انواع لیفت پیشانی یا ابرو

انواع لیفت پیشانی یا ابرو

انواع لیفت پیشانی یا ابرو : باید به این مسئله توجه داشت که خیل کثیری از افرادی که جهت انجام بلفاروپلاستی ( جراحی زیبایی پلک ) مراجعه می نمایند و از پوست اضافه در پشت چشم های خود برخوردارند ، در واقع افتادگی ابرو دارند.

یک روش ساده جهت بررسی این مسئله که آیا شما دارای پوست اضافه در پشت چشم خود هستید یا این که افتادگی ابرو دارید ، بدین نحو می باشد که به کمک دست خود ابروهای تان را در موقعیت بالاتری قرار دهید.

چنانچه با این کار ، پوست اضافی موجود در ناحیه پشت چشم تان از بین رفت یا کاهش یافت ، بدین معناست که شما کاندید مناسبی جهت انجام جراحی لیفت ابرو می باشید.

در حالتی که جراحی لیفت ابرو را انجام می دهید ، قطعا پوست اضافی در پشت چشم شما کاهش خواهد یافت.

گرچه احتمال دارد که شما کاندید هر دو عمل باشید.

 

انواع لیفت پیشانی یا ابرو

 

انواع لیفت ابرو

  • لیفت مستقیم ابرو

در این روش ، برش دقیقا در قسمت بالایی ابروها زده می شود و ابرو در موقعیت بالاتری فیکس می شود. سپس قسمتی از پوست نیز برداشته شده و بخیه می گردد.

اشکال این روش این است که ممکن است مختصر جای عمل در صورت نمایان باشد.

این روش ، درسنین بالا ارجح است ، اما اخیرا در کشورمان این روش برای افراد جوان نیز صورت می گیرد.

  • لیفت قسمت خارجی ابرو یا لیفت شقیقه

درلیفت ابرو به این روش ، یک شکاف 3 سانتیمتری از قسمت پشت رستنگاه مو ایجاد شده و پس از آزاد سازی بافت ، ابرو از قسمت داخل و به وسیله نخ بخیه به جمجمه فیکس ( تثبیت ) می شود.

توجه داشته باشید که چنانچه این تثبیت صورت نگیرد و تنها به کمک نخ به بافت نرم سر ثابت شود ، نتیجه لیفت پس از چند ماه بازگشت خواهد نمود.

لیفت قسمت خارجی ابرو می تواند با برش از خارج و از طریق برداشتن یک قسمت از پوست نیز صورت پذیرد که انجام این روش در افراد مسن بهتر است.

لازم به ذکر است که در این روش ، از نظر علمی لیفت واقعی صورت نگرفته و ممکن است ماندگاری طولانی مدتی نیز نداشته باشد و حتی احتمال دارد جای عمل نیز باقی بماند.

این در حالی است که در لیفت قسمت خارجی ابرو با روش برش از داخل سر ، محل برش به هیچ عنوان قابل مشاهده نخواهد بود.

دقت کنید در لیفت قسمت خارجی ابرو ، بخش داخلی ابرو یا اصلا بالا نمی رود یا به میزان جزئی بالا خواهد رفت.

به طور کلی لیفت قسمت خارجی ابرو را می توان زیر دید دستگاه آندوسکوپ انجام داد که آن را لیفت آندوسکوپیک می نامند.

  • لیفت تمام ابرو یا لیفت پیشانی

در این روش مجموعا ۵ برش در داخل موهای سر ، واقع در پشت رستنگاه مو ایجاد می شود. همچنین در قسمت وسط ابرو نیز لیفت ، صورت می گیرد.

در کلیه این روش ها باید لیفت ، داخل سر فیکس گردد.

این روش برای افراد با پیشانی کوتاه ارجح می باشد ، چرا که منجر به افزایش ارتفاع پیشانی می گردد.

در صورتی که فرد دارای سن بالایی باشد و با چروک های زیادی در ناحیه پیشانی مواجه بوده یا این که پیشانی بلندی داشته باشد ، می توان برای وی از روش برش سرتاسری سر یا بای کرونال استفاده نمود و حتی 1 الی 2 سانتیمتر از پوست سر را برداشت.

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Translate »