

سلام. خسته نباشید
من صحبت های ارزشمندتون در برنامه رادیو سلامت رو گوش کردم کامل. اونجا در حالت کلی از قطره ای نام بردین که درمان رینیت آلرژیک هستش ولی اسم دقیقشو نگفتین. من اول فکر میکردم سینوزیت دارم چون سرماخوردگی هام خیلی طولانی میشه. از بعد از آموزشی سربازیم در دی ماه 1390 که اونجا 55 روز مداوم سرماخوردگی داشتم، این مشکل بوجود اومد و سال به سال بدتر شد و در حال حاضر ریزش پشت حلقم به حدی آزاردهندست که نمیتونم تحملش کنم. 24 ساعته مخاط بینی ترشح میکنه! سی تی اسکن سینوس هم دادم و در گزارشش نوشته شده همه چیز نرماله!
مشاهده پاسخ دکتر
2
سوهان کشی بینی

سلام دکتر.خسته نباشید
من دوسال پیش جراحی زیبایی بینی داشتم.بعدازمدتی روی بینی ام کیست دراومد.الان که کیست روکامل برداشتم.یه استخوان سمت راست بینی ام دراومده.آیا امکان رفع آن باسوهان کشیدن بصورت سرپایی هست؟
هزینه لش چقدر میشه؟
مشاهده پاسخ دکتر
3
گرفتگی بینی

باعرض سلام وخسته نباشین جناب آقای دکتر لاجوردی.
بنده چندین سال است گرفتگی بینی دارم.چندین بار به دکتر مراجعه کردم.یکی گفت آلرژی - یکی گفت تیغه بینی . مشهد کلنینگ امام رضارفتم گفت هیچی نداری. تست آلرژی دادم .دارو استفاده کردم .بهبود نیافتم.خودم شهرستان گنبدی هستم.خواهشمندم لطفا راهنماییم کنیدکه چکارکنم.ممنون میشم جواب بدین.
مشاهده پاسخ دکتر
4
هزینه عمل بینی

سلام. خسته نباشید.. آقای دکتر این بار دومه که خدمت شماپیام میزارم چون جواب ندادین. وضعیت وفرم بینیم ناجوره و زشتی خاصی توی صورتم گذاشته البته دوبارم شکستگی جزئی داشته. همین بدفرمیش تاثیرمنفی توی سرنوشتمم گذاشته. متولد 60 هستم ولی همچنان مجرد😔. زلزله زده هستیم و دوساله توی کانکس زندگی میکنیم شرایط مالی نامناسبی داریم که نتونستم تا حالا کاری انجام بدم برای خودم. آیا شما میتونید کمکم کنید؟ مشاهده پاسخ دکتر
5
عمل بینی

سلام آقای دکتر.خداقوت.من بینیم واقعا مشکل داره وهمین بدترکیبیش تاثیرگذاشته توزندگیم.ازنظرمالی اصلا توان جراحی ندارم.البته 2بارهم شکسته وفکرمیکنم از اونم هست.امکانش هست که شما این عمل را برام انجام بدین؟ مشاهده پاسخ دکتر
6
امکان اصلاح قوز مختصر بینی با روش ریسپینگ

با سلام وقت بخیر
دکتر میخواستم ببینم من میتونم با روش ریسپینگ یا همون( اصلاح قوز مختصر بینی با سوهان) قوز بینیم رو بدون نیاز به رینوپلاستی و جراحی باز درست کنم
یعنی فقط به روش بسته و با بیحسی موضعی یه سوهان بهش بکشید
مشاهده پاسخ دکتر
7
ورزشه بوکس

من بوکس تمرین میکنم،
غضروفه بینیم شکسته اگر تیپ پلاستی انجام بدم دیگه نباید
ورزشمو ادامه بدم؟
چون استخوان نمیشکنه این سوالو مطرح کردم.
واینکه انحرافه غضروفه بینی قابله حل هست با تیپ پلاستی؟
مشاهده پاسخ دکتر
8
تیپ پلاستی

سلام خسته نباشید آقای دکتر،من زهرا نارویی بیستودو ساله تقریبا ،بینی درازی دارم که با این موضوع مشکلی ندارم اما سوراخای بینیم از نمای نیم رخ و نوک بینیم بزرگه بدون دستکاری استخون امکانش هست برای من کاری انجام بدین ؟لطفا؟چون از بیهوشی بر حذرم مشاهده پاسخ دکتر
9
ریسپینگ

سلام. ازونجاییکە سایز بینیم نسبت بە صورتم کوچیکه و نمیخوام رینو پلاستی کنم، آیا قوز بینیم از طریق ریسپینگ و بدون بیهوشی برداشته میشه؟ هزینهش؟. سپاس مشاهده پاسخ دکتر
10
آشنایی با تیپ پلاستی

باسلام در تیپ پلاستی دوره نقاهت آن چطور هست ؟آیا مشکل گرفتگی بینی بوجود میاد دراین نوع عمل؟و اگر کمی قوزبینی داشته باشم میشه با این روش برطرف کرد؟واگر عکس بینیمو بفرستم میتونید راهنماییم کنید چه نوع عملی و با عوارض کمتر مناسب بینی من هست؟چون من در اصفهان هستم مشاهده پاسخ دکتر
1 2 3 4 5 6 7 8 9 همه