جراحی بینی

جراحی بینی

امروزه تعداد بی شماری از افراد اقدام به انجام جراحی بینی با اهداف زیبایی و درمانی می نمایند تا زیبایی و عملکرد تنفسی بینی خود را بهبود بخشند.

 • جراحی زیبایی بینی : هدف از انجام عمل زیبایی بینی برطرف کردن ایرادات و عیوبی است که بر ظاهر بینی تاثیر منفی گذاشته است.

بینی به دلیل اینکه در مرکز صورت قرار گرفته و دارای برجستگی است بیشتر از دیگر اجزای چهره به چشم می آید و کوچکترین ایراد در آن می تواند بر دیگر اجزای چهره تاثیر گذاشته و موجب نازیبایی فرد شود، با انجام عمل بینی می توان موجب بهبود وضعیت ظاهری فرد شد.

 • جراحی درمانی بینی : دلیل اهمیت بینی فقط تاثیر آن در زیبایی نیست بلکه بینی از این جهت که در عملکرد تنفسی افراد نیز نقش دارد بسیار حائز اهمیت می باشد.

گاهی وجود برخی مشکلات مانند پولیپ و انحراف در بینی، عملکرد تنفسی افراد را با مشکل مواجه می کند که تنها راه درمان این مشکلات، عمل بینی می باشد.

 

جراحی بینی

 

سن مناسب جراحی بینی

برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی لازم است تا افراد از نظر جسمی و ذهنی به بلوغ برسند.

به همین دلیل سن مناسب عمل بینی برای خانم ها پایان 16 سالگی و در آقایان پایان 17 سالگی می باشد، دقت کنید منظور هر دو بلوغ ذهنی و جسمی می باشد.

و اگر نه جهت بلوغ جسمی در سن پایین تر هم امکان عمل از نظر علمی اثبات شده است.

موارد منع جراحی بینی

 1. افرادی که به بیماری های مزمن مبتلا هستند.
 2. افرادی که شرایط روحی و جسمی مناسب لازم برای عمل بینی را ندارند.
 3. اشخاصی که از انجام عمل بینی توقعات غیرمعقول دارند.
 4. خانم های باردار
 5. اطفال

کاندیدای جراحی بینی

تمامی افرادی که به بلوغ جسمی و فکری رسیده و از سلامت کامل برخوردار هستند و بینی آن ها دارای ایراد می باشد می توانند برای انجام جراحی زیبایی بینی اقدام نمایند. از جمله ایرادات بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کج بودن بینی
 • بزرگ بودن بینی و نوک آن
 • غیرقرینه بودن سوراخ های بینی
 • بزرگ بودن حفره های بینی
 • وجود قوز بر روی پل بینی

عمل جراحی بینی به چند روش انجام می شود ؟

جراحان بینی برای انجام عمل بینی از دو روش زیر بهره می گیرند:

 • جراحی بینی بسته :

در عمل بینی به روش بسته تمام برش های لازم داخل بینی ایجاد شده و هیچ برشی بر خارج بینی زده نخواهد شد. ورم در این روش کمتر است و دستکاری اضافه هم صورت نمی گیرد.

جراحی بینی باز :

 • در عمل بینی به روش باز ، نه تنها در داخل بینی برش ایجاد شده که در خارج آن و بر روی کلوملا نیز برش ایجاد خواهد شد.

لازم به ذکر است که در جراحي بيني به روش باز ، وسعت دید جراح بینی بیشتر بوده و دست او برای انجام اقدامات مورد نظر بازتر خواهد بود.

همچنین باید بگوییم که چه در جراحي بيني باز و چه در جراحي بيني بسته بعد از اینکه برش های لازم بر روی پوست بینی ایجاد گردید، پوست به وسیله ابزارهای مخصوص از سطح غضروف های آن جدا می شود تا جراح بینی قادر باشد تغییرات مورد نظرش را بر روی بینی اعمال کند.

 

جراحی بینی

 

قبل از جراحی بینی

موفقیت آمیز بودن عمل بینی ، علاوه بر انتخاب بهترین جراح بینی در گرو رعایت صحیح اقدامات قبل از جراحی بینی و همچنین مراقبت های پس از آن نیز می باشد.

از این رو به منظور داشتن یک جراحی بینی بی خطر و ایمن و دستیابی به نتایج مطلوب می بایست توصیه ها و اقدامات قبل از جراحی بینی را به درستی رعایت نمایید.

دستورالعمل ها و اقدامات قبل از جراحی بینی

 • افراد باید در صورتی که سرماخوردگی دارند تا پایان بهبودی صبر کرده و انجام جراحی بینی را به بعد از بهبودی موکول نمایند.
 • چنانچه طی یکسال اخیر جراحی بینی انجام داده اند می بایست حتما ، جراح معالج خود را از این موضوع آگاه سازند.
 • دو هفته قبل از عمل ، مصرف دخانیات و مشروبات الکلی ممنوع است ، چرا که مصرف این مواد می تواند سبب کاهش اکسیژن رسانی به خون شده و در حین عمل منجر به بروز اختلال برای بیمار گردد.
 • داروهایی مانند ایبوپروفن و آسپرین که سبب مختل شدن انعقاد خون شده و ریسک خونریزی را افزایش می دهند ، از دو هفته قبل از عمل نباید مصرف گردند.
 • آزمایش هایی که جراح بینی درخواست می کند باید انجام شده و در روز عمل ، بیمار نتایج آن را همراه داشته باشد.
 • در صورت ابتلا به بیماری های زمینه ای ، مصارف خاص دارویی و همچنین حساسیت های دارویی باید  پزشک معالج را آگاه نمود.
 • خانم ها باید در روز جراحی ، بدون آرایش و لاک ناخن باشند.
 • آقایان نیز در روز جراحی ، حتما باید ریش و سبیل خود را اصلاح کرده باشند.
 • افراد می بایست از نیم ساعت قبل از زمان مقرر و به اتفاق حداقل یک همراه به  مرکز جراحی مراجعه کنند.
 • استحمام در شب قبل از عمل ، الزامی است ؛ زیرا تا چند روز بعد از جراحی بینی نباید دوش گرفت.
 • خوردن و آشامیدن از 8 ساعت قبل از عمل ، ممنوع است و معده باید در روز عمل خالی باشد تا محتویات آن در حین عمل به مجرای تنفسی وارد نگردد.
 • پوشیدن لباس گشاد که دارای دکمه یا زیپ باشد در روز جراحی بینی ضروری می باشد تا به این ترتیب زمان تعویض لباس ، بینی تحت فشار قرار نگیرد.

هزینه جراحی بینی

هزینه عمل زیبایی بینی با توجه به مواردی مانند نوع بینی و میزان ایرادات آن تعیین شده و خود شخص باید تمام هزینه های آن را پرداخت کند، درحالیکه هزینه های جراحی درمانی بینی را بیمه تقبل کرده و پرداخت می نماید.سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
گرفتگی بینی

باعرض سلام وخسته نباشین جناب آقای دکتر لاجوردی.
بنده چندین سال است گرفتگی بینی دارم.چندین بار به دکتر مراجعه کردم.یکی گفت آلرژی - یکی گفت تیغه بینی . مشهد کلنینگ امام رضارفتم گفت هیچی نداری. تست آلرژی دادم .دارو استفاده کردم .بهبود نیافتم.خودم شهرستان گنبدی هستم.خواهشمندم لطفا راهنماییم کنیدکه چکارکنم.ممنون میشم جواب بدین.
مشاهده پاسخ دکتر
2
هزینه عمل بینی

سلام. خسته نباشید.. آقای دکتر این بار دومه که خدمت شماپیام میزارم چون جواب ندادین. وضعیت وفرم بینیم ناجوره و زشتی خاصی توی صورتم گذاشته البته دوبارم شکستگی جزئی داشته. همین بدفرمیش تاثیرمنفی توی سرنوشتمم گذاشته. متولد 60 هستم ولی همچنان مجرد😔. زلزله زده هستیم و دوساله توی کانکس زندگی میکنیم شرایط مالی نامناسبی داریم که نتونستم تا حالا کاری انجام بدم برای خودم. آیا شما میتونید کمکم کنید؟ مشاهده پاسخ دکتر
3
عمل بینی

سلام آقای دکتر.خداقوت.من بینیم واقعا مشکل داره وهمین بدترکیبیش تاثیرگذاشته توزندگیم.ازنظرمالی اصلا توان جراحی ندارم.البته 2بارهم شکسته وفکرمیکنم از اونم هست.امکانش هست که شما این عمل را برام انجام بدین؟ مشاهده پاسخ دکتر
4
امکان اصلاح قوز مختصر بینی با روش ریسپینگ

با سلام وقت بخیر
دکتر میخواستم ببینم من میتونم با روش ریسپینگ یا همون( اصلاح قوز مختصر بینی با سوهان) قوز بینیم رو بدون نیاز به رینوپلاستی و جراحی باز درست کنم
یعنی فقط به روش بسته و با بیحسی موضعی یه سوهان بهش بکشید
مشاهده پاسخ دکتر
5
ورزشه بوکس

من بوکس تمرین میکنم،
غضروفه بینیم شکسته اگر تیپ پلاستی انجام بدم دیگه نباید
ورزشمو ادامه بدم؟
چون استخوان نمیشکنه این سوالو مطرح کردم.
واینکه انحرافه غضروفه بینی قابله حل هست با تیپ پلاستی؟
مشاهده پاسخ دکتر
6
تیپ پلاستی

سلام خسته نباشید آقای دکتر،من زهرا نارویی بیستودو ساله تقریبا ،بینی درازی دارم که با این موضوع مشکلی ندارم اما سوراخای بینیم از نمای نیم رخ و نوک بینیم بزرگه بدون دستکاری استخون امکانش هست برای من کاری انجام بدین ؟لطفا؟چون از بیهوشی بر حذرم مشاهده پاسخ دکتر
7
ریسپینگ

سلام. ازونجاییکە سایز بینیم نسبت بە صورتم کوچیکه و نمیخوام رینو پلاستی کنم، آیا قوز بینیم از طریق ریسپینگ و بدون بیهوشی برداشته میشه؟ هزینهش؟. سپاس مشاهده پاسخ دکتر
8
آشنایی با تیپ پلاستی

باسلام در تیپ پلاستی دوره نقاهت آن چطور هست ؟آیا مشکل گرفتگی بینی بوجود میاد دراین نوع عمل؟و اگر کمی قوزبینی داشته باشم میشه با این روش برطرف کرد؟واگر عکس بینیمو بفرستم میتونید راهنماییم کنید چه نوع عملی و با عوارض کمتر مناسب بینی من هست؟چون من در اصفهان هستم مشاهده پاسخ دکتر
9
سوهان بینی

سلام آیا بینی هایی که انحراف دارن میتوان با سوهان انحراف آن را برداشت با تشکر. مشاهده پاسخ دکتر
10
جراحی بینی

سلام. وقت بخیر. ببخشید دماغ من یه قوز کوچیک داره و مشکل من همینه. در صورت عمل میخوام قوزش برداشته شه و نوک بینیم حالت بگیره و کمی سربالا بشه. هزینه این عمل چقدر میشه؟
ممنون میشم پاسخ بدید.پاینده باشید
مشاهده پاسخ دکتر
1 2 3 4 5 6 7 8 9 همه