بهترین متخصص گوش و حلق و بینی تهران

بی شک شما نیز در پی بهبود بسیاری از بیماری های مرتبط به گوش و حلق و بینی خود به دنبال بهترین دکتر برای درمان اختلال های رخ داده هستید. باید در این زمینه به شما یادآور شویم که برای انجام دادن هر کاری بهتر است که کار را به کاردان بسپارید با انجام دادن این کار خود و سلامت جسمانی را بیمه کرده اید. با مراجعه به دکتر سید محمد لاجوردی ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران متوجه می شوید که درمان بیماری های رخ داده به بهترین شکل ممکن با ابزار نوین پزشکی درمان می گردد. این امر به خودی خود مصادف است با کاهش عوارض روش های درمانی و جراحی های زیبایی که توسط جراح بینی برای بیماران مراجعه کننده مورد انجام قرار می گیرد.

 

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی - دکتر سید محمد لاجوردی

بهترین متخصص گوش، حلق و بینی کیست؟

پزشکی که در زمینه گوش، حلق، و بینی تخصص دارد به عنوان “متخصص گوش، حلق و بینی” یا “متخصص ENT” شناخته می‌شود در واقع ENT مخفف Ear, Nose, and Throat است و به پزشکانی اطلاق می‌شود که در تشخیص و درمان مشکلات مرتبط با سیستم تنفسی (گوش، حلق و بینی) تخصص دارند.
متخصصان ENT بیماری های مرتبط با گوش، حلق و بینی را بررسی و تشخیص می ‌دهند و درمان مناسب را تجویز خواهند کرد. برخی از بیماری‌ ها و مشکلاتی که توسط متخصص ENT مورد بررسی قرار می ‌گیرد عبارتند از: عفونت‌ های گوش، سندروم اپنه خواب، بیماری‌ های حنجره و گفتار،سینوزیت (التهاب لاین های زیرین بینی) و تومورهای بینی.

تخصص گوش، حلق و بینی چیست ؟

همانطور که می دانید تخصص گوش، حلق، و بینی به صورت کلی به عنوان تخصص ENT شناخته می‌ شود. در این تخصص، پزشکان متخصص بر روی تشخیص، درمان، و مداوای بیماری های که در خصوص گوش، حلق، و بینی ایجاد می ‌شوند، تمرکز دارند.

 1. تخصص گوش : یا همان تخصص Otology است که به مشکلات گوش، شامل عفونت ‌ها، اختلالات شنوایی، سرگیجه و درمان آن می ‌پردازد.
 2. تخصص حلق : یا همان تخصص Laryngology است که بر روی مشکلات حلق و حنجره متمرکز می ‌شود. این در واقع شامل بیماری ‌های حلق، صدا، آپنه خواب و سایر مسائل مرتبط است.
 3. تخصص بینی : یا همان تخصص Rhinology است که مشکلات بینی را شامل می ‌شود. این شامل بیماری‌ های بینی مانند عفونت ‌ها، آلرژی، آناتومی بینی و سایر مسائل مرتبط است. رینوپلاستی از متداولترین روش های است که متخصص گوش و حلق و بینی برای فرد مراجعه جهت انجام جراحی بینی مورد انجام قرار می گیرد.

تمرکز بهترین متخصص گوش، حلق و بینی بر چه حوزه ‌هایی است؟

رشته تحصیلی گوش، حلق و بینی (ENT) به مطالعه، تشخیص و درمان اختلالات و بیماری‌ های مربوط به سیستم گوش، حلق و بینی می ‌پردازد. برخی از حوزه‌ هایی که تمرکز اصلی رشته ENT در آنها قرار دارد عبارتند از:

 • اختلالات گوش: شامل بیماری‌ ها و مشکلاتی مانند عفونت‌ های گوش و سینوس، سرگیجه، مشکلات شنوایی، سندروم منییر و تومورهای گوش می ‌شود.
 • بیماری های حنجره : شامل بیماری ‌ها و مشکلاتی همچون التهاب و عفونت حلق، خونریزی حلق، آپنه خواب است.
 • اختلالات بینی : شامل مشکلاتی همچون آلرژی ، سینوزیت و عمل بینی است.

علاوه بر این ها، رشته ENT به تشخیص و درمان سایر عوارض و بیماری‌ های مرتبط با سیستم شنوایی گوش و توانایی بلعیدن نیز می ‌پردازد. به عنوان مثال، آرتروز گوش، عمل لوزه، جراحی حنجره نیز می ‌تواند در زمینه ‌های مختلف تخصص ENT وجود داشته باشد.

مواردی که متخصص گوش و حلق و بینی می تواند درمان کند :

متخصصان گوش، حلق و بینی به مشکلاتی که مربوط به سیستم گوش، حلق و بینی است، تخصص دارند. این اختلالات می ‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 • عفونت‌ های گوش، حلق و بینی: عفونت یک مشکل ساده است که در برخی موارد می تواند مزمن باشد که در این صورت می تواند جدی تر مورد بررسی قرار بگیرد و به دنبال راه کار درمانی برای آن بود.
 • مشکلات شنیداری: از جمله ناشنوایی و سایر مشکلات شنوایی که به درمان نیاز دارند.
 • ایرادات مرتبط با حلق و حنجره : از جمله عفونت ‌های تنفسی مزمن، تورم و زخم ‌های حلق، بیماری‌ های بینی و سینوزیت.
 • مشکلات بینی و جراحی بینی : از جمله انحراف بینی، افتادگی آن، آلرژی بینی و بیماری ‌های دیگری که به راه حل جراحی ممکن است نیاز داشته باشند.

تحصیلات متخصص گوش و حلق و بینی چیست ؟

برای دریافت مدرک پزشکی؛ متخصص گوش و حلق و بینی، یک پزشک بایستی مراحل آموزشی طولانی را طی کند. در اینجا چندین مرحله اصلی این تحصیلات آمده است:

ابتدا باید دوره تحصیل در دانشکده پزشکی را به پایان برسانید و در مقطع پزشکی عمومی مدرک دریافت کنید.پس از دریافت مدرک پزشکی، باید برنامه‌ای به نام دوره همه‌گیری را که معمولاً حدود یک سال طول می‌کشد، تکمیل کنید. در این دوره، شما بخش‌های مختلف پزشکی را تجربه خواهید کرد و مهارت‌های عمومی پزشکی را بهبود خواهید بخشید. ENT مرحله بعدی تکمیل دوره تخصصی در رشته گوش، حلق و بینی است. در این دوره، شما به عنوان دانشجوی تخصصی در مرکز آموزشی یا بیمارستان، تحت نظارت متخصصین مجرب قرار خواهید گرفت و تجارب عملی و تئوری خود را در این حوزه توسعه خواهید داد.
پس از اتمام دوره تخصصی، ممکن است بخواهید در آزمون بورد تخصصی شرکت کنید. این آزمون، توانایی شما را در حوزه گوش، حلق و بینی بررسی می ‌کند و در صورت قبولی، می‌ توانید به عنوان متخصص گوش، حلق و بینی شناخته شوید.

ویژگی های یک متخصص گوش و حلق و بینی خوب در تهران :

خصوصیاتی که یک متخصص گوش و حلق و بینی باید داشته باشد یک متخصص گوش، حلق و بینی ENTباید برخی از خصوصیات زیر را داشته باشد:

 • تحصیلات و تخصص: بایستی دارای تحصیلات پزشکی عمومی و سپس تخصص در رشته گوش، حلق و بینی باشد. آموزش و آزمون ‌های استاندارد حرفه ‌ای برای کسب مدرک تخصصی این رشته را باید گذرانده باشد.
 • دانش و تجربه : باید درک کاملی از ساختار و عملکرد گوش، حلق و بینی داشته باشد. همچنین بهتر است تجربه کافی در تشخیص و درمان بیماری‌ ها و مشکلات مربوط به این اندام ‌ها را داشته باشد.
 • مهارت ‌های جراحی : بهترین جراح بینی بی شک بهترین متخصص گوش و حلق و بینی تهران است که با انجام سال ها جراحی بینی توانسته مهارت های کافی و لازم را در این زمینه به دست آورده است.
 • توجه به جزئیات: برای تشخیص درست و مراقبت از بیماران، متخصص ENT بایستی با دقت و توجه به جزئیات ، عمل بینی را انجام دهند. استفاده از امکانات تشخیصی نوین و فناوری‌ های پزشکی نیز از جزئیات حائز اهمیت به شمار می رود.
 • مهارت‌ های ارتباطی: یک متخصص ENT باید توانایی برقراری ارتباط موثر با بیماران را داشته باشد. این شامل گوش دادن به مشکلات و درخواست های بیمار، توضیح همه ‌جانبه در مورد تشخیص و روش ‌های درمان، و ارائه مشاوره و ارائه پیشنهاد خوب برای بیماران است.

دکتر گوش و حلق و بینی چه جراحی‌ هایی را انجام می ‌دهد؟

پزشک گوش و حلق و بینی یا همان متخصص (ENT) در تشخیص و درمان مشکلات مربوط به سیستم گوش و حلق و بینی است. این پزشک می ‌تواند انواع جراحی‌ های زیر را انجام دهد:

 • جراحی زیبایی گوش: شامل انجام عمل ‌های جراحی برای درمان مشکلات مانند عفونت‌های گوش، آپنه خواب و اتوپلاستی می باشد.
 • عمل حلق و بینی: شامل جراحی بینی برای درمان بیماری‌هایی مانند تنگی مجرای تنفسی، سینوزیت، پولیپ‌های بینی، سپتوپلاستی و رینوپلاستی .
 • جراحی های گلو: شامل عمل‌های جراحی برای درمان مشکلات صدا و انسداد مسیر تنفس.

به طور کلی، دکتر گوش و حلق و بینی با توجه به مشکل خاص هر فرد، می‌تواند نوع معالجه و جراحی مناسب را تشخیص داده و انجام دهد.

انتخاب بهترین متخصص گوش و حلق و بینی

برای برگزیدن بهترین متخصص ENT می‌توانید از روش‌ های زیر استفاده کنید:

 • مشاوره پزشکی: با مراجعه به دکتر و دریافت مشاوره های ابتدایی می تواند به شما این دستاورد را بدهد که انتخاب شما درست و اصولی بوده است یا خیر؟!
 • مراجعه به مراکز معتبر: تحقیق و جستجو در مورد مراکز درمانی معتبر و بیمارستان‌ های مجهز به بخش گوش و حلق و بینی می‌تواند به شما دردریافت نتایج بی نقص کمک کند. بررسی نظرات بیماران قبلی و اطلاعات در دسترس درباره تخصص و تجربه متخصصان موجود در آن مراکز می ‌تواند بسیارمفید باشد.
 • مشورت با دیگران: می‌توانید با دوستان، خانواده یا افرادی که تجربه مراجعه به بهترین متخصص گوش و حلق و بینی  رد تهران را داشته‌ اند، مشورت کنید. آنها ممکن است توصیه‌ های مفیدی در مورد متخصصان خوب و معتبر داشته باشند.
 • بررسی تخصص و تجربه: قبل از تصمیم‌ گیری نهایی، می‌ توانید تخصص و تجربه متخصصان را بررسی کنید. بررسی مدارک تحصیلی، تجربه کاری، گواهینامه‌ ها و عضویت در انجمن ‌ها و سازمان‌ های مرتبط می ‌تواند به شما اطمینان بیشتری بدهد.

دکتر سید محمد لاجوردی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

نظرات

ثبت نام
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
لیلا درودگران
لیلا درودگران
7 ماه ها گذشته

سلام من حدود چند ماه هست ک غذا در گلو گیر می‌کنه پوند تا دکتر رفتم ومیگند ک یه کیسه هفتی شکل ایجاد شده ک باید جراحی کنی