لیفت جراحی

لیفت جراحی

لیفت جراحی یا عمل کشیدن پوست صورت یا رایتیدکتومی نوعی جراحی پلاستیک کشیدن پوست و کاهش چین‌ و چروک و آثار ناشی از افزایش سن با هدف جوانسازی پوست صورت است.

جراح پلاستیک برای انجام ليفت جراحي از طریق لیفت عضلات زیرین پوست ، ظاهری زیبا برای پوست به ارمغان می‌آورد. جراح پلاستیک برای این کار نیازمند دقت و ظرافت خارق العاده‌ای است.

روش های مختلفی ؛ اعم از جراحی و غیر جراحی برای لیفت صورت وجود دارد. بسیاری از پزشکان ، روش های غیر جراحی لیفت صورت یا در واقع همان کشیدن پوست صورت را نسبت به ليفت جراحی ترجیح می دهند.

زیرا این روش ها نسبت به ليفت جراحي ، از لحاظ وقت و هزینه مقرون به صرفه تر هستند ؛ اما نکته ای که در این جا حائز اهمیت می باشد ، این است که روش های غیر جراحی لیفت صورت نسبت به لیفت صورت با جراحی ماندگاری موقتی دارند.

مطالعه ای که در سال 2014 بر روی این موضوع انجام شد ، به این نتیجه رسید که 5/68 درصد از افرادی که ليفت جراحی انجام داده‌ بودند حتی پس از گذشت چند سال ، همچنان از ماحصل این عمل راضی بودند.

لیفت جراحی

جراحی لیفت صورت برای چه افرادی مناسب است ؟

اگرچه ليفت جراحی روشی بسیار مناسب برای جوانسازی صورت است ، اما برای تمام افراد توصیه نمی شود.

جهت تشخیص این مسئله که آیا کاندید مناسبی برای جراحی لیفت صورت هستید یا خیر ؛ می بایست ابتدا به پزشک متخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید و با ایشان مشاوره داشته باشید تا به این ترتیب اطلاعات لازم را در خصوص ليفت جراحي کسب کنید.

پس از مشورت با پزشک ، در صورتی که کاندید و گزینه مناسبی برای عمل لیفت صورت با جراحی باشید ؛ قاعدتا ایشان انجام این عمل را به شما توصیه خواهند نمود.

به طور کلی افرادی که از شرایط ذیل برخوردار هستند کاندیدای مناسبی برای لیفت صورت با جراحی به شمار می روند :

 • افرادی که از سلامت کامل جسمانی برخوردارند.
 • افرادی که انتظارات منطقی از نتیجه جراحی لیفت صورت دارند.
 • افرادی که با شل شدگی و افتادگی ملموس و قابل توجهی پوست در ناحیه صورت و گردن خود مواجه هستند.

شرایط لازم جهت انجام جراحی لیفت صورت :

 1. برخورداری از پوستی با قابلیت کشسانی مناسب : از آن جا که پزشک برای رفع چین‌ و چروک و خطوط اضافی صورت ناگزیر به کشیدن پوست است ، پوست باید دارای خاصیت ارتجاعی باشد. لازم به ذکر است که کیفیت نتیجه جراحی لیفت صورت ، بستگی به سازگاری پوست با شکل تازه پوست پس از عمل دارد.
 2. داشتن استخوان بندی قوی : استخوان‌ بندی قوی صورت در جراحی لیفت بسیار مهم است. از این‌ رو افرادی که فاقد این مهم هستند برای کسب نتیجه قابل قبول از عمل لیفت صورت ، ناچار به استفاده از ایمپلنت خواهند بود.

آیا محدودیت سنی برای جراحی لیفت صورت وجود دارد ؟

سن چندان عامل مهمی در جراحی لیفت صورت نیست و همان طور که گفته شد میزان ارتجاعی بودن پوست و سلامت جسمی در خصوص این جراحی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

اما به طور کلی معمولا متقاضیان انجام ليفت جراحي را افراد بین 40 الی 70 سال تشکیل می دهند.

روش های جراحی تکمیلی :

در ليفت جراحی ، برخی عمل های زیبایی نیز ممکن است با آن همراه شوند از جمله موارد ذیل :

 • لیپوساکشن صورت
 • جراحی زیبایی پلک
 • پروتز چانه
 • و غیره

لیفت جراحی

آیا جراحی لیفت صورت برای آقایان نیز امکان پذیر است ؟

توجه داشته باشید که جراحی ليفت صورت تنها برای خانم ها نیست ؛ بلکه آقایان نیز می توانند با ليفت جراحی ، آثار افزایش سن در صورت خود را از بین ببرند و به چهره ای جوان تر دست یابند.

بنا بر گزارش موسسه جراحی پلاستیک آمریکا ( ASAPS ) از سال 2010 تاکنون ، انجام عمل لیفت صورت در آقایان به میزان قابل توجهی افزایش‌ یافته است.

عوارض جراحی لیفت صورت

پس از جراحی لیفت صورت بروز برخی از عوارض رایج ، دور از انتظار نیست. این عوارض که قابل رفع بوده و نگران کننده نیستند عبارتند از:

 • حساسیت نسبت به داروی بیهوشی

بیهوشی در بیشتر افراد هیچ گونه تأثیر سوئی ندارد ، اما در برخی افراد ممکن است شامل عوارضی از قبیل سکته و حملات قلبی شود.

 • عفونت

 معمولا تمام جراحی ها ممکن است همراه با عفونت باشند. پزشک در این صورت از طریق دارو و مواردی از این قبیل این فرآیند را کنترل می‌کند.

لازم جراحی لیفت صورت چنانچه به درستی و توسط یک جراح متبحر و حاذق انجام گیرد خطر جدی به دنبال نخواهد داشت ، اما در غیر این صورت ممکن است خطراتی از جمله موراد ذیل را در پی داشته باشد :

 • هماتوم

 خونریزی زیر جلدی یا اصطلاحا هماتوم ، باعث ورم و مشکلات بسیار می شود و ممکن است بعد از عمل لیفت صورت رخ دهد ، این عارضه از طریق عمل جراحی قابل‌ درمان است.

 • زخم

زخم های ناشی از جراحی معمولا مشهود نیستند ، اما در مواردی ممکن است زخم ها به طور کامل محو نگردند و قابل رویت باشند.

 • مشکلات عصبی

در مواردی ممکن است جراحی لیفت ، موجب آسیب به بافت های عصبی شود.Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function hamyar_faq_clean() in /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php:54 Stack trace: #0 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include() #1 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/post/content.php(281): publisher_get_view('post', '_next_prev_post') #2 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include('/home3/drlajeva...') #3 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/post/style-1.php(63): publisher_get_view('post', 'content') #4 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include('/home3/drlajeva...') #5 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/single.php(19): publisher_get_view('post', 'style-1') #6 /home3/drlajeva/public_html/wp-in in /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php on line 54
وردپرس › خطا

یک خطای مهم در وب سایت شما رخ داده است.

دربارهٔ اشکال‌زدایی در وردپرس بیشتر بدانید.