بوتاکس و تاثیرات آن

بوتاکس و تاثیرات آن

بوتاکس و تاثیرات آن : از بین بردن چین و چروک های پوست از قابلیت بارز بوتاکس می باشد. بوتاکس ماده ای است که به محل هایی که دچار چین و چروک شده اند تزریق می شود، این چین و چروک ها بر اثر بالا رفتن سن ایجاد می شوند.

بیشترین کاربرد بوتاکس در چه نواحی از بدن می باشد ؟

این روز ها تمامی افراد می دانند که از تزریق بوتاکس ، بیشتر در ناحیه پیشانی و جهت از بین بردن خطوط اخم استفاده می گردد. همچنین از بوتاکس می توان در ناحیه کنار چشم نیز استفاده کرد. این دو، محل هایی هستند که برای تزریق بوتاکس، بهترین کاربرد را دارند.

همچنین از تزریق این ماده در دیگر نقاطی مانند:

  • خطوط زیر چشم
  • خطوط خنده
  • اطراف لب
  • خط های زیر لب و کنار لب، نیز استفاده می شود.

بوتاکس چگونه عمل می کند ؟

به دلیل ایجاد شدن چین و چروک همان طور که می دانید، حرکت بیش از اندازه ماهیچه ها و جمع شدن پوست است که در طی مدتی موجب به جا ماندن رد آن و همچنین چین و چروک بر روی پوست می شود.

بنابراین اگر حرکت ماهیچه ها کم شوند، چین و چروک ها بر روی پوست ایجاد نمی شوند و صورتی زیبا و جوان خواهید داشت، بوتاکس نیز همین کار را انجام می دهید.

این ماده ، بعد از تزریق، موجب فلج شدن ماهیچه ها می شود و از حرکت اضافی که باعث آشکار شدن یا به ایجاد شدن چین و چروک می شود جلوگیری می کند.

تزریق بوتاکس اطراف چشم

یکی دیگر از مشکلاتی که در زمینه زیبایی وجود دارد، خطوط اطراف چشم می باشند که از زیبایی افراد کم می کند.

به عنوان مثال، پدیده ای که در بیشتر بزرگسالان ایجاد می شود و از زیبایی بسیار می کاهد، خطوط خنده است. این خطوط در هنگام خنده قابل مشاهده است. بیشتر افراد به دنبال درمان خط خنده می باشند که بوتاکس یکی از بهترین راه های درمان این مشکل است.

این ماده، ماهیچه های کنار چشم را فلج می کند یا با کاهش حرکت این عضلات، موجب می شود که چین و چروک های اطراف چشم که در اصطلاح به آن خطوط خنده گفته می شود، از بین بروند و در واقع دیده نشوند.

Translate »