لیفت شقیقه و ابرو

جراحی لیفت شقیقه و ابرو

جراحی لیفت شقیقه و ابرو یا اصطلاحا ليفت تمپورال ، تکنیکی موثر در راستای ليفت زاویه خارجی ابروها ، رفع خطوط پاکلاغی کنار چشم ، اصلاح افتادگی خفیف پلک ها و ليفت جزئی گونه محسوب می گردد.

لازم به ذکر است که حالت ابروها و همچنین فاصله آن ها از چشم ، از مهم ترین پارامترهای جوانی چهره به شمار می روند.

حال آن که افزایش سن ؛ از جمله عواملی است که سبب افتادگی بخش خارجی ابروها یا به عبارتی دُم ابروها می شود ؛ چرا که بالا رفتن سن ، سبب تقلیل خاصیت الاستیسیته پوست شده و ضعف عضلات شقیقه ، افتادگی دم ابروها و نیز پیدایش خطوط پنجه کلاغی در کناره های چشم ها را به دنبال دارد.

جراحی لیفت شقیقه و ابرو چگونه است ؟لیفت شقیقه و ابرو

در عمل جراحی ليفت شقيقه و ابرو ، جراح متخصص زیبایی ؛ سعی بر این دارد تا با کشیدن نسوج و عضلات تحتانی شقیقه و همچنین پوست این بخش ، افتادگی ابروها را اصلاح نماید.

توجه نمایید که عمل ليفت شقيقه و ابرو ، علاوه بر بهبود حالت ابروها و رفع افتادگی آن ها ؛ به بهبود خطوط و چین و چروک های اطراف چشم و بالا آمدن مختصر گونه ها نیز خواهد انجامید.

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که چنانچه شدت افتادگی پلک ها زیاد باشد ، قاعدتا جراحی ليفت شقيقه نمی تواند تاثیر گذار باشد و در چنین مواردی باید جراحی لیفت شقیقه یا تمپورال با جراحی زیبایی پلک به طور همزمان انجام گیرد.

ناگفته نماند که در لیفت ابروی کامل ، کل ابرو لیفت داده می شود ؛ ولی در لیفت شقیقه ، فقط قسمت خارجی ابرو بالا آورده می شود.

آیا لیفت شقیقه و ابرو بدون جراحی امکان پذیر است ؟

بله ، با استفاده از تکنیک هایی ؛ اعم از تزریق بوتاکس ، تزریق ژل و مواردی از این قبیل نیز می توان نسبت به لیفت شقیقه و بهبود افتادگی ابروها اقدام نمود.

البته ناگفته نماند که اثرگذاری تکنیک های فوق ، به مراتب کمتر از جراحی ليفت شقيقه و ابرو بوده و تداوم و ماندگاری نتایج آن ها ، مستلزم تکرار فرآیند تزریق ؛ به صورت ادواری می باشد.

از این رو باید گفت که موثرترین روش در ليفت شقيقه و ابرو ، جراحی می باشد و در این راستا ، نوع استاندارد نوعی هست که جهت انجام آن ، برش در داخل سر ایجاد شود و طی آن ، عروق و ‌اعصاب ‌‌عضلات نیز با دید دستگاه آندوسکوپ حفظ گردند

هزینه جراحی لیفت شقیقه و ابرو

در صورت تمایل به انجام جراحی ليفت شقيقه و ابرو و آگاهی از هزینه آن ؛ باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا پس از انجام بررسی های لازم ؛ هزینه دقیق عمل به شما اعلام گردد.

لازم به ذکر است که لیفت های ارزان در بازار ، موقت بوده و ماندگاری کوتاهی دارند.

Translate »