جراح بینی

جراح بینی

برای این که یک عمل موفق داشته باشید ابتدا لازم است در انتخاب جراح بینی بسیار دقت کنید. یکی از عوامل مهمی که در نتیجه جراحی بینی تاثیر بسیار می گذارد انتخاب جراح بینی خوب است.

ویژگی های یک جراح بینی خوب

 1. برای اینکه بتوانید جراح بيني خود را به درستی انتخاب کنید لازم است تا در رابطه با ویژگی ها و معیارهای یک جراح بینی خوب اطلاعات کافی داشته باشید، این ویژگی ها عبارتند از:
 2. مهم ترین مسئله برای یک جراح بيني خوب سلامت بیمار است، به همین دلیل در حین جراحی بینی تمام تلاش خود را می کند که کوچکترین آسیبی به عملکرد طبیعی تنفسی فرد وارد نگردد.
 3. به طور کامل با اصول زیبایی شناسی و ریاضی آشنا بوده و به همین دلیل قادر است بهترین فرم بینی متناسب با صورت فرد را برای وی در نظر بگیرد.
 4. از تجربه زیادی در زمینه جراحی انواع بینی های گوشتی و استخوانی برخوردار بوده و به همین دلیل با چالش هایی که ممکن است در حین عمل بینی پیش آید آشنایی داشته و به بهترین نحو ممکن از پس آن ها بر می آید.
 5. قادر است فرم بینی بعد از جراحی را تصور کند.
 6. با صبر و حوصله زیادی که دارد به تمامی سوالات بیماران پاسخ داده  و اطلاعاتی که آن ها باید از جراحی بینی داشته باشند را در اختیارشان قرار می دهد.
 7. اغلب بیماران برای انجام جراحی بینی دچار استرس می شوند، جراح بینی باید توانایی کاهش استرس آن ها را داشته و برخورد خوبی با بیماران داشته باشد.

جراح بینی

نحوه انتخاب یک جراح بینی خوب

 1. ابتدا از دوستان، اقوام، آشنایان خود درباره جراح بینی خوب تحقیق کنید.
 2. به دنبال جراح بيني باشید که به شما نزدیک باشد.
 3. برای پیگیری می توانید به گوگل نیز مراجعه کنید و برخی اطلاعات را از آن به دست بیاورید.
 4. لیستی از جراحان تهیه کنید.
 5. به مطب وی روید و از کارکنان، مریضان، منشی و … درباره او پرس و جو کنید.
 6. سپس یکی از آن ها را انتخاب و برای انجام جراحی اقدام کنید.

تنها انتخاب جراح نیست که در نتیجه جراحی تاثیر می گذارد، بلکه مراقبت های بعد از جراحی بینی نیز در تعیین نتیجه تاثیر گذار است. پس مراقبت ها را جدی بگیرید و آن ها را رعایت کنید.

 • رینوپلاستی باز

در جراحی زیبایی بینی باز این روش از رینوپلاستی تمامی قسمت های بینی در دسترس جراح می باشد و می تواند به صورت کامل آن ها را ببیند.

 • رینوپلاستی بسته

– این روش چندین دهه است که انجام می شود و برش های کمتر در داخل بینی ایجاد می کند.
– این روش برای جراحی هایی که نیازی به تغییرات زیاد در قسمت نوک بینی ندارند مناسب می باشد.

جراح بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • به دلیل اهمیت بسیار زیاد انتخاب جراح بيني و تاثیر زیادی که میزان تجربه و مهارت او در نتیجه جراحی بینی دارد ؛ اولین اقدام قبل از جراحی بینی ، انتخاب یک جراح بيني مجرب است.
 • پس از انتخاب یک جراح بيني چیره دست و متبحر شما می بایست در رعایت اقدامات و دستورالعمل های زیر نهایت دقت خود را به کار گیرید.
 • انتظارات خود از انجام جراحی بینی را با جراح بيني تان مطرح نمایید.
 • مصرف داروهایی مانند آسپرین ، وارفارین و ایبوپروفن که موجب رقیق شدن خون می شوند و همینطور مصرف دخانیات را 2 هفته قبل از عمل جراحی بینی قطع کنید.
 • لازم است تا عکسبردای ها و آزمایشات تجویز شده توسط پزشک را حتما انجام دهید.
 • شب قبل از جراحی بینی ، شام بسیار سبکی میل نمایید.
 • توجه داشته باشید که در شب قبل از جراحی بایستی حتما دوش بگیرید ؛ زیرا به دلیل مراقبت های پس از عمل ، تا چند روز بعد از جراحی بینی امکان استحمام برای شما وجود نخواهد داشت.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • بعد از جراحی بینی تمامی افراد با تورم و کبودی در صورت بخصوص نواحی اطراف چشم های خود مواجه خواهند شد که مسئله ای طبیعی است و نباید دچار نگرانی شوند.
 • ناگفته نماند که کبودی و ورم ناشی از عمل بینی ، تا روز سوم پس از عمل به اوج خود می رسد و پس از آن به تدریج فروکش می کند.
 • شما می توانید در راستای کمک به تسریع فرآیند کاهش ورم و کبودی ، تا 72 ساعت پس از عمل از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • ضمنا افراد بعد از عمل بینی در مورد تغذیه خود باید بسیار دقت داشته باشند و از خوردن غذاهای پرنمک و حاوی ادویه زیاد بویژه فلفل خودداری نمایند ، توجه نمایید که مصرف نمک در میزان تورم بینی تاثیر منفی ایجاد می کند.
 • در زمان خواب و استراحت ، می بایست حتما به نحوی دراز بکشید که سرشما بالاتر از سطح بدن تان قرار گیرد بنابراین بایستی زیر سر خود دو بالش قرار دهید.

جراح بینی

سایر مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • دقت نمایید که تا چند وقت پس از عمل بینی فقط باید به صورت طاقباز بخوابید و به هیچ وجه نباید به پهلو یا به شکم بخوابید.
 • بعد از عمل بینی تا مدتی ، لباس های جلوباز ( لباس های دکمه دار یا زیپ دار ) بپوشید تا در حین  تعویض آن به مشکل بر نخورید.
 • بعد از جراحی بینی می بایست مسواکی انتخاب کنید که نرم باشد و هنگام استفاده به لب بالای شما فشار وارد نکند.
 • سعی کنید در اماکن شلوغ و پر ازدحام تردد نکنید تا ضربه ای به بینی تان وارد نشود.
 • دارو های تجویز شده را تا آخر مصرف کنید و از خوردن دارو به صورت خودسرانه اجتناب نمایید.
 • از مصرف الکل ،  سیگار و کلیه دخانیات تا دو هفته پس از عمل ، پرهیز نمایید تا روند بهبودی ، پروسه طبیعی خود را طی کند و خللی در آن وارد نشود.

هزینه جراحی بینی

هزینه رینوپلاستی این روش به عوامل بسیاری از جمله دستمزد جراح و متخصص بیهوشی، هزینه اتاق عمل، هزینه لباس و … بستگی دارد.Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function hamyar_faq_clean() in /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php:54 Stack trace: #0 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include() #1 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/post/content.php(281): publisher_get_view('post', '_next_prev_post') #2 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include('/home3/drlajeva...') #3 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/post/style-1.php(63): publisher_get_view('post', 'content') #4 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include('/home3/drlajeva...') #5 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/single.php(19): publisher_get_view('post', 'style-1') #6 /home3/drlajeva/public_html/wp-in in /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php on line 54
وردپرس › خطا

یک خطای مهم در وب سایت شما رخ داده است.

دربارهٔ اشکال‌زدایی در وردپرس بیشتر بدانید.