جراحی بینی استخوانی

عمل جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : بینی هایی که غضروف محکم و چربی کمی دارند بینی های استخوانی نام دارند ، بیشتر مواقع با اولین نگاه می توان این نوع بینی را به خوبی تشخیص داد. معمولا تشخیص دقیق نوع بینی توسط جراح پلاستیک انجام می شود.

به طور کلی متخصص جراحی زیبایی بینی با جراحی بینی ، قادر خواهد بود مشکلات و انحرافات موجود در بینی های غضروفی و استخوانی را برطرف نماید. این مشکلات شامل موارد ذیل می باشد :

 • قوز روی بینی
 •  انحرافات موجود در استخوان بینی
 • کج بودن بینی
 • یکسان نبودن سوراخ های بینی

بینی استخوانی

جالب است بدانید که یک سوم بالایی پل بینی از استخوان و مابقی آن از غضروف تشکیل شده است و معمولا این قسمت از بینی دچار انحراف و یا برآمدگی می شود.

در اصل بخش بیشتر برآمدگی ها در استخوان بینی در محلی از بینی به نام طاق غضروفی مشاهده می شود که ظاهری ناخوشایند برای افراد دارد.

وجود قوز و انحرافات در این قسمت به وضوح در بینی افراد قابل مشاهده است و در چهره آنان تاثیر بسیاری می گذارد ، به همین دلیل توصیه می شود که جهت شناسایی نوع بینی و مشکلات ناشی از آن به یک جراح پلاستیک مراجعه نمایید.

جراحی بینی استخوانی

نکات ضروری در جراحی بینی استخوانی

یک جراح بینی خوب با دقت به موارد ذیل ، توجه می کند تا بتواند نوع عمل جراحی بینی را به خوبی انتخاب کند.

 • اندازه و شکل بینی
 • ضخامت و قرینه بودن آن
 • بررسی وجود انحراف در تیغه بینی
 • ضخامت پوست روی بینی

نتیجه جراحی بینی استخوانی

نتیجه جراحی در این دسته از بینی ها بسیار قابل قبول و ایده آل خواهد بود ، زیرا این نوع بینی ها دارای غضروف محکمی هستند و به همین دلیل پس از جراحی فرمی زیبا به خود می گیرند.

به بیانی ساده تر امکان پیاده سازی فرم فانتزی و عروسکی برای بینی های استخوانی انجام پذیر است و از این رو بسیاری از افرادی که دارای بینی استخوانی هستند ؛ به خصوص خانم ها در راستای دستیابی به چنین بینی هایی برای جراحی بینی اقدام می کنند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • بعد از جراحی بینی در نواحی اطراف چشم و بینی با ورم و کبودی روبرو خواهید شد که میزان آن تا 72 ساعت پس از عمل ، به اوج خود رسیده و پس از آن به تدریج فروکش کرده و به طور کامل از بین می رود.
 • شما می توانید تا 72 ساعت بعد از جراحی بینی ، جهت کمک به کاهش کبودی و ورم ناشی از عمل و همچنین جلوگیری از پیشروی آن ؛ از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • تا 4 روز بعد از عمل بینی ، فقط باید غذاهای نرم و آبکی میل کنید و پس از آن می توانید غذاهای معمول سفره را مصرف نمایید.
 • برای جلوگیری از برخورد ضربات ناگهانی به بینی ، تا چند وقت پس از عمل بینی ؛ از رفت و آمد در اماکن شلوغ و فضاهای پرازدحام خودداری نمایید.
 • از مصرف دخانیات ؛ اعم از سیگار و قلیان و همچنین نوشیدن مشروبات حاوی الکل ، تا 2 هفته پس از جراحی بینی باید پرهیز نمایید ؛ موارد ذکر شده منجر به کاهش فرآیند اکسیژن رسانی به خون شده و در نتیجه ، روند ترمیم زخم های ناشی از عمل را مختل خواهند کرد.
 • تا یکماه بعد از جراحی بینی ، سعی کنید از بلند کردن اجسام با وزن بالا و ورزش های سنگین اجتناب کنید.
 • تا یک هفته بعد از عمل بینی ( تا زمانی که اسپلینت بر روی بینی قرار دارد ) از شستن صورت و استحمام خودداری نمایید.
 • در صورتی که در این بازه زمانی ، نیاز مبرم به استحمام داشتید می توانید از گردن به پایین خود را بشویید و برای شستن موهای تان نیز سر خود را به عقب خم کرده و به کمک فردی دیگر موهای خود را بشویید.

قبل و بعد از عمل بینی توسط دکتر لاجوردی بهترین جراح بینی تهران

 

سایر مراقبت های لازم بعد از جراحی بینی

 • طی هفته های ابتدایی بعد از جراحی بینی از فین کردن شدید ، عطسه با دهان بسته ، تکلم طولانی و خندیدن زیاد پرهیز فرمایید.
 • بعد از جراحی بینی هنگام مسواک زدن دندان هایتان ، حتما از مسواک نرم استفاده کنید و این کار را به آرامی انجام دهید.
 • تا 2 هفته بعد از جراحی بینی باید در هنگام استراحت و خواب ، حتما دو بالش زیر سرتان بگذارید و به این ترتیب سر خود را بالاتر از نیم تنه پایین قرار دهید ؛ این کار منجر به بهبود گردش جریان خون و جلوگیری از افزایش کبودی و ورم ناشی از عمل خواهد شد.
 • برای جلوگیری از بروز عفونت و کنترل درد احتمالی ، باید داروهایی که پزشک معالج تان تجویز کرده را در ساعت های تعیین شده و مطابق دستور مصرف کنید و از مصرف خودسرانه دارو نیز اجتناب نمایید.
 • حداقل تا ۲ ماه از هیچ نوع عینکی ( آفتابی و طبی ) استفاده نکنید. ( چنانچه در این مدت ، ملزم به استفاده از عینک طبی بودید ؛ می توانید لنزهای تماسی را جایگزین آن کنید )
 • قرارگیری در فضاهایی با دمای بالا و نیز استحمام با آب با درجه حرارت بالا پس از جراحی بینی ، منجر به ایجاد تورم در بافت بینی خواهد شد ؛ لذا طی ماه های ابتدایی بعد از جراحی بینی از رفتن به سونا و دوش گرفتن با آب خیلی گرم خودداری نمایید.

عزیزانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که در صورت رعایت صحیح و اصولی مراقبت های بعد از جراحی بینی ، خواهند توانست به نتایج بهینه ای از این عمل جراحی دست یافته و از بروز عوارض احتمالی ناشی از آن نیز تا حدود قابل توجهی بکاهند.

هزینه جراحی بینی استخوانی

قاعدتا اولین مسئله برای افرادی که تمایل به انجام جراحی بینی دارند ، هزینه جراحی بینی می باشد.

از این رو این دسته از افراد ممکن است بدون در نظر داشتن مهارت و تبحر جراح بینی ، تنها در صدد یافتن یک جراح بینی باشند که هزینه جراحی شان به اصطلاح مقرون به صرفه درآید.

اما باید خاطر نشان نمود از آن جا که بینی در مرکز صورت واقع شده و تاثیر مستقیمی در زیبایی چهره ایفاء می کند ، نباید برای انجام جراحی بینی عجله کرد و تجربه و کارآزمودگی جراح بینی را نادیده گرفت.

زیرا میزان تجربه و مهارت جراح بینی ، تاثیری مستقیم بر نتیجه جراحی بینی دارد و طبیعتا در صورت انجام آن توسط بهترین جراح بینی ، نتایج رضایت بخش و قابل قبولی از این جراحی حاصل خواهد شد.

به طور کلی ، پزشک پیش از بررسی و معاینه بیمار نمی تواند هزینه قطعی جراحی بینی را اعلام نماید.

لذا افراد به منظور کسب آگاهی از هزینه نهایی جراحی بینی ، می بایست به مطب جراح منتخب خود مراجعه نموده و پس از بررسی ها و آنالیزهای لازم از سوی جراح از هزینه جراحی مطلع گردند.

نکته دیگری که باید در این جا خاطر نشان نمود ، پرداخت هزینه عمل بینی توسط بیمه می باشد ؛ این موضوع ، سوال بسیاری از متقاضیان جراحی بینی است.

در ارتباط با این مسئله ؛ باید عنوان داشت که هیچ یک از جراحی های زیبایی ، تحت پوشش بیمه قرار ندارند و جراحی زیبایی بینی ؛ اعم از جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی نیز از این قاعده متثنی نبوده و بیمه هزینه آن ها را تقبل نخواهد کرد و خود فرد ملزم به پرداخت کلیه هزینه جراحی می باشد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Translate »