جراحی بینی

جراحی بینی

امروزه تعداد بی شماری از افراد اقدام به انجام جراحی بینی با اهداف زیبایی و درمانی می نمایند تا زیبایی و عملکرد تنفسی بینی خود را بهبود بخشند.

 • جراحی زیبایی بینی : هدف از انجام عمل زیبایی بینی برطرف کردن ایرادات و عیوبی است که بر ظاهر بینی تاثیر منفی گذاشته است.

بینی به دلیل اینکه در مرکز صورت قرار گرفته و دارای برجستگی است بیشتر از دیگر اجزای چهره به چشم می آید و کوچکترین ایراد در آن می تواند بر دیگر اجزای چهره تاثیر گذاشته و موجب نازیبایی فرد شود، با انجام عمل بینی می توان موجب بهبود وضعیت ظاهری فرد شد.

 • جراحی درمانی بینی : دلیل اهمیت بینی فقط تاثیر آن در زیبایی نیست بلکه بینی از این جهت که در عملکرد تنفسی افراد نیز نقش دارد بسیار حائز اهمیت می باشد.

گاهی وجود برخی مشکلات مانند پولیپ و انحراف در بینی، عملکرد تنفسی افراد را با مشکل مواجه می کند که تنها راه درمان این مشکلات، عمل بینی می باشد.

جراحی بینی

سن مناسب جراحی بینی

برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی لازم است تا افراد از نظر جسمی و ذهنی به بلوغ برسند.

به همین دلیل سن مناسب عمل بینی برای خانم ها پایان 16 سالگی و در آقایان پایان 17 سالگی می باشد، دقت کنید منظور هر دو بلوغ ذهنی و جسمی می باشد.

و اگر نه جهت بلوغ جسمی در سن پایین تر هم امکان عمل از نظر علمی اثبات شده است.

موارد منع جراحی بینی

 1. افرادی که به بیماری های مزمن مبتلا هستند.
 2. افرادی که شرایط روحی و جسمی مناسب لازم برای عمل بینی را ندارند.
 3. اشخاصی که از انجام عمل بینی توقعات غیرمعقول دارند.
 4. خانم های باردار
 5. اطفال

جراحی بینی

کاندیدای جراحی بینی

تمامی افرادی که به بلوغ جسمی و فکری رسیده و از سلامت کامل برخوردار هستند و بینی آن ها دارای ایراد می باشد می توانند برای انجام جراحی زیبایی بینی اقدام نمایند. از جمله ایرادات بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کج بودن بینی
 • بزرگ بودن بینی و نوک آن
 • غیرقرینه بودن سوراخ های بینی
 • بزرگ بودن حفره های بینی
 • وجود قوز بر روی پل بینی

عمل جراحی بینی به چند روش انجام می شود ؟

جراحان بینی برای انجام عمل بینی از دو روش زیر بهره می گیرند:

 • جراحی بینی بسته :

در عمل بینی به روش بسته تمام برش های لازم داخل بینی ایجاد شده و هیچ برشی بر خارج بینی زده نخواهد شد. ورم در این روش کمتر است و دستکاری اضافه هم صورت نمی گیرد.

 • جراحی بینی باز :

در عمل بینی به روش باز ، نه تنها در داخل بینی برش ایجاد شده که در خارج آن و بر روی کلوملا نیز برش ایجاد خواهد شد.

لازم به ذکر است که در جراحي بيني به روش باز ، وسعت دید جراح بینی بیشتر بوده و دست او برای انجام اقدامات مورد نظر بازتر خواهد بود.

همچنین باید بگوییم که چه در جراحي بيني باز و چه در جراحي بيني بسته بعد از اینکه برش های لازم بر روی پوست بینی ایجاد گردید، پوست به وسیله ابزارهای مخصوص از سطح غضروف های آن جدا می شود تا جراح بینی قادر باشد تغییرات مورد نظرش را بر روی بینی اعمال کند.

قبل از جراحی بینی

موفقیت آمیز بودن عمل بینی ، علاوه بر انتخاب بهترین جراح بینی در گرو رعایت صحیح اقدامات قبل از جراحي بيني و همچنین مراقبت های پس از آن نیز می باشد.

از این رو به منظور داشتن یک جراحي بيني بی خطر و ایمن و دستیابی به نتایج مطلوب می بایست توصیه ها و اقدامات قبل از جراحي بيني را به درستی رعایت نمایید.

جراحی بینی

دستورالعمل ها و اقدامات قبل از جراحی بینی

 • افراد باید در صورتی که سرماخوردگی دارند تا پایان بهبودی صبر کرده و انجام جراحی بینی را به بعد از بهبودی موکول نمایند.
 • چنانچه طی یکسال اخیر جراحي بيني انجام داده اند می بایست حتما ، جراح معالج خود را از این موضوع آگاه سازند.
 • دو هفته قبل از عمل ، مصرف دخانیات و مشروبات الکلی ممنوع است ، چرا که مصرف این مواد می تواند سبب کاهش اکسیژن رسانی به خون شده و در حین عمل منجر به بروز اختلال برای بیمار گردد.
 • داروهایی مانند ایبوپروفن و آسپرین که سبب مختل شدن انعقاد خون شده و ریسک خونریزی را افزایش می دهند ، از دو هفته قبل از عمل نباید مصرف گردند.
 • آزمایش هایی که جراح بینی درخواست می کند باید انجام شده و در روز عمل ، بیمار نتایج آن را همراه داشته باشد.
 • در صورت ابتلا به بیماری های زمینه ای ، مصارف خاص دارویی و همچنین حساسیت های دارویی باید  پزشک معالج را آگاه نمود.
 • خانم ها باید در روز جراحی ، بدون آرایش و لاک ناخن باشند.
 • آقایان نیز در روز جراحی ، حتما باید ریش و سبیل خود را اصلاح کرده باشند.
 • افراد می بایست از نیم ساعت قبل از زمان مقرر و به اتفاق حداقل یک همراه به  مرکز جراحی مراجعه کنند.
 • استحمام در شب قبل از عمل ، الزامی است ؛ زیرا تا چند روز بعد از جراحي بيني نباید دوش گرفت.
 • خوردن و آشامیدن از 8 ساعت قبل از عمل ، ممنوع است و معده باید در روز عمل خالی باشد تا محتویات آن در حین عمل به مجرای تنفسی وارد نگردد.
 • پوشیدن لباس گشاد که دارای دکمه یا زیپ باشد در روز جراحی بینی ضروری می باشد تا به این ترتیب زمان تعویض لباس ، بینی تحت فشار قرار نگیرد.

هزینه جراحی بینی

هزینه عمل زیبایی بینی با توجه به مواردی مانند نوع بینی و میزان ایرادات آن تعیین شده و خود شخص باید تمام هزینه های آن را پرداخت کند، درحالیکه هزینه های جراحی درمانی بینی را بیمه تقبل کرده و پرداخت می نماید.Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function hamyar_faq_clean() in /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php:54 Stack trace: #0 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include() #1 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/post/content.php(281): publisher_get_view('post', '_next_prev_post') #2 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include('/home3/drlajeva...') #3 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/post/style-1.php(63): publisher_get_view('post', 'content') #4 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include('/home3/drlajeva...') #5 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/single.php(19): publisher_get_view('post', 'style-1') #6 /home3/drlajeva/public_html/wp-in in /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php on line 54
internal_server_error <![CDATA[وردپرس &rsaquo; خطا]]> 500