جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی

بینی از مهمترین اعضای صورت محسوب می شود و واضح است که در صورت داشتن کوچک ترین مشکل ، در چهره و اعتماد به نفس فرد تاثیر گذار خواهد بود. از آنجایی که بینی ایرانی ها در مقایسه با کشور های اروپایی و آمریکایی از زیبایی کمتری برخوردار است، در حال حاضر در کشور ما جراحی بینی یکی پر طرفدار ترین فعالیت های زیبایی می باشد و بسیار گسترش یافته.

اما در برخی موارد ممکن است این جراحی درصدی عدم موفقیت داشته باشد. این مسئله ممکن است مربوط به ساختار ضعیف بینی فرد باشد یا به عدم تجربه جراح بینی قبلی مربوط شود.

متاسفانه در گذشته عمل های بینی تخریبی بوده و موجب ضعیف تر شدن ساختار بینی می شد، به همین دلیل این افراد از بانک غضروف خوبی برخوردار نیستند و برای جراحی ترمیمی بینی نیاز به پیوند غضروفی دارند که این پیوند ممکن است از خود فرد یا فرد دیگری باشد که مسلم است پیوند غضروف ازخود فرد ارجح است.

به طور کلی می توان گفت که جراحی ترمیمی بینی پیچیده تر و دشوار تر از جراحی قبلی بوده و مسئولیت جراح ترمیمی بینی نیز بیشتر است.

جراحی بینی ترمیمی

انواع روش های ترمیمی

ترمیم بینی به دو صورت امکان پذیر است.
ترمیم کوچک یا مینور
جراحی اصلی یا ماژور
در ادامه به بررسی هر یک از روش های بالا می پردازیم.

ترمیم کوچک یا مینور

در این روش جراح به جای آنکه کل ساختار بینی را دوباره بازسازی نماید، با کمترین کار و با استفاده از جایگذاری غضروف های کوچک یا تزریق فیلرهای مخصوص، مشکل بینی را استتار می نماید.
معمولا این روش زمانی انجام می شود که شخص از انجام عمل دوم دلهره داشته یا توان پرداخت هزینه عمل ترمیمی را که به مراتب بالاتر از عمل اول است را ندارد یا به حداقل تغییر قانع می باشد.

جراحی اصلی یا ماژور

در این روش جراح با استفاده از غضروف یک یا هر دو گوش ، غضروف دنده و دیگر بافت های بدن همچون بافت های پشت گوش یا حتی ران پای فرد یا انواع اشعه دیده از فرد دیگری که بیماری زایی ندارد، به بازسازی کامل بینی می پردازد.
لازم به ذکر است برداشت غضروف گوش یا دنده هیچ تغییری در ظاهر آن نواحی ایجاد نمی کند و مشکل خاصی برای شخص ایجاد نخواهد شد.

زمان مناسب برای انجام عمل دوم حداقل یک سال بعد از جراحی اولیه می باشد و قبل از این مدت به هیچ وجه انجام آن مجاز نیست؛ چرا که طی این یک سال بافت بینی ترمیم شده و تورم بینی از بین رفته و ایرادات بینی به طور کامل قابل مشاهده می باشد.
مهمترین نکته در جراحی ترمیمی بینی تسلط جراح به نوع عمل و آگاهی دقیق از عیوب ایجاد شده می باشد تا بتواند با تشخیص درست نسبت به ترمیم آن اقدام نماید.

جناب دکتر محمد لاجوردی با تسلط به همه این موارد به دلیل اساسی تر بودن روش دوم ، انجام جراحی اصلی یا ماژور را بیشتر توصیه می کنند.سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
گرفتگی بینی

باعرض سلام وخسته نباشین جناب آقای دکتر لاجوردی.
بنده چندین سال است گرفتگی بینی دارم.چندین بار به دکتر مراجعه کردم.یکی گفت آلرژی - یکی گفت تیغه بینی . مشهد کلنینگ امام رضارفتم گفت هیچی نداری. تست آلرژی دادم .دارو استفاده کردم .بهبود نیافتم.خودم شهرستان گنبدی هستم.خواهشمندم لطفا راهنماییم کنیدکه چکارکنم.ممنون میشم جواب بدین.
مشاهده پاسخ دکتر
2
هزینه عمل بینی

سلام. خسته نباشید.. آقای دکتر این بار دومه که خدمت شماپیام میزارم چون جواب ندادین. وضعیت وفرم بینیم ناجوره و زشتی خاصی توی صورتم گذاشته البته دوبارم شکستگی جزئی داشته. همین بدفرمیش تاثیرمنفی توی سرنوشتمم گذاشته. متولد 60 هستم ولی همچنان مجرد😔. زلزله زده هستیم و دوساله توی کانکس زندگی میکنیم شرایط مالی نامناسبی داریم که نتونستم تا حالا کاری انجام بدم برای خودم. آیا شما میتونید کمکم کنید؟ مشاهده پاسخ دکتر
3
عمل بینی

سلام آقای دکتر.خداقوت.من بینیم واقعا مشکل داره وهمین بدترکیبیش تاثیرگذاشته توزندگیم.ازنظرمالی اصلا توان جراحی ندارم.البته 2بارهم شکسته وفکرمیکنم از اونم هست.امکانش هست که شما این عمل را برام انجام بدین؟ مشاهده پاسخ دکتر
4
امکان اصلاح قوز مختصر بینی با روش ریسپینگ

با سلام وقت بخیر
دکتر میخواستم ببینم من میتونم با روش ریسپینگ یا همون( اصلاح قوز مختصر بینی با سوهان) قوز بینیم رو بدون نیاز به رینوپلاستی و جراحی باز درست کنم
یعنی فقط به روش بسته و با بیحسی موضعی یه سوهان بهش بکشید
مشاهده پاسخ دکتر
5
ورزشه بوکس

من بوکس تمرین میکنم،
غضروفه بینیم شکسته اگر تیپ پلاستی انجام بدم دیگه نباید
ورزشمو ادامه بدم؟
چون استخوان نمیشکنه این سوالو مطرح کردم.
واینکه انحرافه غضروفه بینی قابله حل هست با تیپ پلاستی؟
مشاهده پاسخ دکتر
6
تیپ پلاستی

سلام خسته نباشید آقای دکتر،من زهرا نارویی بیستودو ساله تقریبا ،بینی درازی دارم که با این موضوع مشکلی ندارم اما سوراخای بینیم از نمای نیم رخ و نوک بینیم بزرگه بدون دستکاری استخون امکانش هست برای من کاری انجام بدین ؟لطفا؟چون از بیهوشی بر حذرم مشاهده پاسخ دکتر
7
ریسپینگ

سلام. ازونجاییکە سایز بینیم نسبت بە صورتم کوچیکه و نمیخوام رینو پلاستی کنم، آیا قوز بینیم از طریق ریسپینگ و بدون بیهوشی برداشته میشه؟ هزینهش؟. سپاس مشاهده پاسخ دکتر
8
آشنایی با تیپ پلاستی

باسلام در تیپ پلاستی دوره نقاهت آن چطور هست ؟آیا مشکل گرفتگی بینی بوجود میاد دراین نوع عمل؟و اگر کمی قوزبینی داشته باشم میشه با این روش برطرف کرد؟واگر عکس بینیمو بفرستم میتونید راهنماییم کنید چه نوع عملی و با عوارض کمتر مناسب بینی من هست؟چون من در اصفهان هستم مشاهده پاسخ دکتر
9
سوهان بینی

سلام آیا بینی هایی که انحراف دارن میتوان با سوهان انحراف آن را برداشت با تشکر. مشاهده پاسخ دکتر
10
جراحی بینی

سلام. وقت بخیر. ببخشید دماغ من یه قوز کوچیک داره و مشکل من همینه. در صورت عمل میخوام قوزش برداشته شه و نوک بینیم حالت بگیره و کمی سربالا بشه. هزینه این عمل چقدر میشه؟
ممنون میشم پاسخ بدید.پاینده باشید
مشاهده پاسخ دکتر
1 2 3 4 5 6 7 8 9 همه