زاویه سازی صورت یا فک

زاویه سازی صورت یا فک

زاویه سازی صورت یا فک

یکی از اعمالی زیبایی که امروزه طرفداران خاصی پیدا نموده است ، زاویه سازی صورت یا فک می باشد. منظور از زاویه سازی صورت یا فک ، این است که گونه ها و زوایای فکی برجسته تر از حالت عادی شوند به نحوی که محل مابین این دو قسمت به داخل فرو رفته باشد.

یکی از راه هایی که باعث می شود این برجستگی ها بیشتر خود را نشان دهند ، تخلیه چربی لپ ( جراحی باکال یا بوکال ) می باشد که البته باید خاطر نشان نمود که دکتر لاجوردی انجام این کار را توصیه نمی کنند.

دلیل ایشان بر منع انجام این کار ، این است که چربی های لپ یا به عبارتی بوکال یا باکال ، جزو بهترین و بکرترین چربی های بدن محسوب می شوند که بافت آن تا حدود زیادی مشابه بافت جنینی است.

چربی های بوکال ، در حقیقت به مثابه کپسول چربی می باشند نه چربی باز و کاربرد فراوانی دارند. به عنوان مثال ؛ در مواردی که فرد در معرض برخی اختلالات و بیماری ها یا حوادث قرار گیرد و در اثر آن دچار مشکلاتی شود از طریق پیوند چربی های بوکال می توان تا حدود زیادی به مداوای وی کمک کرد.

از این رو حذف این چربی ها از بدن یا استفاده از آن در دیگر نواحی بدن به منظور افزایش زیبایی آن نقاط ، معقولانه نیست ، چرا که این چربی ها دیگر جایگزین نمی شوند.

 

زاویه سازی صورت یا فک

 

روش های زاویه سازی صورت یا فک

به طور کلی ، زاویه سازی صورت یا فک به دو روش دائمی و موقت قابل انجام است.

  1. در زاویه سازی صورت به روش دائمی ، از انواع پروتزها استفاده می شود. لازم به ذکر است که پروتزها دائمی بوده و با پیچ هایی مخصوص به استخوان صورت فیکس شده و در آن جا تثبیت می شوند.
  2. در زاویه سازی صورت به روش موقت ؛ از انواع ژل ها ، فیلرها یا چربی می توان استفاده نمود.

فرآیند تزریق جهت زاویه سازی صورت یا فک

توجه داشته باشید که بسته به صورت فرد و خواسته وی ، برای کل صورت می توان از 5 الی 10 سی سی ژل یا فیلر جهت انجام تزریق استفاده نمود.

در روش تزریق ژل یا فیلر ، ابتدا کل صورت توسط پماد بی حسی یا تزریق ماده بی حس کننده ، بی حس می شود.

سپس ژل یا فیلر در نواحی که از قبل نشانه گذاری و مشخص شده است ، تزریق می گردد.

لازم به ذکر است که دو هفته پس از تزریق ، می توان فرد را به منظور کنترل وی بررسی کیفیت نتیجه تزریق معاینه نمود و درصورتی که غیر قرینگی در مواضع تزریق شده وجود داشت می توان مجددا تزریق را انجام داد.

در فرآیند تزریق ، معمولا از ژل ها یا فیلرهایی استفاده می شود که چنانچه شخص بنا به هر علتی از انجام تزریق پشیمان شد ؛ بتوان با داروی ضد ژل یا ضد فیلر ظرف مدت یک هفته آن را از بین برد.

سخن آخر

در تزریق ژل یا فیلر ، مهم ترین نکته ای که باید مدّ نظر داشت ؛ سپردن آن به پزشک کاردان و مجرب و نیز استفاده از مواد مرغوب جهت تزریق می باشد.

Translate »