زاویه سازی صورت یا فک

زاویه سازی صورت یا فک

زاویه سازی صورت یا فک : به طور کلی تمایل به زیبایی و زیبایی طلبی ، در وجود همه افراد به صورت غریزی وجود دارد ؛ این امر همواره افراد را بر این می دارد تا به دنبال یافتن راه هایی برای داشتن ظاهری بهتر باشند.

قاعدتاً داشتن یک ظاهر مطلوب و ایده آل ، منجر به افزایش اعتماد به نفس شده و وجود هر گونه ناهنجاری در چهره ، کاهش اعتماد به نفس را به دنبال خواهد داشت ؛ از این رو اعمال زیبایی صورت ، از دیرباز مورد توجه عموم مردم بوده است.

یکی از ناهنجاری ها و اختلالاتی که وجود آن ، نوعی چالش برای صورت به شمار می رود و از زیبایی و هارمونی چهره به میزان قابل توجهی می کاهد ، داشتن فک نامتقارن و چانه بدفرم می باشد.

عمل زاویه سازی صورت ، از جمله اعمال زیبایی در راستای رفع نقائص چانه و حالت دادن به صورت محسوب می شود که توصیه می شود انجام آن به یک جراح حاذق و توانمند محول گردد تا به نتایج موفقیت آمیزی منتج گردد.

زاویه سازی صورت و فک که در اصطلاح پزشکی به آن مدلینگ چهره نیز اطلاق می گردد ؛ امروزه به یکی از اعمال جوانسازی محبوب و پرطرفدار بین خانم ها و آقایان بدل گشته است.

روش های زاویه سازی صورت یا فک

به طور کلی ، زاویه سازی صورت یا فک به دو روش دائمی و موقت قابل انجام است.

  1. در زاویه سازی صورت به روش دائمی ، از انواع پروتزها استفاده می شود. لازم به ذکر است که پروتزها دائمی بوده و با پیچ هایی مخصوص به استخوان صورت فیکس شده و در آن جا تثبیت می شوند.
  2. در زاویه سازی صورت به روش موقت ؛ از انواع ژل ها ، فیلرها یا چربی می توان استفاده نمود.

زاویه سازی صورت یا فک

لازم به ذکر است یکی از راه هایی که باعث نمایان شدن برجستگی های صورت و زاویه دار شدن صورت می شود ، تخلیه چربی لپ ( جراحی باکال یا بوکال ) می باشد ؛ البته باید خاطر نشان نمود که دکتر لاجوردی انجام این کار را توصیه نمی کنند.

دلیل ایشان بر منع انجام این کار ، این است که چربی های لپ یا به عبارتی بوکال یا باکال ، جزو بهترین و بکرترین چربی های بدن محسوب می شوند که بافت آن تا حدود زیادی مشابه بافت جنینی است.

چربی های بوکال ، در حقیقت به مثابه کپسول چربی می باشند نه چربی باز و کاربرد فراوانی دارند. به عنوان مثال ؛ در مواردی که فرد در معرض برخی اختلالات و بیماری ها یا حوادث قرار گیرد و در اثر آن دچار مشکلاتی شود از طریق پیوند چربی های بوکال می توان تا حدود زیادی به مداوای وی کمک کرد.

از این رو حذف این چربی ها از بدن یا استفاده از آن در دیگر نواحی بدن به منظور افزایش زیبایی آن نقاط ، معقولانه نیست ، چرا که این چربی ها دیگر جایگزین نمی شوند.

فرآیند تزریق جهت زاویه سازی صورت یا فک

توجه داشته باشید که بسته به صورت فرد و خواسته وی ، برای کل صورت می توان از 5 الی 10 سی سی ژل یا فیلر جهت انجام تزریق استفاده نمود.

در روش تزریق ژل یا فیلر ، ابتدا کل صورت توسط پماد بی حسی یا تزریق ماده بی حس کننده ، بی حس می شود.

سپس ژل یا فیلر در نواحی که از قبل نشانه گذاری و مشخص شده است ، تزریق می گردد.

لازم به ذکر است که دو هفته پس از تزریق ، می توان فرد را به منظور کنترل وی بررسی کیفیت نتیجه تزریق معاینه نمود و درصورتی که غیر قرینگی در مواضع تزریق شده وجود داشت می توان مجددا تزریق را انجام داد.

در فرآیند تزریق ، معمولا از ژل ها یا فیلرهایی استفاده می شود که چنانچه شخص بنا به هر علتی از انجام تزریق پشیمان شد ؛ بتوان با داروی ضد ژل یا ضد فیلر ظرف مدت یک هفته آن را از بین برد.

زاویه سازی صورت یا فک

چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل زاویه سازی صورت هستند ؟

  • افرادی که فک پهن و عریضی دارند.
  • اشخاصی که از فک مربعی برخوردارند.
  • افرادی که خط فک آن ها فاقد زاویه است.
  • اشخاصی که دارای گونه هایی لاغر یا چاق هستند.
  • افرادی که چانه آن ها فرمی دایره ای شکل دارد.
  • بانوانی که فک آن ها حالتی مشابه فک مردان دارد.

هزینه زاویه سازی صورت یا فک

به طور کلی زاویه سازی صورت و فک ؛ با روش ها و متدهای مختلفی اعم از تزریق ژل ، تزریق فیلر و جراحی قابل انجام است.

از این رو هزینه این روش جوانسازی ؛ بسته به این که شما از طریق کدام یک از روش های مذکور ، اقدام به زوایه سازی فک و صورت خود نموده اید و همچنین با توجه به فاکتورهای متعدد دیگری ؛ برآورد می گردد و در هر فردی متغیر است.

در صورت تمایل به زاویه سازی صورت و اطلاع از هزینه های آن ، باید به مطب پزشک متخصص مراجعه نموده و مورد ارزیابی قرار گیرید.

Translate »