جراح بینی

جراح بینی

برای این که یک عمل موفق داشته باشید ابتدا لازم است در انتخاب جراح بینی بسیار دقت کنید. یکی از عوامل مهمی که در نتیجه ی جراحی بینی تاثیر بسیار می گذارد انتخاب جراح بینی خوب است.

جراح بینی

ویژگی های یک جراح بینی خوب

 1. برای اینکه بتوانید جراح بيني خود را به درستی انتخاب کنید لازم است تا در رابطه با ویژگی ها و معیارهای یک جراح بینی خوب اطلاعات کافی داشته باشید، این ویژگی ها عبارتند از:
 2. مهم ترین مسئله برای یک جراح بيني خوب سلامت بیمار است، به همین دلیل در حین جراحی بینی تمام تلاش خود را می کند که کوچکترین آسیبی به عملکرد طبیعی تنفسی فرد وارد نگردد.
 3. به طور کامل با اصول زیبایی شناسی و ریاضی آشنا بوده و به همین دلیل قادر است بهترین فرم بینی متناسب با صورت فرد را برای وی در نظر بگیرد.
 4. از تجربه زیادی در زمینه جراحی انواع بینی های گوشتی و استخوانی برخوردار بوده و به همین دلیل با چالش هایی که ممکن است در حین عمل بینی پیش آید آشنایی داشته و به بهترین نحو ممکن از پس آن ها بر می آید.
 5. قادر است فرم بینی بعد از جراحی را تصور کند.
 6. با صبر و حوصله زیادی که دارد به تمامی سوالات بیماران پاسخ داده  و اطلاعاتی که آن ها باید از جراحی بینی داشته باشند را در اختیارشان قرار می دهد.
 7. اغلب بیماران برای انجام جراحی بینی دچار استرس می شوند، جراح بینی باید توانایی کاهش استرس آن ها را داشته و برخورد خوبی با بیماران داشته باشد.

جراح بینی

نحوه انتخاب یک جراح بینی خوب

 1. ابتدا از دوستان، اقوام، آشنایان خود درباره جراح بینی خوب تحقیق کنید.
 2. به دنبال جراح بيني باشید که به شما نزدیک باشد.
 3. برای پیگیری می توانید به گوگل نیز مراجعه کنید و برخی اطلاعات را از آن به دست بیاورید.
 4. لیستی از جراحان تهیه کنید.
 5. به مطب وی روید و از کارکنان، مریضان، منشی و … درباره او پرس و جو کنید.
 6. سپس یکی از آن ها را انتخاب و برای انجام جراحی اقدام کنید.

تنها انتخاب جراح نیست که در نتیجه جراحی تاثیر می گذارد، بلکه مراقبت های بعد از جراحی بینی نیز در تعیین نتیجه تاثیر گذار است. پس مراقبت ها را جدی بگیرید و آن ها را رعایت کنید.

رینوپلاستی باز

در جراحی زیبایی بینی باز این روش از رینوپلاستی تمامی قسمت های بینی در دسترس جراح می باشد و می تواند به صورت کامل آن ها را ببیند.

رینوپلاستی بسته

– این روش چندین دهه است که انجام می شود و برش های کمتر در داخل بینی ایجاد می کند.
– این روش برای جراحی هایی که نیازی به تغییرات زیاد در قسمت نوک بینی ندارند مناسب می باشد.

جراح بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • به دلیل اهمیت بسیار زیاد انتخاب جراح بینی و تاثیر زیادی که میزان تجربه و مهارت او در نتیجه جراحی بینی دارد، اولین اقدام انتخاب یک جراح بینی مجرب است.
 • انتظاراتتان از جراحی بینی را با جراح بيني تان مطرح کنید.
 • مصرف داروهایی مانند وارفارین که موجب رقیق شدن خون می شوند و همینطور مصرف دخانیات را 2 هفته قبل از عمل جراحی بینی قطع کنید.
 • لازم است تا عکسبردای ها و آزمایشات تجویز شده توسط پزشک را حتماً انجام دهید.
 • شب قبل از جراحی بینی شام بسیار سبکی میل نموده و دوش بگیرید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • در این زمان لباس هایی مانند لباس های دکمه دار مناسب می باشند و هنگام تعویض به مشکل نمی خورید.
 • مسواکی انتخاب کنید که نرم باشد و هنگام استفاده شما را اذیت نکند.
 • از کمپرس سرد بر روی بینی واطراف چشک های خود استفاده کنید.
 • سعی کنید ضربه ای به بینی تان وارد نشود.
 • دارو های تجویز شده را تا آخر مصرف کنید.
 • جراحی بینی، رینوپلاستی نیز نام دارد که به دو صورت باز و بسته انجام می گیرد.

هزینه جراحی بینی

هزینه رینوپلاستی این روش به عوامل بسیاری از جمله دستمزد جراح و متخصص بیهوشی، هزینه اتاق عمل، هزینه لباس و … بستگی دارد.سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
گرفتگی بینی

باعرض سلام وخسته نباشین جناب آقای دکتر لاجوردی.
بنده چندین سال است گرفتگی بینی دارم.چندین بار به دکتر مراجعه کردم.یکی گفت آلرژی - یکی گفت تیغه بینی . مشهد کلنینگ امام رضارفتم گفت هیچی نداری. تست آلرژی دادم .دارو استفاده کردم .بهبود نیافتم.خودم شهرستان گنبدی هستم.خواهشمندم لطفا راهنماییم کنیدکه چکارکنم.ممنون میشم جواب بدین.
مشاهده پاسخ دکتر
2
هزینه عمل بینی

سلام. خسته نباشید.. آقای دکتر این بار دومه که خدمت شماپیام میزارم چون جواب ندادین. وضعیت وفرم بینیم ناجوره و زشتی خاصی توی صورتم گذاشته البته دوبارم شکستگی جزئی داشته. همین بدفرمیش تاثیرمنفی توی سرنوشتمم گذاشته. متولد 60 هستم ولی همچنان مجرد😔. زلزله زده هستیم و دوساله توی کانکس زندگی میکنیم شرایط مالی نامناسبی داریم که نتونستم تا حالا کاری انجام بدم برای خودم. آیا شما میتونید کمکم کنید؟ مشاهده پاسخ دکتر
3
عمل بینی

سلام آقای دکتر.خداقوت.من بینیم واقعا مشکل داره وهمین بدترکیبیش تاثیرگذاشته توزندگیم.ازنظرمالی اصلا توان جراحی ندارم.البته 2بارهم شکسته وفکرمیکنم از اونم هست.امکانش هست که شما این عمل را برام انجام بدین؟ مشاهده پاسخ دکتر
4
امکان اصلاح قوز مختصر بینی با روش ریسپینگ

با سلام وقت بخیر
دکتر میخواستم ببینم من میتونم با روش ریسپینگ یا همون( اصلاح قوز مختصر بینی با سوهان) قوز بینیم رو بدون نیاز به رینوپلاستی و جراحی باز درست کنم
یعنی فقط به روش بسته و با بیحسی موضعی یه سوهان بهش بکشید
مشاهده پاسخ دکتر
5
ورزشه بوکس

من بوکس تمرین میکنم،
غضروفه بینیم شکسته اگر تیپ پلاستی انجام بدم دیگه نباید
ورزشمو ادامه بدم؟
چون استخوان نمیشکنه این سوالو مطرح کردم.
واینکه انحرافه غضروفه بینی قابله حل هست با تیپ پلاستی؟
مشاهده پاسخ دکتر
6
تیپ پلاستی

سلام خسته نباشید آقای دکتر،من زهرا نارویی بیستودو ساله تقریبا ،بینی درازی دارم که با این موضوع مشکلی ندارم اما سوراخای بینیم از نمای نیم رخ و نوک بینیم بزرگه بدون دستکاری استخون امکانش هست برای من کاری انجام بدین ؟لطفا؟چون از بیهوشی بر حذرم مشاهده پاسخ دکتر
7
ریسپینگ

سلام. ازونجاییکە سایز بینیم نسبت بە صورتم کوچیکه و نمیخوام رینو پلاستی کنم، آیا قوز بینیم از طریق ریسپینگ و بدون بیهوشی برداشته میشه؟ هزینهش؟. سپاس مشاهده پاسخ دکتر
8
آشنایی با تیپ پلاستی

باسلام در تیپ پلاستی دوره نقاهت آن چطور هست ؟آیا مشکل گرفتگی بینی بوجود میاد دراین نوع عمل؟و اگر کمی قوزبینی داشته باشم میشه با این روش برطرف کرد؟واگر عکس بینیمو بفرستم میتونید راهنماییم کنید چه نوع عملی و با عوارض کمتر مناسب بینی من هست؟چون من در اصفهان هستم مشاهده پاسخ دکتر
9
سوهان بینی

سلام آیا بینی هایی که انحراف دارن میتوان با سوهان انحراف آن را برداشت با تشکر. مشاهده پاسخ دکتر
10
جراحی بینی

سلام. وقت بخیر. ببخشید دماغ من یه قوز کوچیک داره و مشکل من همینه. در صورت عمل میخوام قوزش برداشته شه و نوک بینیم حالت بگیره و کمی سربالا بشه. هزینه این عمل چقدر میشه؟
ممنون میشم پاسخ بدید.پاینده باشید
مشاهده پاسخ دکتر
1 2 3 4 5 6 7 8 9 همه