ورزش بعد از جراحی بینی

ورزش بعد از جراحی بینی

ورزش بعد از جراحی بینی : یکی از رایج ترین سوالاتی که بسیاری از افراد بعد از جراحی بینی مطرح می کنند، زمان مناسب برای شروع و از سر گیری فعالیت های حرفه ای یا غیر حرفه ای ورزشی خود می باشد.

باید گفت که افراد می توانند ورزش خود را با پیاده روی شروع کنند، به این صورت که بعد از گذشت 24 ساعت از جراحی بینی ، به آرامی و با ملایمت قدم بردارند و پیاده روی نمایند. البته این در شرایطی است که فرد دارای سرگیجه نباشد و احتمال زمین خورن آن وجود نداشته باشد. در غیر این صورت باید ابتدا با مصرف مایعات بیشتر فشار خون را به حد نرمال رساند و سپس اقدام به پیاده روی نمود.

ورزش بعد از جراحی بینی

توصیه می شود به منظور جلوگیری از افزایش تورم بینی ، شخص از خوابیدن بیش از حد در روز های بعد از جراحی پرهیز نماید. از این رو تا سه هفته به هنگام خوابیدن سر خود را بالا تر از حد معمول قرار دهید.

زمان مناسب برای انجام ورزش بعد از جراحي بيني

زمان مناسب برای شروع ورزش های غیر حرفه ای و ساده همچون شنا ، بدن سازی با وزنه های سبک ، نرمش ، دوچرخه سواری و غیره ، سه هفته بعد از جراحی بینی می باشد.

اما زمان مناسب برای انجام ورزش های حرفه ای و پر جنب و جوش نظیر TRX یا بدن سازی که بر اثر استفاده از دستگاه های مخصوص احتمال وارد شدن ضربه به بینی وجود دارد، سه ماه پس از جراحی بینی است.

اما برای انجام ورزش های رزمی همچون بوکس و کاراته باید حداقل یک سال از جراحی بینی گذشته باشد، چرا که پس از این مدت بینی به طور کامل ترمیم شده و قوام بینی مانند قبل از عمل خواهد شد.

این مورد برای افرادی صدق می کند که قصد مبارزه در ورزش را دارند و در صورتی که فرد تنها قصد تمرین دارد و احتمال برخورد ضربه به بینی وجود ندارد همان سه ماه کافی می باشد.

در نتیجه می توان گفت که بعد از گذشت یک سال بینی کاملا ترمیم شده و قوام آن مانند قبل از جراحی بینی خواهد شد، بنابراین نیازی به رعایت مراقبت خاصی ندارد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Translate »