رینوپلاستی بینی های گوشتی

رینوپلاستی بینی های گوشتی

رینوپلاستی بینی های گوشتی : به بینی هایی که پوستی زخیم و غضروف هایی نازک داشته باشند بینی گوشتی گفته می شود به تکنیک هایی که می توان از طریق آن بینی را جراحی کرد، رینوپلاستی می گویند.

از کجا بفهمیم بینی گوشتی داریم؟

بینی را گوشتی می گوییم که در نگاه کاملا بی شکل است و نوک گردی دارد ودرمعاینه وقتی انگشت اشاره را روی آن فشار می دهیم مانند بینی بوکسورها کاملا فرو می رود وبه اصطلاح غضروفهای بسیار ضعیفی دارد.

آیا هر بینی ای که قسمت پایینی بزرگی دارد بینی گوشتی محسوب می شود؟

این دقیقا اشتباهی است که اکثر مردم مرتکب می شوند.یعنی بینی غضروفی را با گوشتی اشتباه می گیرند. بینی غضروفی در معاینه وبا فشار انگشت به سختی فرو می رود حال آنکه بینی گوشتی به راحتی فرو می رود.

نکاتی درباره جراحی رینوپلاستی

جراحی بینی گوشتی

یکی از اجزای خیلی مهم بینی پوست آن می باشد. پوست علاوه بر این که ساختمان های زیرین خود را می پوشاند در تعیین نوع بینی که گوشتی است یا استخوانی موثر است. اگر پوست بینی ضخیم باشد، بینی گوشتی و اگر پوست بینی نازک باشد، بینی استخوانی نامیده می شود.

در این نوع جراحی ها با تغییرات در بافت سخت بینی یعنی استخوان و غضروف ها به بینی شکل داده می شود. در واقع پزشک با هنر خود به بازسازی غضروف های این نوع بینی که معمولا ضعیف هم هستند می پردازد. برداشتن قسمتی از چربی های بینی در حین عمل کار دیگری است که معمولا جراح بینی انجام می دهد. امکان تزریقاتی بعد از عمل برای از بین بردن باقی چربی ها وجود دارد.

آیا نتیجه رینوپلاستی بینی های گوشتی خوب می شود؟

مهمترین فاکتوری که نتیجه عمل را مشخص می سازد ضخامت پوست است یعنی اگر پوست کلفت باشد و بینی هم طبق تعریف گوشتی باشد اصلا نباید عمل شود زیرا قطعا نتیجه نمی گیرد. اما اگر بینی گوشتی با پوست متوسط یا نازک باشد می توان  غضروف ضعیف را با بانک غضروف تقویت کرد.

افتادگی بینی گوشتی بعد از جراحی

بیشتر مراجعه کنندگان نگران این موضوع هستند که آیا بینی پس از جراحی دچار افتادگی می شود یا خیر، این مسئله رابطه ی بسیار نزدیکی با تکنیک های که مورد استفاده قرار می گیرد، تخصص جراح ، دقت در حین جراحی و … دارد. در واقع می توان گفت اگر استحکامات قسمت زیرین به درستی انجام شود برگشتی وجود ندارد و نباید تورم ایجاد شده بعد از عمل را با آن اشتباه گرفت زیرا بعد از شش ماه به تدریج ورم بینی کاهش یافته و تا دو سال بینی کوچکتر خواهد شد و به زیبایی آن افزوده می شود. باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که بینی های گوشتی در مقایسه با بینی های استخوانی مدت زمان بیشتر طول می کشد تا تورم به صورت کامل ازبین برود.

آیا چاق شدن باعث بزرگی بینی بعد از عمل می شود؟

چاق شدن در بینی هیچ اثری ندارد اما گاهی با چاقی بیش از حد با تغییر حالت صورت و تجمع در لپ ها و بیشتر شدن خط خنده  چهره کلی صورت را تغییر می دهد.

ورم بعد از رینوپلاستی بینی های گوشتی

تورم پس از جراحی زیبایی بینی امری طبیعی می باشد، امکان دارد این تورم با کبودی همراه باشد. این کبودی ممکن است خفیف یا شدید باشد و در اطراف چشم ها و زیر گونه ایجاد شود.

اندازه و مقدار کبودی و ورم به تغییراتی که جراح در حین جراحی بر روی بینی انجام داده است و جنس پوست بینی و استخوان های بینی بستگی دارد.

تزریق کورتون بعد ازرینوپلاستی بینی های گوشتی  چه زمانی باید انجام شود؟

بسته به مشکلی که دارد از حداقل ۲ هفته بعد عمل ممکن است لازم شود وارد و هفته تا ۳ بار می توان تکرار نمود.معمولا تا ۳ ماهگی پاسخ می دهد اما اگر بیماری دیر مراجعه نمود و مجبور به تزریق شدیم تا یکسال بعد عمل هم شانس بیمار را امتحان خواهیم کرد.

برای رفع کبودی و تورم موارد زیر را رعایت کنید

  • از پماد های آنتی بیوتیک و پماد های ضد التهابی استفاده کنید.
  • این پماد ها به بهبودی محل بخیه ها کمک می کند.
  • پس از برداشتن گچ از روی بینی بینی مقداری دچار ورم می شود که طبیعی است و جای نگرانی نمی باشد.
  • این ورم پس از 2 هفته کم می شود، اما در برخی مواقع ماه ها و حتی برخی مواقع یک سال نیز طول می کشد تا به طور کامل ازبین برود.
  • از آسیب رسیدن و یا وارد شدن ضربه به بینی خودداری کنید.
  • از آب آناناس یا آب کرفس تازه جهت کاهش تورم ها استفاده کنید.

آیا کوچک کردن بینی های گوشتی با لیزر یا بدون جراحی رینوپلاستی ممکن است؟

بدون جراحی کوچک کردن بینی موثر نیست ولیزر هم در جراحی بینی یا کوچک کردن آن هیچ نقشی ندارد.
کلا لیزر را در جراحی پلاستیک بینی فراموش نمایید.

هزینه رینوپلاستی

هزینه جراحی زیبایی بینی به موارد زیادی بستگی دارد و ممکن است در هر فردی متفاوت باشد ؛ از این رو تعیین دقیق هزینه آن نیازمند معاینه فرد از سوی پزشک متخصص خواهد بود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Translate »