جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی

گاهی اوقات بنا به دلایل مختلفی ممکن است افراد تصمیم به جراحی ترمیمی بینی یا Revision Rhinoplasty بگیرند. به عنوان مثال در برخی موارد ، جراح بینی به دلیل بی توجهی به تکنیک های صحیح جراحی سبب به وجودن آمدن نقایص و ایراداتی در بینی شده و در نتیجه منجر به نارضایتی فرد از جراحی بینی می شود.

از این رو فرد جهت رفع و اصلاح این اشکالات ، مترصد انجام جراحی ترمیمی بینی می گردد.

در این صورت مهم ترین نکته این است که از جراحی قبلی حداقل یک سال گذشته باشد.

از این رو افراد به منظور انجام جراحي ترميمي بيني ، هرگز نباید از جراح معالج خود بخواهند که پیش از یک سال بینی آن ها را عمل کند.

جراحی ترمیمی بینی

دلیل اهمیت جراحی ترمیمی بینی پس از یکسال

یکی از دلایل اهمیت این مسئله از این حیث می باشد که بسیاری از مشکلات بینی تا یکسال ممکن است مرتفع شده یا از شدت آن ها کاسته شود.

از دیگر دلایل اهمیت این مسئله ، این است که روند ترمیم بینی تا یکسال پس از جراحی بینی اولیه هنوز فعال است ؛ لذا در صورت جراحي ترميمي بيني پیش از یکسال ممکن است بافت اضافه در بینی تشکیل شده و در نتیجه بینی فرد در طولانی مدت دچار دفرمیتی ( بد فرمی ) گردد.

اهمیت انتخاب جراح بینی

جهت انجام جراحي ترمیمي بيني ، باید یک جراح بینی کارآزموده و چیره دست را که در زمینه جراحی ترمیمی تبحر و تجربه بالایی دارد برگزید ، چرا که در غیر اینصورت ممکن است نه تنها ایرادات بینی برطرف نشود بلکه فرد مجددا نیاز به جراحي ترميمي بيني بیابد.

به طور کلی هدف اصلی در جراحي ترميمي بيني ، رفع اشکالات و بازسازی ایراداتی می باشد که در اثر عمل بینی قبلی به وجود آمده است.

در حقیقت در این جراحی ، کمتر به مسائل فرعی پرداخته می شود.

دکتر سید محمد لاجوردی ، با تکیه بر تجارب موفقیت آمیزی که در حوزه جراحی بینی دارند و همچنین آشنایی با مکاتب مختلف رینوپلاستی ، می توانند بهترین نتایج را در زمینه جراحی بینی و نیز جراحي ترميمي بيني برای بیماران خود رقم بزنند.

جراح بینی برای جراحی ترمیمی بینی به چه نکاتی توجه می کند ؟

جراح بینی جهت ترمیم بینی باید به موقعیت قرارگیری غضروف های بینی و نیز عیوب به وجود آمده در جراحی قبلی ، به خوبی توجه نماید.

همچنین بدین منظور ، جراح بینی می بایست موقعیت بینی بیمار را قبل از جراحی پیشین نیز مورد آنالیز قرار دهد تا به این ترتیب بتواند بینی را به گونه ای ترمیم کند که از تمامی زوایا با صورت بیمار هماهنگی داشته باشد.

سخن آخر

در جراحي ترميمي بيني ، بینی باید به نحوی کاملا اصولی بازسازی شود به گونه ای که با گذشت چند سال مجددا مشکلات دیگری متوجه بینی نشود و نیازی به عمل ترمیمی مجدد بینی به وجود نیاید.سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
اسم قطره ای که در برنامه رادیو سلامت فرمودین

سلام. خسته نباشید
من صحبت های ارزشمندتون در برنامه رادیو سلامت رو گوش کردم کامل. اونجا در حالت کلی از قطره ای نام بردین که درمان رینیت آلرژیک هستش ولی اسم دقیقشو نگفتین. من اول فکر میکردم سینوزیت دارم چون سرماخوردگی هام خیلی طولانی میشه. از بعد از آموزشی سربازیم در دی ماه 1390 که اونجا 55 روز مداوم سرماخوردگی داشتم، این مشکل بوجود اومد و سال به سال بدتر شد و در حال حاضر ریزش پشت حلقم به حدی آزاردهندست که نمیتونم تحملش کنم. 24 ساعته مخاط بینی ترشح میکنه! سی تی اسکن سینوس هم دادم و در گزارشش نوشته شده همه چیز نرماله!
مشاهده پاسخ دکتر
2
سوهان کشی بینی

سلام دکتر.خسته نباشید
من دوسال پیش جراحی زیبایی بینی داشتم.بعدازمدتی روی بینی ام کیست دراومد.الان که کیست روکامل برداشتم.یه استخوان سمت راست بینی ام دراومده.آیا امکان رفع آن باسوهان کشیدن بصورت سرپایی هست؟
هزینه لش چقدر میشه؟
مشاهده پاسخ دکتر
3
گرفتگی بینی

باعرض سلام وخسته نباشین جناب آقای دکتر لاجوردی.
بنده چندین سال است گرفتگی بینی دارم.چندین بار به دکتر مراجعه کردم.یکی گفت آلرژی - یکی گفت تیغه بینی . مشهد کلنینگ امام رضارفتم گفت هیچی نداری. تست آلرژی دادم .دارو استفاده کردم .بهبود نیافتم.خودم شهرستان گنبدی هستم.خواهشمندم لطفا راهنماییم کنیدکه چکارکنم.ممنون میشم جواب بدین.
مشاهده پاسخ دکتر
4
هزینه عمل بینی

سلام. خسته نباشید.. آقای دکتر این بار دومه که خدمت شماپیام میزارم چون جواب ندادین. وضعیت وفرم بینیم ناجوره و زشتی خاصی توی صورتم گذاشته البته دوبارم شکستگی جزئی داشته. همین بدفرمیش تاثیرمنفی توی سرنوشتمم گذاشته. متولد 60 هستم ولی همچنان مجرد😔. زلزله زده هستیم و دوساله توی کانکس زندگی میکنیم شرایط مالی نامناسبی داریم که نتونستم تا حالا کاری انجام بدم برای خودم. آیا شما میتونید کمکم کنید؟ مشاهده پاسخ دکتر
5
عمل بینی

سلام آقای دکتر.خداقوت.من بینیم واقعا مشکل داره وهمین بدترکیبیش تاثیرگذاشته توزندگیم.ازنظرمالی اصلا توان جراحی ندارم.البته 2بارهم شکسته وفکرمیکنم از اونم هست.امکانش هست که شما این عمل را برام انجام بدین؟ مشاهده پاسخ دکتر
6
امکان اصلاح قوز مختصر بینی با روش ریسپینگ

با سلام وقت بخیر
دکتر میخواستم ببینم من میتونم با روش ریسپینگ یا همون( اصلاح قوز مختصر بینی با سوهان) قوز بینیم رو بدون نیاز به رینوپلاستی و جراحی باز درست کنم
یعنی فقط به روش بسته و با بیحسی موضعی یه سوهان بهش بکشید
مشاهده پاسخ دکتر
7
ورزشه بوکس

من بوکس تمرین میکنم،
غضروفه بینیم شکسته اگر تیپ پلاستی انجام بدم دیگه نباید
ورزشمو ادامه بدم؟
چون استخوان نمیشکنه این سوالو مطرح کردم.
واینکه انحرافه غضروفه بینی قابله حل هست با تیپ پلاستی؟
مشاهده پاسخ دکتر
8
تیپ پلاستی

سلام خسته نباشید آقای دکتر،من زهرا نارویی بیستودو ساله تقریبا ،بینی درازی دارم که با این موضوع مشکلی ندارم اما سوراخای بینیم از نمای نیم رخ و نوک بینیم بزرگه بدون دستکاری استخون امکانش هست برای من کاری انجام بدین ؟لطفا؟چون از بیهوشی بر حذرم مشاهده پاسخ دکتر
9
ریسپینگ

سلام. ازونجاییکە سایز بینیم نسبت بە صورتم کوچیکه و نمیخوام رینو پلاستی کنم، آیا قوز بینیم از طریق ریسپینگ و بدون بیهوشی برداشته میشه؟ هزینهش؟. سپاس مشاهده پاسخ دکتر
10
آشنایی با تیپ پلاستی

باسلام در تیپ پلاستی دوره نقاهت آن چطور هست ؟آیا مشکل گرفتگی بینی بوجود میاد دراین نوع عمل؟و اگر کمی قوزبینی داشته باشم میشه با این روش برطرف کرد؟واگر عکس بینیمو بفرستم میتونید راهنماییم کنید چه نوع عملی و با عوارض کمتر مناسب بینی من هست؟چون من در اصفهان هستم مشاهده پاسخ دکتر
1 2 3 4 5 6 7 8 9 همه