جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی

بینی از مهمترین اعضای صورت محسوب می شود و واضح است که در صورت داشتن کوچک ترین مشکل ، در چهره و اعتماد به نفس فرد تاثیر گذار خواهد بود. از آنجایی که بینی ایرانی ها در مقایسه با کشور های اروپایی و آمریکایی از زیبایی کمتری برخوردار است، در حال حاضر در کشور ما جراحی بینی یکی پر طرفدار ترین فعالیت های زیبایی می باشد و بسیار گسترش یافته.

اما در برخی موارد ممکن است این جراحی درصدی عدم موفقیت داشته باشد. این مسئله ممکن است مربوط به ساختار ضعیف بینی فرد باشد یا به عدم تجربه جراح بینی قبلی مربوط شود.

متاسفانه در گذشته عمل های بینی تخریبی بوده و موجب ضعیف تر شدن ساختار بینی می شد، به همین دلیل این افراد از بانک غضروف خوبی برخوردار نیستند و برای جراحی ترمیمی بینی نیاز به پیوند غضروفی دارند که این پیوند ممکن است از خود فرد یا فرد دیگری باشد که مسلم است پیوند غضروف ازخود فرد ارجح است.

به طور کلی می توان گفت که جراحی ترمیمی بینی پیچیده تر و دشوار تر از جراحی قبلی بوده و مسئولیت جراح ترمیمی بینی نیز بیشتر است.

جراحی بینی ترمیمی

انواع روش های ترمیمی

ترمیم بینی به دو صورت امکان پذیر است.
ترمیم کوچک یا مینور
جراحی اصلی یا ماژور
در ادامه به بررسی هر یک از روش های بالا می پردازیم.

ترمیم کوچک یا مینور

در این روش جراح به جای آنکه کل ساختار بینی را دوباره بازسازی نماید، با کمترین کار و با استفاده از جایگذاری غضروف های کوچک یا تزریق فیلرهای مخصوص، مشکل بینی را استتار می نماید.
معمولا این روش زمانی انجام می شود که شخص از انجام عمل دوم دلهره داشته یا توان پرداخت هزینه عمل ترمیمی را که به مراتب بالاتر از عمل اول است را ندارد یا به حداقل تغییر قانع می باشد.

جراحی اصلی یا ماژور

در این روش جراح با استفاده از غضروف یک یا هر دو گوش ، غضروف دنده و دیگر بافت های بدن همچون بافت های پشت گوش یا حتی ران پای فرد یا انواع اشعه دیده از فرد دیگری که بیماری زایی ندارد، به بازسازی کامل بینی می پردازد.
لازم به ذکر است برداشت غضروف گوش یا دنده هیچ تغییری در ظاهر آن نواحی ایجاد نمی کند و مشکل خاصی برای شخص ایجاد نخواهد شد.

زمان مناسب برای انجام عمل دوم حداقل یک سال بعد از جراحی اولیه می باشد و قبل از این مدت به هیچ وجه انجام آن مجاز نیست؛ چرا که طی این یک سال بافت بینی ترمیم شده و تورم بینی از بین رفته و ایرادات بینی به طور کامل قابل مشاهده می باشد.
مهمترین نکته در جراحی ترمیمی بینی تسلط جراح به نوع عمل و آگاهی دقیق از عیوب ایجاد شده می باشد تا بتواند با تشخیص درست نسبت به ترمیم آن اقدام نماید.

جناب دکتر محمد لاجوردی با تسلط به همه این موارد به دلیل اساسی تر بودن روش دوم ، انجام جراحی اصلی یا ماژور را بیشتر توصیه می کنند.Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function hamyar_faq_clean() in /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php:54 Stack trace: #0 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include() #1 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/post/content.php(281): publisher_get_view('post', '_next_prev_post') #2 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include('/home3/drlajeva...') #3 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/post/style-1.php(63): publisher_get_view('post', 'content') #4 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include('/home3/drlajeva...') #5 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/single.php(19): publisher_get_view('post', 'style-1') #6 /home3/drlajeva/public_html/wp-in in /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php on line 54
وردپرس › خطا

یک خطای مهم در وب سایت شما رخ داده است.

دربارهٔ اشکال‌زدایی در وردپرس بیشتر بدانید.