عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی چگونه است؟

عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستى یک روش برای حذف پوست اضافه یا حذف چربی از پلک ها است. اصطلاح “لیفت پلک” نامناسب است زیرا پلک  را در حین عمل جراحی به طور واقعی بالا نمى برند. شما می توانید هزینه این جراحی را در انتهای مقاله مشاهده بفرمایید.

چرا عمل جراحی زیبایی پلک انجام می شود؟

پف پلک ها و افتادگی پلک دو دلیل عمده برای انجام عمل جراحی زیبایی پلک هستند. ولی انواع بد شکلی ها در پلک ها و گوشه های داخلی و خارچی چشم می تواند یک فرد را کاندید این جراحی کند. پوست و چربى اضافى پلک فوقانی می تواند پلک های سنگین ، ظاهر پیر، و پلک پف کرده، و گاهى تضعیف بینایی را به دنبال داشته باشد . بلفاروپلاستی فوقانى برای حذف پوست و چربی بیش از حد انجام می شود و می تواند دید بینایى را بهبود بخشد.

درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی

جراحی پلک بالا

در عمل جراحی پلک بالا از برش هایى برای برداشتن پوست و چربی استفاده می شود. سپس با استفاده از سوزن و بخیه ى نازک، پوست دو طرف برش را به هم بر مى گردانند تا بتوانند چین پلک را ایجاد کنند. نکته ای باید قبل از عمل جراحی پلک بالا به آن دقت نمود این است که آیا به همراه افتادگی و پف پلک بالا، ابرو نیز دارای افتادگی است یا خیر؟ زیرا اگر قبل از عمل بلفاروپلاستی افتادگی ابرو درمان نشود، نتیجه عمل دلخواه نخواهد بود.

جراحی پلک پایین

جراحی پلک پایین می تواند شامل برش های پوستی مستقیما زیر خط مژه یا برش داخل پلک باشد . این روش اجازه می دهد تا دسترسی به پلک بدون برش های قابل مشاهده باشد و این تکنیک را مناسب بیمارانى که نیاز به حذف و یا اضافه کردن چربى دارند، مى کند . این روش می تواند با لایه برداری مجدد پوست پلک توسط لیزر ترکیب شود تا خطوط و چین و چروک را کاهش دهد.

چه کسی کاندید خوبی برای جراحی پلک است؟

کسانی که انتظارات واقع گرایانه و شرایط سلامتى خوبى دارند ، مناسب عمل جراحی پلک هستند.

چگونه برای جراحی پلک آماده شویم؟

قبل از جراحی پلک، بیمار باید بررسی دقیق و بحث در مورد بلفاروپلاستی و خطرات بالقوه و مزایای مربوط به این روش را انجام دهد. بیمار باید با دقت دستورالعمل های قبل از عمل جراحی را انجام دهد و قبل از روز جراحی دستورالعمل های بعد از عمل را کامل بررسی کند. این امر به بیمار اجازه می دهد تا هنگام بازگشت از جراحی به خانه داروهایی برای تسکین درد و یا موارد لازم مانند بسته های ژل، اشک مصنوعی و گاز را در خانه داشته باشند.

مراحل عمل جراحی پلک

عمل جراحی پلک شامل مراحل زیر است:

مرحله 1 – بیهوشی

داروهایى برای راحتی شما در طول عمل جراحی تجویز می شود. انتخاب ها شامل آرامبخش داخل وریدی یا بیهوشی عمومی است. پزشک بهترین گزینه را برای شما توصیه می کند.

مرحله 2 – برش

خطوط برش برای عمل جراحی پلک طراحی شده اند تا زخم های آن ها در ساختار طبیعی پلک به خوبی پنهان شوند.

پلک فوقانی را می توان از طریق برش هایى لا به لاى چین هاى خود پلک تصحیح کرد. این کار اجازه ى برداشتن یا گذاشتن چربى ، سفت کردن عضلات و برداشت پوس اضافى را مى دهد.

 پلک تحتانى را مى توان با یک برش دقیقا زیر  مژه هاى پایینى تصحیح کرد. از طریق این برش پوست اضافی از پلک پایین برداشته می شود. هم چنین چربی اضافی را می توان جایگزین یا حذف کرد.

مرحله 3 – بستن برش ها

برش های پلک معمولا با بخیه یا چسب مخصوص بسته می شوند. بخیه ها بعد از یک هفته برداشته می شوند. جراح ممکن است استفاده از  لیزر یا پماد شیمیایی برای کاهش تغییر رنگ پلک های پایینى را توصیه کند.

مرحله 4 – نتیجه را ببینید.

نتیجه ى عمل جراحی پلک به تدریج ظاهر می شود، زیرا تورم و کبودی به وجود می آیند. پس از مدتى پلک و نواحى اطراف صاف تر و زیباتر مى شوند و ظاهرى جوان تر به شما مى بخشند .

مدت زمان بهبودى جراحی پلک چقدر است؟

معمولا مدت زمان بهبودى بیماران پس از جراحى پلک اندک است. اگرچه کبودی و تورم معمولا در روز بعد از جراحی بدتر می شوند، اما به سرعت شروع به ناپدید شدن می کند. در طی 48 ساعت اول، استفاده از کمپرس سرد می تواند تا حد زیادی خونریزی و تورم در اطراف چشم و صورت را کاهش دهد. فعالیت های سبک مانند راه رفتن نیز به بهبودى سرعت مى دهند . معمولا بانداژ نازکى در محل برش قرار می دهند و پس از چند روز آن را بر مى دارند، در حالی که بخیه ها حدود یک هفته باید باقی بمانند. گاهی اوقات از بخیه هایى استفاده مى شود که خودشان جذب می شوند که نیازی به کشیدن ندارند.

بعد از هفت تا ده روز پس از بلفاروپلاستی، بیشتر افراد به فعالیت های طبیعی خود باز می گردند. دو هفته پس از جراحی پلک، بیشتر کبودی و تورم از بین خواهد  فت.

خطرات بالقوه و عوارض جراحی پلک چیست؟

همانند هر عمل جراحی، خطرات بالقوه و عوارضى براى بلفاروپلاستی وجود دارد. خطرات عمده شامل عفونت، خونریزی، زخم، عدم توانایی بستن چشم، خشکى چشم، موقعیت غیر طبیعی پلک ، و از بین رفتن بینایى است.

هزینه جراحی زیبایی پلک بالا و پایین چقدر است؟ 

 هزینه عمل جراحی پلک بالا یا بلفاروپلاستی پلک بالا یک عمل outpatient یا سرپایی می باشد که به بیهوشی معمولا نیازندارد و در مطب هم قابل انجام است مگراین که بیمارمشکل زمینه ای داشته باشد و قیمت آن هم از دو میلیون تا 6 میلیون متغیراست. متاسفانه گاهی همکاران غیرمتخصص ما این کار را ارزان ترانجام می دهند که اولا تخصص لازم راندارند دوم این که این عمل ریزه کاریهای بسیاردارد که آنها اشراف نداشته و صرفا برداشتن کمی پوست پاسخ گونخواهدبود. بنابراین اگرجایی این عمل را ارزان وزیریک میلیون تومان انجام دادند به احتمال قوی شخص متخخص نیست.

امادرمورد بلفاروپلاستی پلک پایین این عمل سخت تر است وبهتر است با بیهوشی دراتاق عمل انجام شود و پزشکان غیرمتخصص که این کاررا درگذشته انجام داده اند با عوارض زیادی همراه بوده است. هزینه عمل پلک پایین به تنهایی بین 5 الی ده میلیون است زیرا هم سخت تراست هم بسیار ظریف است .بازکمترازاین قیمتها فرد احتمالا متخصص نیست.البته وقتی مجموع هردوپلک بالا وپایین را بخواهیم عمل کنیم باز بین 4 الی ده میلیون تومان هزینه دارد که اصطلاحا قیمت پلک بالا درپایین سرشکن می شود. تنها درمواردی این قیمتها ارزانترمی شود که شخص درمراکز آموزشی درمانی عمل شود.

دکتر سیدمحمد لاجوردی

دکتر سید محمد لاجوردی متخصص گوش، حلق، بینی و جراح بینی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

دکتر سیدمحمد لاجوردیسیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
گرفتگی بینی

باعرض سلام وخسته نباشین جناب آقای دکتر لاجوردی.
بنده چندین سال است گرفتگی بینی دارم.چندین بار به دکتر مراجعه کردم.یکی گفت آلرژی - یکی گفت تیغه بینی . مشهد کلنینگ امام رضارفتم گفت هیچی نداری. تست آلرژی دادم .دارو استفاده کردم .بهبود نیافتم.خودم شهرستان گنبدی هستم.خواهشمندم لطفا راهنماییم کنیدکه چکارکنم.ممنون میشم جواب بدین.
مشاهده پاسخ دکتر
2
هزینه عمل بینی

سلام. خسته نباشید.. آقای دکتر این بار دومه که خدمت شماپیام میزارم چون جواب ندادین. وضعیت وفرم بینیم ناجوره و زشتی خاصی توی صورتم گذاشته البته دوبارم شکستگی جزئی داشته. همین بدفرمیش تاثیرمنفی توی سرنوشتمم گذاشته. متولد 60 هستم ولی همچنان مجرد😔. زلزله زده هستیم و دوساله توی کانکس زندگی میکنیم شرایط مالی نامناسبی داریم که نتونستم تا حالا کاری انجام بدم برای خودم. آیا شما میتونید کمکم کنید؟ مشاهده پاسخ دکتر
3
عمل بینی

سلام آقای دکتر.خداقوت.من بینیم واقعا مشکل داره وهمین بدترکیبیش تاثیرگذاشته توزندگیم.ازنظرمالی اصلا توان جراحی ندارم.البته 2بارهم شکسته وفکرمیکنم از اونم هست.امکانش هست که شما این عمل را برام انجام بدین؟ مشاهده پاسخ دکتر
4
امکان اصلاح قوز مختصر بینی با روش ریسپینگ

با سلام وقت بخیر
دکتر میخواستم ببینم من میتونم با روش ریسپینگ یا همون( اصلاح قوز مختصر بینی با سوهان) قوز بینیم رو بدون نیاز به رینوپلاستی و جراحی باز درست کنم
یعنی فقط به روش بسته و با بیحسی موضعی یه سوهان بهش بکشید
مشاهده پاسخ دکتر
5
ورزشه بوکس

من بوکس تمرین میکنم،
غضروفه بینیم شکسته اگر تیپ پلاستی انجام بدم دیگه نباید
ورزشمو ادامه بدم؟
چون استخوان نمیشکنه این سوالو مطرح کردم.
واینکه انحرافه غضروفه بینی قابله حل هست با تیپ پلاستی؟
مشاهده پاسخ دکتر
6
تیپ پلاستی

سلام خسته نباشید آقای دکتر،من زهرا نارویی بیستودو ساله تقریبا ،بینی درازی دارم که با این موضوع مشکلی ندارم اما سوراخای بینیم از نمای نیم رخ و نوک بینیم بزرگه بدون دستکاری استخون امکانش هست برای من کاری انجام بدین ؟لطفا؟چون از بیهوشی بر حذرم مشاهده پاسخ دکتر
7
ریسپینگ

سلام. ازونجاییکە سایز بینیم نسبت بە صورتم کوچیکه و نمیخوام رینو پلاستی کنم، آیا قوز بینیم از طریق ریسپینگ و بدون بیهوشی برداشته میشه؟ هزینهش؟. سپاس مشاهده پاسخ دکتر
8
آشنایی با تیپ پلاستی

باسلام در تیپ پلاستی دوره نقاهت آن چطور هست ؟آیا مشکل گرفتگی بینی بوجود میاد دراین نوع عمل؟و اگر کمی قوزبینی داشته باشم میشه با این روش برطرف کرد؟واگر عکس بینیمو بفرستم میتونید راهنماییم کنید چه نوع عملی و با عوارض کمتر مناسب بینی من هست؟چون من در اصفهان هستم مشاهده پاسخ دکتر
9
سوهان بینی

سلام آیا بینی هایی که انحراف دارن میتوان با سوهان انحراف آن را برداشت با تشکر. مشاهده پاسخ دکتر
10
جراحی بینی

سلام. وقت بخیر. ببخشید دماغ من یه قوز کوچیک داره و مشکل من همینه. در صورت عمل میخوام قوزش برداشته شه و نوک بینیم حالت بگیره و کمی سربالا بشه. هزینه این عمل چقدر میشه؟
ممنون میشم پاسخ بدید.پاینده باشید
مشاهده پاسخ دکتر
1 2 3 4 5 6 7 8 9 همه