پولیپ و آندوسکوپی سینوس

جراحی آندوسکوپی سینوس

پولیپ و آندوسکوپی سینوس

پولیپ و آندوسکوپی سینوس : امروزه برای درمان بسیاری از مشکلات سینوسی ، از روش جراحی آندوسکوپی بینی و سینوس استفاده می شود ؛ چرا که بسیاری از مشکلات مربوط به بینی با انجام روش هایی هم چون ام آر آی ، سی تی اسكن و غیره تشخیص داده نمی‏ شوند ، در حالی که این مشکلات با استفاده از آندوسكوپ به راحتی قابل تشخیص اند.

تفاوت جراحی آندوسکوپی سینوس با دیگر روش ‏های جراحی

در طی جراحی آندوسكوپی بینی و سینوس ، با استفاده از ابزاری به نام آندوسكوپ تنها ناحیه ‏ای از بینی و سینوس كه درگیر بیماری هستند جراحی می شود ، به همین علت بافت ‏های سالم در معرض خطر آسیب دیدگی قرار نمی گیرند.

 

پولیپ و آندوسکوپی سینوس

 

روش جراحی پولیپ و آندوسکوپی سینوس

جراحی آندوسکوپی بینی ، تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد.

پزشک برای انجام جراحی آندوسکوپی سینوس ، از میله ای نازک به نام آندوسکوپ استفاده می کند ؛ در انتهای آندوسکوپ یک دوربین کوچک و یک لامپ تعبیه شده است ، که با استفاده از آن می توان تصاویر با کیفیتی از بافت سینوس‌ ها تهیه کرد.

لازم به ذکر است در حین انجام این جراحی ، پزشک به نواحی ای هم چون سینوس‏ های پيشانی ، دور چشم ، زیر قاعده جمجمه ، ناحیه فک و غیره دسترسی خواهد داشت.

پس از آگاهی از چگونگی بافت سینوس ها ، پزشک با استفاده از ابزارهای مخصوص اقدام به برداشتن عواملی که سبب گرفتگی‌ های طبیعی بینی ، پولیپ بینی ، بافت جای زخم ها و غیره که باعث مسدود شدن سینوس‌ ها شده‌ اند ، می کند ؛ لازم به ذکر است جراحی آندوسکوپی بینی روشی ایمن می باشد.

در برخی از مواقع در طی جراحی آندوسکوپی بینی ، تیغه میانی بینی نیز صاف شده و اندازه شاخک‌ های بینی کوچک می ‌شود.

در حین انجام جراحی آندوسکوپی سینوس‌ ها ، هیچ گونه برشی بر روی سطح خارجی پوست صورت و بینی ایجاد نمی شود ؛ زیرا همانطور که می دانید جراحی آندوسکوپی بینی در داخل حفره های بینی انجام می ‌شود.

 

پولیپ و آندوسکوپی سینوس

 

هدف از انجام جراحی پولیپ و آندوسکوپی سینوس

در حالت کلی هدف از انجام جراحی آندوسکوپی سینوس‌ ، از بین بردن ترشحات انباشته شده در سینوس ‌ها‌ به منظور بهبود روند جریان هوا از طریق مجاری بینی است ، از دیگر اهداف این جراحی می توانیم به مواردی که در ذیل اشاره شده است ، اشاره کنیم :

  • کاهش تعداد و شدت عفونت‌ های سینوسی
  • بهبود علائم ناشی از بیماری سینوزیت
  • بهبود جریان هوا از طریق مجاری بینی
  • تقویت حس بویایی بیمارسیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
گرفتگی بینی

باعرض سلام وخسته نباشین جناب آقای دکتر لاجوردی.
بنده چندین سال است گرفتگی بینی دارم.چندین بار به دکتر مراجعه کردم.یکی گفت آلرژی - یکی گفت تیغه بینی . مشهد کلنینگ امام رضارفتم گفت هیچی نداری. تست آلرژی دادم .دارو استفاده کردم .بهبود نیافتم.خودم شهرستان گنبدی هستم.خواهشمندم لطفا راهنماییم کنیدکه چکارکنم.ممنون میشم جواب بدین.
مشاهده پاسخ دکتر
2
هزینه عمل بینی

سلام. خسته نباشید.. آقای دکتر این بار دومه که خدمت شماپیام میزارم چون جواب ندادین. وضعیت وفرم بینیم ناجوره و زشتی خاصی توی صورتم گذاشته البته دوبارم شکستگی جزئی داشته. همین بدفرمیش تاثیرمنفی توی سرنوشتمم گذاشته. متولد 60 هستم ولی همچنان مجرد😔. زلزله زده هستیم و دوساله توی کانکس زندگی میکنیم شرایط مالی نامناسبی داریم که نتونستم تا حالا کاری انجام بدم برای خودم. آیا شما میتونید کمکم کنید؟ مشاهده پاسخ دکتر
3
عمل بینی

سلام آقای دکتر.خداقوت.من بینیم واقعا مشکل داره وهمین بدترکیبیش تاثیرگذاشته توزندگیم.ازنظرمالی اصلا توان جراحی ندارم.البته 2بارهم شکسته وفکرمیکنم از اونم هست.امکانش هست که شما این عمل را برام انجام بدین؟ مشاهده پاسخ دکتر
4
امکان اصلاح قوز مختصر بینی با روش ریسپینگ

با سلام وقت بخیر
دکتر میخواستم ببینم من میتونم با روش ریسپینگ یا همون( اصلاح قوز مختصر بینی با سوهان) قوز بینیم رو بدون نیاز به رینوپلاستی و جراحی باز درست کنم
یعنی فقط به روش بسته و با بیحسی موضعی یه سوهان بهش بکشید
مشاهده پاسخ دکتر
5
ورزشه بوکس

من بوکس تمرین میکنم،
غضروفه بینیم شکسته اگر تیپ پلاستی انجام بدم دیگه نباید
ورزشمو ادامه بدم؟
چون استخوان نمیشکنه این سوالو مطرح کردم.
واینکه انحرافه غضروفه بینی قابله حل هست با تیپ پلاستی؟
مشاهده پاسخ دکتر
6
تیپ پلاستی

سلام خسته نباشید آقای دکتر،من زهرا نارویی بیستودو ساله تقریبا ،بینی درازی دارم که با این موضوع مشکلی ندارم اما سوراخای بینیم از نمای نیم رخ و نوک بینیم بزرگه بدون دستکاری استخون امکانش هست برای من کاری انجام بدین ؟لطفا؟چون از بیهوشی بر حذرم مشاهده پاسخ دکتر
7
ریسپینگ

سلام. ازونجاییکە سایز بینیم نسبت بە صورتم کوچیکه و نمیخوام رینو پلاستی کنم، آیا قوز بینیم از طریق ریسپینگ و بدون بیهوشی برداشته میشه؟ هزینهش؟. سپاس مشاهده پاسخ دکتر
8
آشنایی با تیپ پلاستی

باسلام در تیپ پلاستی دوره نقاهت آن چطور هست ؟آیا مشکل گرفتگی بینی بوجود میاد دراین نوع عمل؟و اگر کمی قوزبینی داشته باشم میشه با این روش برطرف کرد؟واگر عکس بینیمو بفرستم میتونید راهنماییم کنید چه نوع عملی و با عوارض کمتر مناسب بینی من هست؟چون من در اصفهان هستم مشاهده پاسخ دکتر
9
سوهان بینی

سلام آیا بینی هایی که انحراف دارن میتوان با سوهان انحراف آن را برداشت با تشکر. مشاهده پاسخ دکتر
10
جراحی بینی

سلام. وقت بخیر. ببخشید دماغ من یه قوز کوچیک داره و مشکل من همینه. در صورت عمل میخوام قوزش برداشته شه و نوک بینیم حالت بگیره و کمی سربالا بشه. هزینه این عمل چقدر میشه؟
ممنون میشم پاسخ بدید.پاینده باشید
مشاهده پاسخ دکتر
1 2 3 4 5 6 7 8 9 همه