جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ

جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ : یکی از مواردی که باعث زیبایی چهره فرد می شود، جایگاه ابرو در صورت است. گاها می بینیم که برخی از افراد ابرو های بسیار افتاده ای دارند که چهره عبوس و غم دیده ای را به صورت آنها می دهد.

همچنین در مواردی که عده ای از افراد جهت جراحی زیبایی پلک بالا یا بلفاروپلاستی به پزشک مراجعه می کنند، پس از بررسی مشخص می شود که در واقع علت اصلی پوست زیاد پشت چشم ، افتادگی ابرو هاست که باعث شده پوست پشت پلک جمع شود و بیش از حد نمایان گردد.

در واقع درمان اصلی موارد ذکر شده، بالا بردن موقعیت ابرو ها یا لیفت ابرو است.

جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ

نحوه انجام جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ

در گذشته برش بسیار وسیعی در پشت رستنگاه یا محل رویش مو ایجاد می شد و بدون استفاده از ابزار آلات جدید، ابرو را در موقعیت بالا تری قرار می داد. سپس پوست اضافه برش داده می شد.

بعد از آن جراحی لیفت ابرو به صورت محدود تری انجام می شد؛ به این صورت که با ایجاد 5 سوراخ کوچک در سر، پوست پیشانی از زیر باز شده و ابرو را در موقعیت بالا تری فیکس می کرد. اشکال این روش این بود که جراح دید کامل نداشت و به صورت کورکورانه بیمار را تحت جراحی قرار می داد.

اما امروزه جراح با استفاده از دستگاه آندوسکوپ ، زیر دید مستقیم تلوزیون و با ایجاد همان 5 برش ، تمام عروق و اعصاب را تحت دید مستقیم داشته و عمل جراحی به صورت بسیار دقیق انجام می شود.

عوارض جراحي ليفت ابرو با آندوسکوپ

جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ ممکن است دارای چند عارضه باشد که شایع ترین آن، برگشت ابرو ها به موقعیت قبلی می باشد. این اتفاق ممکن است بعد از چند ماه رخ دهد.

  • برای جلوگیری از این عارضه می توان از متد های جدیدی همچون پیچ های مختلف که می توانند قابل جذب یا غیر قابل جذب باشند و همچنین سایر ابزار آلات دیگر که قابل قرار گیری در سر هستند استفاده نمود. با استفاده از این ابزار ها ابرو را بالا کشیده و پوست را با جمجمه فیکس می کنیم.
  • یکی دیگر از عوارض این روش، احتمال آسیب دیدگی عروق و اعصاب می باشد. در این حالت ممکن است پلک و ابرو ها دچار افتادگی دائم و حتی یک طرفه شوند. برای پیشگیری از این عارضه از تکنیک دقیق و دید مستقیم روی مانیتور دستگاه آندوسکوپ استفاده می شود.
  • عارضه بعدی احتمال تجمع خون یا هماتوم زیر پوست سر می باشد. این عارضه هم به کمک پانسمان دقیق و محکمی که بعد از جراحی انجام می شود، و معمولا به مدت 24 الی 48 ساعت به روی سر قرار دارد، قابل کنترل و پیشگیری می باشد.

دکتر لاجوردی با استفاده از دستگاه آندوسکوپ و ابزار آلات جدید ، موقعیت جدید ابرو را در جمجمه فیکس کرده و تمام تلاش ایشان بر این است که عوارض احتمالی را به حداقل میزان خودش برسانند.سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
گرفتگی بینی

باعرض سلام وخسته نباشین جناب آقای دکتر لاجوردی.
بنده چندین سال است گرفتگی بینی دارم.چندین بار به دکتر مراجعه کردم.یکی گفت آلرژی - یکی گفت تیغه بینی . مشهد کلنینگ امام رضارفتم گفت هیچی نداری. تست آلرژی دادم .دارو استفاده کردم .بهبود نیافتم.خودم شهرستان گنبدی هستم.خواهشمندم لطفا راهنماییم کنیدکه چکارکنم.ممنون میشم جواب بدین.
مشاهده پاسخ دکتر
2
هزینه عمل بینی

سلام. خسته نباشید.. آقای دکتر این بار دومه که خدمت شماپیام میزارم چون جواب ندادین. وضعیت وفرم بینیم ناجوره و زشتی خاصی توی صورتم گذاشته البته دوبارم شکستگی جزئی داشته. همین بدفرمیش تاثیرمنفی توی سرنوشتمم گذاشته. متولد 60 هستم ولی همچنان مجرد😔. زلزله زده هستیم و دوساله توی کانکس زندگی میکنیم شرایط مالی نامناسبی داریم که نتونستم تا حالا کاری انجام بدم برای خودم. آیا شما میتونید کمکم کنید؟ مشاهده پاسخ دکتر
3
عمل بینی

سلام آقای دکتر.خداقوت.من بینیم واقعا مشکل داره وهمین بدترکیبیش تاثیرگذاشته توزندگیم.ازنظرمالی اصلا توان جراحی ندارم.البته 2بارهم شکسته وفکرمیکنم از اونم هست.امکانش هست که شما این عمل را برام انجام بدین؟ مشاهده پاسخ دکتر
4
امکان اصلاح قوز مختصر بینی با روش ریسپینگ

با سلام وقت بخیر
دکتر میخواستم ببینم من میتونم با روش ریسپینگ یا همون( اصلاح قوز مختصر بینی با سوهان) قوز بینیم رو بدون نیاز به رینوپلاستی و جراحی باز درست کنم
یعنی فقط به روش بسته و با بیحسی موضعی یه سوهان بهش بکشید
مشاهده پاسخ دکتر
5
ورزشه بوکس

من بوکس تمرین میکنم،
غضروفه بینیم شکسته اگر تیپ پلاستی انجام بدم دیگه نباید
ورزشمو ادامه بدم؟
چون استخوان نمیشکنه این سوالو مطرح کردم.
واینکه انحرافه غضروفه بینی قابله حل هست با تیپ پلاستی؟
مشاهده پاسخ دکتر
6
تیپ پلاستی

سلام خسته نباشید آقای دکتر،من زهرا نارویی بیستودو ساله تقریبا ،بینی درازی دارم که با این موضوع مشکلی ندارم اما سوراخای بینیم از نمای نیم رخ و نوک بینیم بزرگه بدون دستکاری استخون امکانش هست برای من کاری انجام بدین ؟لطفا؟چون از بیهوشی بر حذرم مشاهده پاسخ دکتر
7
ریسپینگ

سلام. ازونجاییکە سایز بینیم نسبت بە صورتم کوچیکه و نمیخوام رینو پلاستی کنم، آیا قوز بینیم از طریق ریسپینگ و بدون بیهوشی برداشته میشه؟ هزینهش؟. سپاس مشاهده پاسخ دکتر
8
آشنایی با تیپ پلاستی

باسلام در تیپ پلاستی دوره نقاهت آن چطور هست ؟آیا مشکل گرفتگی بینی بوجود میاد دراین نوع عمل؟و اگر کمی قوزبینی داشته باشم میشه با این روش برطرف کرد؟واگر عکس بینیمو بفرستم میتونید راهنماییم کنید چه نوع عملی و با عوارض کمتر مناسب بینی من هست؟چون من در اصفهان هستم مشاهده پاسخ دکتر
9
سوهان بینی

سلام آیا بینی هایی که انحراف دارن میتوان با سوهان انحراف آن را برداشت با تشکر. مشاهده پاسخ دکتر
10
جراحی بینی

سلام. وقت بخیر. ببخشید دماغ من یه قوز کوچیک داره و مشکل من همینه. در صورت عمل میخوام قوزش برداشته شه و نوک بینیم حالت بگیره و کمی سربالا بشه. هزینه این عمل چقدر میشه؟
ممنون میشم پاسخ بدید.پاینده باشید
مشاهده پاسخ دکتر
1 2 3 4 5 6 7 8 9 همه