لیفت صورت با نخ به صورت مرحله به مرحله با تصویر

مشورت دادن به بیمار برای انجام لیفت صورت با نخ


در مرحله اول مشورت صورت می گیرد و در ارتباط با اینکه چه عملی مناسب صورت فرد می باشد، گفتگو می شود. یکی از مواردی که فرد را کاندید لیفت صورت با نخ می کند، این است که در هنگام لبخند زدن خطوطی پرانتز مانند بر روی قسمت پایینی گونه فرد آشکار شود. این خطوط به سختی با کرم های جوانسازی درمان می شوند.

فرم رضایت عمل لیفت صورت با نخ


بیمار پس از بحث در ارتباط با خطرات  لیفت صورت با نخ باید یک فرم رضایت را امضا کند. مواردی که در فرم رضایت ذکر می شوند شامل کبودی، تورم و موارد نادر تری مانند نارضایتی از نتایج، نیاز به درمان بیشتر، عفونت و آسیب عصبی می باشند.

گرفتن تصویر قبل از لیفت صورت با نخ


تصاویر همواره بخش مهمی در عمل های جراحی هستند زیرا بیماران اغلب، فورا به ظاهر جدید خود عادت می کنند و ظاهر قبلی خود را فراموش می کنند.

فرایند درمانی لیفت با نخ


1- پاکسازی صورت

در ابتدا به بیمار موادی جهت پاکسازی صورت خود از مواد آرایشی داده می شود و سپس به عنوان یک پاکسازی ثانویه تمام صورت او با کلر هگزیدین پاکسازی خواهد شد.

2- علامت گذاری

 قبل از اینکه ماده بی حسی تزریق شده و ناهمواری هایی در پوست ناشی از تورم به وجود آید، صورت باید جهت تعیین موقعیت نخ ها علامت گذاری شود. یکی از روش هایی که بکار برده می شود، روش کراس لینک یا پیوندهای متقاطع نخ ها می باشد که شامل 6 نخ در هر سمت صورت می شود.

موقعیت این نخ ها توسط ماژیکی سفید علامت گذاری می شود. در ابتدا خطی به نام خط ایمنی کشیده می شود. این خط از اطراف حلقه چشم هم ردیف با گوشه خارجی چشم تا قسمت پایینی گوش جایی که به فک می رسد، کشیده می شود. تمامی نخ های دیگر باید در میانه این خط قرار گیرند.

نشانه گذاری موقعیت نخ ها

 نشانه گذاری موقعیت نخ ها، جهت عمل لیفت صورت با نخ های پروموایتالیا (promoitalia) به صورت پیوندهای متقاطع

نشانه گذاری صورت قبل از انجام عمل لیفت صورت با نخ

پس از علامت گذاری صورت، فرد می نشیند تا اثرات معمول جاذبه بر روی صورت او دیده شوند. در حالت درازکش، صورت تغییر می کند.

 آمادگی برای عمل لیفتینگ

 آمادگی برای عمل، در این مرحله بیمار کمی اضطراب دارد.

3- ماده بی حس کننده

شکل رقیقی از ماده بی حس کننده موضعی درطول خطوطی که قرار است نخ ها در آنها قرار گیرند، تزریق می شود. این ماده ترکیبی از لیگنوکایین (یک بی حس کننده موضعی)، نرمال سالین (سرم فیزیولوژی) و آدرنالین است. آدرنالین سبب دوام بیشتر اثرات لیگنوکایین و انقباض عروق خونی می شود تا خونریزی کمتری صورت گیرد.

پزشک ممکن است از بی کربنات سدیم نیز جهت کاهش درد تزریق بی حس کننده استفاده کند. این قسمت کمی دردناک می باشد. درد آن به طرز خفیفی اذیت کننده اما قابل تحمل است. تزریق ماده بی حسی در مجموع 5 دقیقه به طول می انجامد و به همین دلیل مشکلی وجود نخواهد داشت. پس از این قسمت، عمل تقریبا بدون درد است.

تزریق بی حسی موضعی جهت عمل لیفت صورت با نخ

تزریق بی حسی موضعی جهت عمل لیفت صورت با نخ

تورم بعد از عمل لیفت با نخ

تورمی که پس از تزریق ماده بی حسی قبل از عمل به وجود آمده است.

4- وارد کردن نخ ها

نخ ها به وسیله یک سوزن مخصوص (اسپاینال) وارد می شوند. 6 نیدل به صورت الگویی بافته شده در هر سمت از صورت وارد می شوند. سوزن ها باید در سطحی دقیق در زیر پوست و در لایه زیر پوست قرار گیرند. اگر سوزن ها بیش از حد سطحی باشند پوست را به پایین کشیده و چروک می کنند که ظاهری بسیار بد دارد و اگر بیش از حد عمقی باشند تاثیر کافی به وجود نمی آید.

هنگامی که سوزن ها در جای خود قرار گرفتند، نخ ها وارد می شوند. پس از آن سوزن ها خارج شده و نخ ها در پوست باقی می مانند. بعد از این کار، نخ ها به آرامی کشیده می شوند تا پوست را همراه با خود کشیده و دندانه های موجود بر روی نخ ها با پوست درگیر شوند. در مرحله بعد انتهای نخ ها در زیر سطح پوست بریده می شود.

نخ صورت

پزشک نخ هایی تمیز (استریل) را به درون سوزن های اسپاینال که به صورت متقاطع هستند وارد می کند.

گذاشتن نخ در صورت

سوزن ها، خارج شده و نخ ها را در محل خود به جا می گذارند.

نخ لیفت کاگ

 درگیر کردن دندانه های نخ ها با پوست

لیفت با نخ

بریدن قسمت اضافه نخ ها

5- پاکسازی پوست

 سپس پوست دوباره پاکسازی شده و چسب های میکروپور (نام تجاری) اعمال می شوند که به رنگ پوست هستند. این چسب ها حداقل به مدت 3 روز بر روی پوست می مانند.

پاکسازی پوست بعد از لیفت صورت

 لیفت با نخ در یک طرف صورت انجام گرفت! صورت و نشانه گذاری ها پاکسازی می شوند.

مراقبت بعد از لیفتینگ صورت

اعمال چسب ها پس از عمل لیفت صورت با نخ، این چسب حداقل به مدت 3 روز بر روی پوست می ماند.

 مقداری تورم در این عکس مشاهده می شود که اغلب در اثر بی حسی موضعی در این سطح می باشد.

مراقبت های پس از عمل لیفت صورت با نخ چیست؟

✅ تجویز آنتی بیوتیک برای بیمار (سفالکسین 500 میلی گرمی دو بار در روز)

✅ اجتناب از دویدن و انجام فعالیت های سنگین به مدت یک ماه

✅ مراقبت از دهان و حرکات فک مانند جویدن برای هفته اول

✅ تمیز نگه داشتن محل تا حد امکان

✅ خودداری از لمس صورت

معمولا روز سوم جهت برداشتن چسب ها، از یک ماده پزشکی برای برداشتن راحت چسب ها استفاده می شود. چسب ها باید جهت برداشته شدن به سمت بالا کشیده شوند.

چه زمانی نتایج عمل لیفت صورت با نخ قابل رویت می شوند؟


نتایج لیفت صورت با نخ پس از 6 هفته آشکار می شوند. چیزی که فرد در هفته ششم می بیند در ماه سوم بهبود یافته و در ماه ششم بهتر از ماه سوم خواهد بود. نتیجه نهایی پس از یک سال آشکار خواهد شد.

عمل لیفت با صورت چه مدت طول می کشد؟


عمل  بدون احتساب گفتگو، مشاوره و عکس گرفتن 16 دقیقه طول می کشد.

احساس فرد در شب پس از عمل چگونه خواهد بود؟


خیلی بد نخواهد بود. ممکن است فرد دردی کم و سردردی خفیف داشته باشد.

منبع:themanseclinic

دکتر سید محمد لاجوردی متخصص گوش، حلق، بینی و جراح بینی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

 سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
گرفتگی بینی

باعرض سلام وخسته نباشین جناب آقای دکتر لاجوردی.
بنده چندین سال است گرفتگی بینی دارم.چندین بار به دکتر مراجعه کردم.یکی گفت آلرژی - یکی گفت تیغه بینی . مشهد کلنینگ امام رضارفتم گفت هیچی نداری. تست آلرژی دادم .دارو استفاده کردم .بهبود نیافتم.خودم شهرستان گنبدی هستم.خواهشمندم لطفا راهنماییم کنیدکه چکارکنم.ممنون میشم جواب بدین.
مشاهده پاسخ دکتر
2
هزینه عمل بینی

سلام. خسته نباشید.. آقای دکتر این بار دومه که خدمت شماپیام میزارم چون جواب ندادین. وضعیت وفرم بینیم ناجوره و زشتی خاصی توی صورتم گذاشته البته دوبارم شکستگی جزئی داشته. همین بدفرمیش تاثیرمنفی توی سرنوشتمم گذاشته. متولد 60 هستم ولی همچنان مجرد😔. زلزله زده هستیم و دوساله توی کانکس زندگی میکنیم شرایط مالی نامناسبی داریم که نتونستم تا حالا کاری انجام بدم برای خودم. آیا شما میتونید کمکم کنید؟ مشاهده پاسخ دکتر
3
عمل بینی

سلام آقای دکتر.خداقوت.من بینیم واقعا مشکل داره وهمین بدترکیبیش تاثیرگذاشته توزندگیم.ازنظرمالی اصلا توان جراحی ندارم.البته 2بارهم شکسته وفکرمیکنم از اونم هست.امکانش هست که شما این عمل را برام انجام بدین؟ مشاهده پاسخ دکتر
4
امکان اصلاح قوز مختصر بینی با روش ریسپینگ

با سلام وقت بخیر
دکتر میخواستم ببینم من میتونم با روش ریسپینگ یا همون( اصلاح قوز مختصر بینی با سوهان) قوز بینیم رو بدون نیاز به رینوپلاستی و جراحی باز درست کنم
یعنی فقط به روش بسته و با بیحسی موضعی یه سوهان بهش بکشید
مشاهده پاسخ دکتر
5
ورزشه بوکس

من بوکس تمرین میکنم،
غضروفه بینیم شکسته اگر تیپ پلاستی انجام بدم دیگه نباید
ورزشمو ادامه بدم؟
چون استخوان نمیشکنه این سوالو مطرح کردم.
واینکه انحرافه غضروفه بینی قابله حل هست با تیپ پلاستی؟
مشاهده پاسخ دکتر
6
تیپ پلاستی

سلام خسته نباشید آقای دکتر،من زهرا نارویی بیستودو ساله تقریبا ،بینی درازی دارم که با این موضوع مشکلی ندارم اما سوراخای بینیم از نمای نیم رخ و نوک بینیم بزرگه بدون دستکاری استخون امکانش هست برای من کاری انجام بدین ؟لطفا؟چون از بیهوشی بر حذرم مشاهده پاسخ دکتر
7
ریسپینگ

سلام. ازونجاییکە سایز بینیم نسبت بە صورتم کوچیکه و نمیخوام رینو پلاستی کنم، آیا قوز بینیم از طریق ریسپینگ و بدون بیهوشی برداشته میشه؟ هزینهش؟. سپاس مشاهده پاسخ دکتر
8
آشنایی با تیپ پلاستی

باسلام در تیپ پلاستی دوره نقاهت آن چطور هست ؟آیا مشکل گرفتگی بینی بوجود میاد دراین نوع عمل؟و اگر کمی قوزبینی داشته باشم میشه با این روش برطرف کرد؟واگر عکس بینیمو بفرستم میتونید راهنماییم کنید چه نوع عملی و با عوارض کمتر مناسب بینی من هست؟چون من در اصفهان هستم مشاهده پاسخ دکتر
9
سوهان بینی

سلام آیا بینی هایی که انحراف دارن میتوان با سوهان انحراف آن را برداشت با تشکر. مشاهده پاسخ دکتر
10
جراحی بینی

سلام. وقت بخیر. ببخشید دماغ من یه قوز کوچیک داره و مشکل من همینه. در صورت عمل میخوام قوزش برداشته شه و نوک بینیم حالت بگیره و کمی سربالا بشه. هزینه این عمل چقدر میشه؟
ممنون میشم پاسخ بدید.پاینده باشید
مشاهده پاسخ دکتر
1 2 3 4 5 6 7 8 9 همه