بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی : چشم ها دریچه ای هستند به جهان هستی و یکی از معیار های اصلی برای تشخیص سن فرد می باشند. به این صورت که اگر به صورت فرد نگاه کنیم و چشم های او خسته و بی رمق باشند، این طور به نظر می رسد که سنش بیشتر از واقعیت است. در این حالت اگر بتوانیم به کمک راهکار های زیبایی شادابی را به چشم ها باز گردانیم، به طبع آن خواهیم توانست ، جوانی را برای فرد به ارمغان آوریم.

امروزه برای جوانسازی چشم ها می توان از روش های جراحی و غیر جراحی استفاده نمود.

بلفاروپلاستی

مقایسه روش های غیر جراحی با جراحی بلفاروپلاستی

  • امروزه شاهد تبلیغات زیادی در رابطه با راه های غیر جراحی همچون پلکسر هستیم، این در حالیست که درباره هیچ یک از این تکنیک ها مطلبی در کتب تخصصی یا مرجع به چشم نمی خورد.
  • اما از دیرباز بهترین روش برای پایین آوردن سن چشم ، جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی می باشد.
  • در بلفاروپلاستی علاوه بر خارج کردن کپسول های چربی موجود در زیر پوست ، می توان پوست اضافه ای که در هر دو پلک بالا و پایین وجود دارد را نیز در یک جلسه به طور کامل برداشت.
  • در واقع کپسول های چربی هیچ ارتباطی به چاقی یا لاغری فرد ندارند و به طور معمول دو عدد در پلک بالا و سه عدد در پلک پایین وجود دارند.
  • خارج کردن کپسول های چربی تنها از روش جراحی میسر است و منجر به جوان سازی پلک خواهد شد.
  • متاسفانه روش های غیر جراحی تنها قادر به جمع کردن مقداری از پوست هستند و به طور کلی می توان گفت که در این روش ها ، مهم ترین قسمت بلفاروپلاستی که همان کیسه های چربی هستند، قابل دسترسی نمی باشند.
  • بنابراین در مقایسه روش های جراحی و غیر جراحی می توان این طور نتیجه گرفت که قطعا جراحی ارجح تر از روش های غیر جراحی ای چون پلکسر می باشد، از این رو انجام این روش ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
  • یکی دیگر از تفاوت هایی که می توان ذکر کرد، این است که چنانچه بخواهیم در یک جلسه قسمت زیادی از پوست را جمع کنیم، درجه دستگاه باید بسیار بالا باشد که این امر ممکن است موجب سوختگی یا درد بسیار شدید گردد. همچنین برای کسب نتیجه از روش های غیر تهاجمی باید جلسات تکرار شوند. این در حالیست که جراحی بلفاروپلاستی تنها نیاز به یک جلسه درمانی دارد.
دکتر لاجوردی با اشراف کامل به جدید ترین روش های بلفاروپلاستی ، بدون ایجاد افتادگی در ابرو و باقی ماندن آثار جراحی در هر دو پلک ، نتایج رضایت بخش و قابل قبولی برای بیماران خود به ارمغان می آورند.
Translate »