فیلر یا ژل

فیلر یا ژل

منظور از فیلر یا ژل ، پرکننده های تزریقی می باشند که جهت از بین بردن چین و چروک صورت و حجم دهی به بعضی از نواحی صورت از جمله لب و گونه به بافت نرم پوست تزریق می شوند و نهایتا ظاهری جوان تر و شاداب تر را پدید می آورند.

توجه داشته باشید که در برخی موارد ، برای پر کردن و جوانسازی دست ها نیز می توان به آن ناحیه ژل یا فیلر تزریق نمود.

نتایج تزریق فیلر یا ژل

توجه داشته باشید که موفقیت آمیز بودن نتایج تزریق پرکننده ها ، به عوامل زیر بستگی دارد :

  • سلامت پوست
  • مهارت و تجربه پزشک
  • نوع  ماده پرکننده

 

فیلر یا ژل

 

آیا فیلر و ژل دارای نتایج دائمی هستند ؟

لازم به ذکر است که در برخی افراد ممکن است برای رسیدن به نتایج قابل قبول از تزریق ژل یا فیلر ، نیاز به بیش از یک مرحله تزریق وجود داشته باشد.

اما به طور کلی فیلرها و ژل ها ( پرکننده ها ) دارای اثراتی موقت می باشند و حدودا تا شش ماه یا بیشتر ماندگاری دارند ، چرا که در نهایت توسط بدن جذب می شوند.

برای تزریق ژل یا فیلر از چه نوع پرکننده هایی باید استفاده شود ؟

در ایالات متحده ، پرکننده ها از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) به تایید رسیده اند و به عنوان متریال پزشکی مورد تایید واقع شده اند.

در کشورهای ایالات متحده ، تزریق پرکننده ها توسط یک منبع ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی انجام می گیرد.

از این رو در کشور ما هم می بایست از فیلرهایی استفاده شود که تاییدیه غذا و داروی آمریکا را دارند.

همچنین لازم به ذکر است که ژل ها یا فیلرها نیاز به علامت CE که بر پایه استانداردهای تولید تنظیم می باشد ، دارند.

 در نتیجه علیرغم وجود بیش از 140 نوع پرکننده تزریقی در بازار انگلستان / اروپا ، تنها 6 نوع از آن ها برای استفاده در ایالات متحده به تایید رسیده اند.

در کدام نواحی از بدن ، تحت هیچ شرایطی نباید از پر کننده ها استفاده کرد ؟

تزریق پرکننده ها برای نواحی خاصی از بدن از جمله اندام تناسلی ، می تواند نا امن باشد ؛ لذا به هیچ عنوان نباید در این نواحی عمل تزریق انجام گیرد.

 

فیلر یا ژل

 

آیا تزریق فیلر یا ژل عوارض دارد ؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت که خیر ، در صورتی که تزریق توسط یک پزشک ماهر و متخصص انجام پذیرد و از مرغوب ترین نوع پرکننده استفاده شود ؛ قاعدتا هیچ گونه عوارض جدی برای بیمار حادث نخواهد شد.

اما در غیر این صورت ممکن است خطرات احتمالی ، فرد را تهدید کند.

در ادامه به برخی از خطرات احتمالی ناشی از تزریق پرکننده های پوستی اشاره خواهیم کرد.

بروز کبودی ، قرمزی ، درد یا خارش ؛ از رایج ترین عوارضی است که در صورت عدم انتخاب صحیح پزشک و نیز استفاده از مواد نامرغوب ممکن است رخ دهد.

متاسفانه در برخی موارد نادر ، فرد با عفونت ها یا واکنش های آلرژیک که منجر به بروز زخم و توده می شود ؛ مواجه خواهد شد که گاها برای درمان آن نیاز به انجام جراحی می باشد.

در تزریق پرکننده ها به دور چشم ، ممکن است آمبولیزاسیون داخل عروق چشم و شبکیه اتفاق بیفتد ، البته این اتفاق به ندرت رخ می دهد.

بنابراین توصیه می شود در انتخاب پزشک متبحر و کارآمد ، نهایت دقت را بکار گیرید تا بعد از تزریق با عوارض احتمالی ناشی از آن ، روبرو نشوید.Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function hamyar_faq_clean() in /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php:54 Stack trace: #0 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include() #1 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/post/content.php(281): publisher_get_view('post', '_next_prev_post') #2 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include('/home3/drlajeva...') #3 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/post/style-1.php(63): publisher_get_view('post', 'content') #4 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include('/home3/drlajeva...') #5 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/single.php(19): publisher_get_view('post', 'style-1') #6 /home3/drlajeva/public_html/wp-in in /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php on line 54
internal_server_error <![CDATA[وردپرس &rsaquo; خطا]]> 500