عوارض عمل جراحی لوزه

عوارض عمل جراحی لوزه

در مقاله حاضر تصمیم داریم به عوارض عمل جراحی لوزه بپردازیم ، اما پیش از آن لازم می دانیم جهت درک بهتر این مقوله توضیحاتی درباره این جراحی و علل بزرگ شدن لوزه ارائه نماییم.

جراحی لوزه چیست ؟

لوزه ها ، عضوی از بدن به شمار می روند که در حفظ ایمنی و سلامت بدن ، نقش کلیدی و مهمی را ایفاء می کنند و در دو طرف گلو واقع شده اند.

وظیفه اصلی آن ها جلوگیری از ورود میکروب ها و ویروس هایی می باشد که از طریق تنفس ممکن است به بدن راه یابند. بزرگ شدن لوزه ها یا عفونی شدن آن منجر به از دست دادن کارایی آن ها خواهد شد و می بایست از طریق جراحی لوزه آن ها را خارج کرد.

البته این وظیفه تا حدود ده سالگی بر عهده لوزه هاست و بعد از آن ، این مساله بسیار کمرنگ خواهد شد و ارگان های دیگر مسوولیت آن را می پذیرند.

بنابراین باید دانست که درآوردن آن ها ایمنی بدن را کاهش نمی دهد ، زیرا تعداد زیادی لوزه های فرعی هم وجود دارد که کار ایمنی را انجام خواهند داد.

به جرات می توان گفت که جراحی لوزه یکی از شایع ترین اعمال جراحی به شمار می رود ، البته لازم به ذکر است که در مقابل تعدد بالای انجام جراحی لوزه ، عوارض آن بسیار نادر است و در حقیقت این جراحی ، یک جراحی ایمنی محسوب می گردد.

عوارض عمل جراحی لوزه

علل بزرگ شدن لوزه ها چیست ؟

از جمله عواملی که به بزرگ شدن لوزه ها می انجامند ، می توان به عفونت های مکرر لوزه و نیز قرارگیری در مجاورت دود سیگار اشاره نمود.

بزرگ شدن بیش از حد لوزه ها ، راه تنفسی را مسدود کرده و موجب خشکی دهان ، اختلال در خوردن غذا ، سردرد بخصوص در ابتدای صبح و غیره خواهد شد ؛ همچنین بزرگ شدن لوزه ها به همراه  شل شدن عضلات حلق در حین خواب باعث می شود فرد در حین خواب قادر به تنفس از راه بینی نبوده و دچار خرخرهای شبانه و تنفس صدادار می گردد.

عوارض جراحی لوزه :

زیرا همانطور که اشاره شد جراحی لوزه یک جراحی ایمن است و امروزه با بهره وری از تکنیک های مدرن ، احتمال بروز هر گونه عارضه ای پس از این جراحی کاهش یافته است ؛ اما به هر حال جراحی لوزه نیز همچون هر جراحی دیگری ممکن است با عوارضی همراه باشد.

شایع ترین عوارض بعد عمل جراحی لوزه :

  • گلودرد
  • گوش درد
  • بازگشت آب و غذا از دهان به بینی
  • تب
  • کم آبی
  • ادم زبان کوچک

به طور کلی افرادی که تحت عمل جراحی لوزه قرار می گیرند نباید نگرانی داشته باشند ؛ چرا که تمامی عوارض احتمالی مذکور ، موقتی بوده و به تدریج مرتفع می گردند.Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function hamyar_faq_clean() in /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php:54 Stack trace: #0 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include() #1 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/post/content.php(281): publisher_get_view('post', '_next_prev_post') #2 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include('/home3/drlajeva...') #3 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/post/style-1.php(63): publisher_get_view('post', 'content') #4 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include('/home3/drlajeva...') #5 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/single.php(19): publisher_get_view('post', 'style-1') #6 /home3/drlajeva/public_html/wp-in in /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php on line 54
وردپرس › خطا

یک خطای مهم در وب سایت شما رخ داده است.

دربارهٔ اشکال‌زدایی در وردپرس بیشتر بدانید.