مراقبت بعد از لیفت با نخ صورت و بینی

به مرور سن، پوست و عضلات صورت دچار ضعف و سستی می گردند که این موضوع موجب شلی و افتادگی پوست می گردد. این روز ها برای برطرف کردن این مشکلات از روش غیر تهاجمی یا به عبارتی غیر جراحی لیفت با نخ استفاده می شود.

روش لیفت با نخ مزایا و فواید بسیاری از نسبت به روش های قدیمی دارد به گونه ای که دوره نقاهت در این روش بسیار کوتاه است، برشی بر روی پوست ایجاد نمی شود، به هیچ عنوان نخ ها قابل لمس و مشاهده نمی باشند. برای انجام این روش فقط سوراخ های بسیار کوچکی بر روی پوست زده می شود که پس از گذشت چند روز ازبین می روند.

مراقبت بعد از لیفت با نخ

نخ کاگ چیست؟

لیفت با نخ یکی از روش های نوینی می باشد که با حداقل تهاجم انجام می گردد. این روش پوست های مناطقی مانند صورت و گردن را با استفاده از نخ های خاردار درمان می کند.

نام دیگر این نخ های خاردار، نخ کاگ می باشد که از جنس پلی دی اکسان هستند و با بدن بیمار کاملا سازگار می باشند. از این نوع نخ سالیان بسیاری است که در پزشکی استفاده می کنند.

خار های این نخ ها یک، دو ، سه بعدی هستند و به پوست کمک می کنند تا لیفت گردد. این روش درمانی به بستری شدن نیازی ندارد و با بی حسی موضعی نجام می گیرد.

مراقبت بعد از لیفت با نخ

مراقبت بعد از نخ صورت

– پس از این عمل امکان کبودی وجود دارد اما درصد آن بسیار کم است.

– برای جلوگیری از کبودی می توانید از کمپرس سرد برای مدت 48 ساعت استفاده کنید.

– 2 _ 1 هفته پس از عمل از انجام حرکات و خنده های شدید خودداری کنید.

– 3 هفته پس از لیفت با نخ از انجام فعالیت های و ورزش های سنگین و شدید خودداری کنید.

– اگر پس از لیفتینگ احساس کشش کردید طبیعی است و پس از گذشت مدتی این احساسات ازبین می رود.

– می توانید برای تسکین درد از مسکن های معمول که پزشک تجویز کرده است استفاده کنید.

– 2 هفته از ماساژ دادن صورت پرهیز کنید.

آقایانی که از این عمل استفاده کرده اند 2 هفته از اصلاح کردن و تراشیدن صورت خودداری کنند.

مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ

عمل لیفت بینی با نخ یک عمل کوچک یا مینور محسوب می شود؛ لذا بعد از عمل نگرانی و مراقبت خاصی نمی خواهد اما اگر موارد زیر رعایت شود بهتر است.

۱-بلافاصله بعد عمل وتا ۲۴ ساعت اول از کمپرس سرد استفاده شود ودر زمان‌بیداری هر یک الی دو ساعت ده دقیقه کیسه یا پک یخ روی موضع استفاده گردد.

۲-هر ۶ ساعت در روز اول یک عدد کپسول سفالکسین ۵۰۰ استفاده شود.

۳- در صورت درد قرص استامینوفن یک عدد هر ۶ ساعت استفاده شود.

۴-شبها دو بالش زیر سر قرار داده شود تا سر بالاتر قرار گیرد.

۵-تا دو هفته همانند عمل جراحی پلاستیک بینی از چسب روی بینی استفاده شود.

مراقبت بعد از لیفت صورت با نخ

مراقبت بعد از گذاشتن نخ

فرد باید نسبت به این موضوع اگاهی داشته باشد که حتی با اینکه مدت زمان بهبودی پس از عمل لیفت صورت با نخ کوتاه تر از عمل جراحی های بزرگ است؛ اما باز نیازمند سپری شدن مدت زمانی جهت آشکار شدن نتایج نهایی می باشد. تورم و کبودی فورا پس از عمل قابل مشاهده هستند.

فرد جهت به حداقل رساندن تورم بعد از عمل لیفت صورت با نخ باید برای یک یا دو روز از کمپرس یخ استفاده کند. جراح زیبایی نحوه رفتار پس از جوانسازی به وسیله لیفت با نخ را به طور دقیق به بیمار یاد خواهد داد. به طور کلی فرد باید از ورزش های شدید تا یک ماه پس از عمل لیفت صورت خودداری کند. فرد قادر خواهد بود ظرف مدت یک هفته پس از عمل به سر کار خود بازگردد.

معمولا، بیماران جهت دستیابی به بهترین نتایج نیازی به بیش از یک جلسه ندارند. اگر عملی اضافی در ارتباط با جوان سازی صورت به وسیله لیفت با نخ نیاز باشد، این عمل می تواند یک ماه پس از لیفت اولیه انجام پذیرد.

چگونه لیفت صورت با نخ ماندگار تر می شود؟

این فرایند درمانی می تواند همراه با دیگر عمل های زیبایی مانند بوتاکس یا تزریق کلاژن انجام شود. این کار نتایج نهایی یک عمل زیبایی را بهبود بخشیده و اثرات ماندگاری آن را طولانی تر می کند. علاوه بر این، اگر شخصی در آینده تصمیم بر انجام عمل جراحی بزرگی در صورت مانند لیفت ابرو، لیفت صورت و دیگر موارد داشته باشد، می تواند این عمل را در هر زمانی که تمایل دارد، انجام دهد.

دکتر سیدمحمد لاجوردی

دکتر سید محمد لاجوردی متخصص گوش، حلق، بینی و جراح بینی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

دکتر سیدمحمد لاجوردی

Translate »