ورزش کردن بعد از جراحی بینی

ورزش کردن بعد از جراحی بینی

ورزش کردن بعد از جراحی بینی : عمل زیبایی بینی که به رینوپلاستی نیز معروف است، عمل جراحی می باشد که در آن به بینی به گونه ای شکل داده می ‌شود تا بینی کوچک ‌تر یا بزرگ ‌تر شود، قوز آن برطرف شود، نوک بینی اصلاح شود و در کل هر گونه نقص بینی برطرف گردد. پس از این جراحی باید مراقبت های لازم برای نگهداری از بینی تان را آغاز کنید که ما در این مقاله درباره یکی از این مراقبت ها برای شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.

 

ورزش کردن بعد از جراحی بینی

 

ورزش کردن بعد از جراحی بینی

دوران بهبودی و مراقبت‌ های پس از جراحی‌ های پلاستیک صورت به اندازه آمادگی قبل از عمل در نتیجه جراحی تاثیر بسیاری دارند، به همین دلیل لازم است باید ها و نباید های پس از جراحی را رعایت کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

انجام ورزش‌ های سنگین پس از جراحی زیبایی بینی ممنوع می باشد و جراح برنامه هفته به هفته و تدریجی آغاز فعالیت‌های ورزشی را به شما عزیزان می دهد.

جراح برنامه هفته به هفته ورزش و بدنسازی بعد از جراحی زیبایی و همچنین باید ها و نباید های بعد از جراحی بینی را برای هر بیمار شرح می دهد، پس ورزشکاران برای انجام جراحی بینی نگران نباشند و با خیالی آسوده برای جراحی بینی اقدام کنند.

چه مدت پس از جراحی بینی می‌ توان ورزش کرد؟

  • شروع زود هنگام فعالیت‌ های ورزشی روند بهبودی را کند می کند، زیرا ورزش کردن موجب افزایش ضربان قلب و فشار خون در شما عزیزان می شود. دلیل دیگر این است که ممکن است با ورزش کردن، بینی تان دچار خونریزی و کبودی یا عوارض دیگر شود.
  • عموما ۲ هفته بعد از رینوپلاستی می‌ توانید ورزش‌ های ملایم را آغاز کنید، اما برای آغاز برنامه ورزشی معمول نیاز است ۴ _ ۳ هفته دست نگه دارید. احتمال دارد در ۳ ماه اول بعد از جراحی، طی انجام این ورزش ‌ها گرفتگی در بینی تان احساس کنید.
  • اگر طی ورزش کردن احساس درد کردید آن را متوقف کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به مطب دکتر سید محمد لاجوردی مراجعه کنید.

اگر به دنبال اطلاعاتی درباره ی  استفاده از عینک بعد از عمل بینی و استخر بعد از عمل بینی هستید با ما همراه باشید.

 

 

دکتر سید محمد لاجوردی

جراح پلاستیک صورت و متخصص گوش، حلق، بینی

 

دکتر سیدمحمد لاجوردی

Translate »