زاویه سازی صورت یا فک

زاویه سازی صورت یا فک

زاویه سازی صورت یا فک

یکی از اعمالی زیبایی که امروزه طرفداران خاصی پیدا نموده است ، زاویه سازی صورت یا فک می باشد. منظور از زاویه سازی صورت یا فک ، این است که گونه ها و زوایای فکی برجسته تر از حالت عادی شوند به نحوی که محل مابین این دو قسمت به داخل فرو رفته باشد.

یکی از راه هایی که باعث می شود این برجستگی ها بیشتر خود را نشان دهند ، تخلیه چربی لپ ( جراحی باکال یا بوکال ) می باشد که البته باید خاطر نشان نمود که دکتر لاجوردی انجام این کار را توصیه نمی کنند.

دلیل ایشان بر منع انجام این کار ، این است که چربی های لپ یا به عبارتی بوکال یا باکال ، جزو بهترین و بکرترین چربی های بدن محسوب می شوند که بافت آن تا حدود زیادی مشابه بافت جنینی است.

چربی های بوکال ، در حقیقت به مثابه کپسول چربی می باشند نه چربی باز و کاربرد فراوانی دارند. به عنوان مثال ؛ در مواردی که فرد در معرض برخی اختلالات و بیماری ها یا حوادث قرار گیرد و در اثر آن دچار مشکلاتی شود از طریق پیوند چربی های بوکال می توان تا حدود زیادی به مداوای وی کمک کرد.

از این رو حذف این چربی ها از بدن یا استفاده از آن در دیگر نواحی بدن به منظور افزایش زیبایی آن نقاط ، معقولانه نیست ، چرا که این چربی ها دیگر جایگزین نمی شوند.

 

زاویه سازی صورت یا فک

 

روش های زاویه سازی صورت یا فک

به طور کلی ، زاویه سازی صورت یا فک به دو روش دائمی و موقت قابل انجام است.

  1. در زاویه سازی صورت به روش دائمی ، از انواع پروتزها استفاده می شود. لازم به ذکر است که پروتزها دائمی بوده و با پیچ هایی مخصوص به استخوان صورت فیکس شده و در آن جا تثبیت می شوند.
  2. در زاویه سازی صورت به روش موقت ؛ از انواع ژل ها ، فیلرها یا چربی می توان استفاده نمود.

فرآیند تزریق جهت زاویه سازی صورت یا فک

توجه داشته باشید که بسته به صورت فرد و خواسته وی ، برای کل صورت می توان از 5 الی 10 سی سی ژل یا فیلر جهت انجام تزریق استفاده نمود.

در روش تزریق ژل یا فیلر ، ابتدا کل صورت توسط پماد بی حسی یا تزریق ماده بی حس کننده ، بی حس می شود.

سپس ژل یا فیلر در نواحی که از قبل نشانه گذاری و مشخص شده است ، تزریق می گردد.

لازم به ذکر است که دو هفته پس از تزریق ، می توان فرد را به منظور کنترل وی بررسی کیفیت نتیجه تزریق معاینه نمود و درصورتی که غیر قرینگی در مواضع تزریق شده وجود داشت می توان مجددا تزریق را انجام داد.

در فرآیند تزریق ، معمولا از ژل ها یا فیلرهایی استفاده می شود که چنانچه شخص بنا به هر علتی از انجام تزریق پشیمان شد ؛ بتوان با داروی ضد ژل یا ضد فیلر ظرف مدت یک هفته آن را از بین برد.

سخن آخر

در تزریق ژل یا فیلر ، مهم ترین نکته ای که باید مدّ نظر داشت ؛ سپردن آن به پزشک کاردان و مجرب و نیز استفاده از مواد مرغوب جهت تزریق می باشد.سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
گرفتگی بینی

باعرض سلام وخسته نباشین جناب آقای دکتر لاجوردی.
بنده چندین سال است گرفتگی بینی دارم.چندین بار به دکتر مراجعه کردم.یکی گفت آلرژی - یکی گفت تیغه بینی . مشهد کلنینگ امام رضارفتم گفت هیچی نداری. تست آلرژی دادم .دارو استفاده کردم .بهبود نیافتم.خودم شهرستان گنبدی هستم.خواهشمندم لطفا راهنماییم کنیدکه چکارکنم.ممنون میشم جواب بدین.
مشاهده پاسخ دکتر
2
هزینه عمل بینی

سلام. خسته نباشید.. آقای دکتر این بار دومه که خدمت شماپیام میزارم چون جواب ندادین. وضعیت وفرم بینیم ناجوره و زشتی خاصی توی صورتم گذاشته البته دوبارم شکستگی جزئی داشته. همین بدفرمیش تاثیرمنفی توی سرنوشتمم گذاشته. متولد 60 هستم ولی همچنان مجرد😔. زلزله زده هستیم و دوساله توی کانکس زندگی میکنیم شرایط مالی نامناسبی داریم که نتونستم تا حالا کاری انجام بدم برای خودم. آیا شما میتونید کمکم کنید؟ مشاهده پاسخ دکتر
3
عمل بینی

سلام آقای دکتر.خداقوت.من بینیم واقعا مشکل داره وهمین بدترکیبیش تاثیرگذاشته توزندگیم.ازنظرمالی اصلا توان جراحی ندارم.البته 2بارهم شکسته وفکرمیکنم از اونم هست.امکانش هست که شما این عمل را برام انجام بدین؟ مشاهده پاسخ دکتر
4
امکان اصلاح قوز مختصر بینی با روش ریسپینگ

با سلام وقت بخیر
دکتر میخواستم ببینم من میتونم با روش ریسپینگ یا همون( اصلاح قوز مختصر بینی با سوهان) قوز بینیم رو بدون نیاز به رینوپلاستی و جراحی باز درست کنم
یعنی فقط به روش بسته و با بیحسی موضعی یه سوهان بهش بکشید
مشاهده پاسخ دکتر
5
ورزشه بوکس

من بوکس تمرین میکنم،
غضروفه بینیم شکسته اگر تیپ پلاستی انجام بدم دیگه نباید
ورزشمو ادامه بدم؟
چون استخوان نمیشکنه این سوالو مطرح کردم.
واینکه انحرافه غضروفه بینی قابله حل هست با تیپ پلاستی؟
مشاهده پاسخ دکتر
6
تیپ پلاستی

سلام خسته نباشید آقای دکتر،من زهرا نارویی بیستودو ساله تقریبا ،بینی درازی دارم که با این موضوع مشکلی ندارم اما سوراخای بینیم از نمای نیم رخ و نوک بینیم بزرگه بدون دستکاری استخون امکانش هست برای من کاری انجام بدین ؟لطفا؟چون از بیهوشی بر حذرم مشاهده پاسخ دکتر
7
ریسپینگ

سلام. ازونجاییکە سایز بینیم نسبت بە صورتم کوچیکه و نمیخوام رینو پلاستی کنم، آیا قوز بینیم از طریق ریسپینگ و بدون بیهوشی برداشته میشه؟ هزینهش؟. سپاس مشاهده پاسخ دکتر
8
آشنایی با تیپ پلاستی

باسلام در تیپ پلاستی دوره نقاهت آن چطور هست ؟آیا مشکل گرفتگی بینی بوجود میاد دراین نوع عمل؟و اگر کمی قوزبینی داشته باشم میشه با این روش برطرف کرد؟واگر عکس بینیمو بفرستم میتونید راهنماییم کنید چه نوع عملی و با عوارض کمتر مناسب بینی من هست؟چون من در اصفهان هستم مشاهده پاسخ دکتر
9
سوهان بینی

سلام آیا بینی هایی که انحراف دارن میتوان با سوهان انحراف آن را برداشت با تشکر. مشاهده پاسخ دکتر
10
جراحی بینی

سلام. وقت بخیر. ببخشید دماغ من یه قوز کوچیک داره و مشکل من همینه. در صورت عمل میخوام قوزش برداشته شه و نوک بینیم حالت بگیره و کمی سربالا بشه. هزینه این عمل چقدر میشه؟
ممنون میشم پاسخ بدید.پاینده باشید
مشاهده پاسخ دکتر
1 2 3 4 5 6 7 8 9 همه