جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ

جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ

جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ : یکی از مواردی که باعث زیبایی چهره فرد می شود، جایگاه ابرو در صورت است. گاها می بینیم که برخی از افراد ابرو های بسیار افتاده ای دارند که چهره عبوس و غم دیده ای را به صورت آنها می دهد.

همچنین در مواردی که عده ای از افراد جهت جراحی زیبایی پلک بالا یا بلفاروپلاستی به پزشک مراجعه می کنند، پس از بررسی مشخص می شود که در واقع علت اصلی پوست زیاد پشت چشم ، افتادگی ابرو هاست که باعث شده پوست پشت پلک جمع شود و بیش از حد نمایان گردد.

در واقع درمان اصلی موارد ذکر شده، بالا بردن موقعیت ابرو ها یا لیفت ابرو است.

جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ

نحوه انجام جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ

در گذشته برش بسیار وسیعی در پشت رستنگاه یا محل رویش مو ایجاد می شد و بدون استفاده از ابزار آلات جدید، ابرو را در موقعیت بالا تری قرار می داد. سپس پوست اضافه برش داده می شد.

بعد از آن جراحی لیفت ابرو به صورت محدود تری انجام می شد؛ به این صورت که با ایجاد 5 سوراخ کوچک در سر، پوست پیشانی از زیر باز شده و ابرو را در موقعیت بالا تری فیکس می کرد. اشکال این روش این بود که جراح دید کامل نداشت و به صورت کورکورانه بیمار را تحت جراحی قرار می داد.

اما امروزه جراح با استفاده از دستگاه آندوسکوپ ، زیر دید مستقیم تلوزیون و با ایجاد همان 5 برش ، تمام عروق و اعصاب را تحت دید مستقیم داشته و عمل جراحی به صورت بسیار دقیق انجام می شود.

عوارض جراحي ليفت ابرو با آندوسکوپ

جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ ممکن است دارای چند عارضه باشد که شایع ترین آن، برگشت ابرو ها به موقعیت قبلی می باشد. این اتفاق ممکن است بعد از چند ماه رخ دهد.

  • برای جلوگیری از این عارضه می توان از متد های جدیدی همچون پیچ های مختلف که می توانند قابل جذب یا غیر قابل جذب باشند و همچنین سایر ابزار آلات دیگر که قابل قرار گیری در سر هستند استفاده نمود. با استفاده از این ابزار ها ابرو را بالا کشیده و پوست را با جمجمه فیکس می کنیم.
  • یکی دیگر از عوارض این روش، احتمال آسیب دیدگی عروق و اعصاب می باشد. در این حالت ممکن است پلک و ابرو ها دچار افتادگی دائم و حتی یک طرفه شوند. برای پیشگیری از این عارضه از تکنیک دقیق و دید مستقیم روی مانیتور دستگاه آندوسکوپ استفاده می شود.
  • عارضه بعدی احتمال تجمع خون یا هماتوم زیر پوست سر می باشد. این عارضه هم به کمک پانسمان دقیق و محکمی که بعد از جراحی انجام می شود، و معمولا به مدت 24 الی 48 ساعت به روی سر قرار دارد، قابل کنترل و پیشگیری می باشد.

دکتر لاجوردی با استفاده از دستگاه آندوسکوپ و ابزار آلات جدید ، موقعیت جدید ابرو را در جمجمه فیکس کرده و تمام تلاش ایشان بر این است که عوارض احتمالی را به حداقل میزان خودش برسانند.

هزینه لیفت اندوسکوپی ابرو

شخاصی که قصد انجام لیفت اندوسکوپی ابرو دارند باید در راستای کسب اطلاع از هزینه لیفت اندوسکوپی ابرو به جراح متخصص رجوع نمایند تا پس از معاینات لازم ، هزینه قطعی آن به ایشان ابلاغ گردد.

Translate »