لیفت صورت با نخ به صورت مرحله به مرحله با تصویر

مشورت دادن به بیمار برای انجام لیفت صورت با نخ


در مرحله اول مشورت صورت می گیرد و در ارتباط با اینکه چه عملی مناسب صورت فرد می باشد، گفتگو می شود. یکی از مواردی که فرد را کاندید لیفت صورت با نخ می کند، این است که در هنگام لبخند زدن خطوطی پرانتز مانند بر روی قسمت پایینی گونه فرد آشکار شود. این خطوط به سختی با کرم های جوانسازی درمان می شوند.

فرم رضایت عمل لیفت صورت با نخ


بیمار پس از بحث در ارتباط با خطرات  لیفت صورت با نخ باید یک فرم رضایت را امضا کند. مواردی که در فرم رضایت ذکر می شوند شامل کبودی، تورم و موارد نادر تری مانند نارضایتی از نتایج، نیاز به درمان بیشتر، عفونت و آسیب عصبی می باشند.

گرفتن تصویر قبل از لیفت صورت با نخ


تصاویر همواره بخش مهمی در عمل های جراحی هستند زیرا بیماران اغلب، فورا به ظاهر جدید خود عادت می کنند و ظاهر قبلی خود را فراموش می کنند.

فرایند درمانی لیفت با نخ


1- پاکسازی صورت

در ابتدا به بیمار موادی جهت پاکسازی صورت خود از مواد آرایشی داده می شود و سپس به عنوان یک پاکسازی ثانویه تمام صورت او با کلر هگزیدین پاکسازی خواهد شد.

2- علامت گذاری

 قبل از اینکه ماده بی حسی تزریق شده و ناهمواری هایی در پوست ناشی از تورم به وجود آید، صورت باید جهت تعیین موقعیت نخ ها علامت گذاری شود. یکی از روش هایی که بکار برده می شود، روش کراس لینک یا پیوندهای متقاطع نخ ها می باشد که شامل 6 نخ در هر سمت صورت می شود.

موقعیت این نخ ها توسط ماژیکی سفید علامت گذاری می شود. در ابتدا خطی به نام خط ایمنی کشیده می شود. این خط از اطراف حلقه چشم هم ردیف با گوشه خارجی چشم تا قسمت پایینی گوش جایی که به فک می رسد، کشیده می شود. تمامی نخ های دیگر باید در میانه این خط قرار گیرند.

نشانه گذاری موقعیت نخ ها

 نشانه گذاری موقعیت نخ ها، جهت عمل لیفت صورت با نخ های پروموایتالیا (promoitalia) به صورت پیوندهای متقاطع

نشانه گذاری صورت قبل از انجام عمل لیفت صورت با نخ

پس از علامت گذاری صورت، فرد می نشیند تا اثرات معمول جاذبه بر روی صورت او دیده شوند. در حالت درازکش، صورت تغییر می کند.

 آمادگی برای عمل لیفتینگ

 آمادگی برای عمل، در این مرحله بیمار کمی اضطراب دارد.

3- ماده بی حس کننده

شکل رقیقی از ماده بی حس کننده موضعی درطول خطوطی که قرار است نخ ها در آنها قرار گیرند، تزریق می شود. این ماده ترکیبی از لیگنوکایین (یک بی حس کننده موضعی)، نرمال سالین (سرم فیزیولوژی) و آدرنالین است. آدرنالین سبب دوام بیشتر اثرات لیگنوکایین و انقباض عروق خونی می شود تا خونریزی کمتری صورت گیرد.

پزشک ممکن است از بی کربنات سدیم نیز جهت کاهش درد تزریق بی حس کننده استفاده کند. این قسمت کمی دردناک می باشد. درد آن به طرز خفیفی اذیت کننده اما قابل تحمل است. تزریق ماده بی حسی در مجموع 5 دقیقه به طول می انجامد و به همین دلیل مشکلی وجود نخواهد داشت. پس از این قسمت، عمل تقریبا بدون درد است.

تزریق بی حسی موضعی جهت عمل لیفت صورت با نخ

تزریق بی حسی موضعی جهت عمل لیفت صورت با نخ

تورم بعد از عمل لیفت با نخ

تورمی که پس از تزریق ماده بی حسی قبل از عمل به وجود آمده است.

4- وارد کردن نخ ها

نخ ها به وسیله یک سوزن مخصوص (اسپاینال) وارد می شوند. 6 نیدل به صورت الگویی بافته شده در هر سمت از صورت وارد می شوند. سوزن ها باید در سطحی دقیق در زیر پوست و در لایه زیر پوست قرار گیرند. اگر سوزن ها بیش از حد سطحی باشند پوست را به پایین کشیده و چروک می کنند که ظاهری بسیار بد دارد و اگر بیش از حد عمقی باشند تاثیر کافی به وجود نمی آید.

هنگامی که سوزن ها در جای خود قرار گرفتند، نخ ها وارد می شوند. پس از آن سوزن ها خارج شده و نخ ها در پوست باقی می مانند. بعد از این کار، نخ ها به آرامی کشیده می شوند تا پوست را همراه با خود کشیده و دندانه های موجود بر روی نخ ها با پوست درگیر شوند. در مرحله بعد انتهای نخ ها در زیر سطح پوست بریده می شود.

نخ صورت

پزشک نخ هایی تمیز (استریل) را به درون سوزن های اسپاینال که به صورت متقاطع هستند وارد می کند.

گذاشتن نخ در صورت

سوزن ها، خارج شده و نخ ها را در محل خود به جا می گذارند.

نخ لیفت کاگ

 درگیر کردن دندانه های نخ ها با پوست

لیفت با نخ

بریدن قسمت اضافه نخ ها

5- پاکسازی پوست

 سپس پوست دوباره پاکسازی شده و چسب های میکروپور (نام تجاری) اعمال می شوند که به رنگ پوست هستند. این چسب ها حداقل به مدت 3 روز بر روی پوست می مانند.

پاکسازی پوست بعد از لیفت صورت

 لیفت با نخ در یک طرف صورت انجام گرفت! صورت و نشانه گذاری ها پاکسازی می شوند.

مراقبت بعد از لیفتینگ صورت

اعمال چسب ها پس از عمل لیفت صورت با نخ، این چسب حداقل به مدت 3 روز بر روی پوست می ماند.

 مقداری تورم در این عکس مشاهده می شود که اغلب در اثر بی حسی موضعی در این سطح می باشد.

مراقبت های پس از عمل لیفت صورت با نخ چیست؟

✅ تجویز آنتی بیوتیک برای بیمار (سفالکسین 500 میلی گرمی دو بار در روز)

✅ اجتناب از دویدن و انجام فعالیت های سنگین به مدت یک ماه

✅ مراقبت از دهان و حرکات فک مانند جویدن برای هفته اول

✅ تمیز نگه داشتن محل تا حد امکان

✅ خودداری از لمس صورت

معمولا روز سوم جهت برداشتن چسب ها، از یک ماده پزشکی برای برداشتن راحت چسب ها استفاده می شود. چسب ها باید جهت برداشته شدن به سمت بالا کشیده شوند.

چه زمانی نتایج عمل لیفت صورت با نخ قابل رویت می شوند؟


نتایج لیفت صورت با نخ پس از 6 هفته آشکار می شوند. چیزی که فرد در هفته ششم می بیند در ماه سوم بهبود یافته و در ماه ششم بهتر از ماه سوم خواهد بود. نتیجه نهایی پس از یک سال آشکار خواهد شد.

عمل لیفت با صورت چه مدت طول می کشد؟


عمل  بدون احتساب گفتگو، مشاوره و عکس گرفتن 16 دقیقه طول می کشد.

احساس فرد در شب پس از عمل چگونه خواهد بود؟


خیلی بد نخواهد بود. ممکن است فرد دردی کم و سردردی خفیف داشته باشد.

منبع:themanseclinic

دکتر سید محمد لاجوردی متخصص گوش، حلق، بینی و جراح بینی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

 سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
بخیه بینی

باسلام
من حدود 4سال پیش جراحی زیبایی انجام دادم.اما هنوز ی بخیه کوچیک داخل بینیم(گوشه سمت چپ) هست
حتما باید برم دکتر خودم بکشش یا خودم میتونم بکشم؟
مشاهده پاسخ دکتر
2
لیفت بینی با نخ

سلام آقای دکتر.خسته نباشید.من بینی کوچیکی دارم.سرشم افتادگی نداره.اما استخوان بینیم کجه.به سمت راست منحرفه یکم.میشه با لیفت بینی کجی استخوان رو برطرف کرد؟؟!؟ مشاهده پاسخ دکتر
3
کشیدن صورت

سلام خسته نباشید ببخشید اقای دکتر من 33 سالمه زیر چشمم یه حالت دو تیکه داره انگار ورم کرده بعلاوه اینکه کنار دهانم خط خنده داره کم کم بوجود میاد با دست که پوست گونه ام و یکم میکشم صاف میشن میخام ببینم این لیفت با نخ همون کارو میکنه یعنی میتونه بکشه واقعا و جاش نمونه چقد ماندگاره هزینه اش چقد بعد مثلا عمل کنی میتونی برگردی شمال من شمال هستم مشاهده پاسخ دکتر
4
لیفت بینی

سلام دکتر وقتتون بخیر. میخواستم سوال کنم از کجا میتونم مطمئن بشم پزشکی که بهش مراجعه میکنم از نظر تجربه و کیفیت مواد مصرفی قابل اعتماد هست یا نه؟ و اینکه بهتر کدوم روش رو برای لیفت استفاده کنم، ماندگاری کدوم بیشتره؟ عکس از نیمرخ بینی براتون ارسال میکنم اگه ممکنه بهم بگین روی بینی من لیفت جواب میده یا نهَ؟ مشاهده پاسخ دکتر
5
مشکلات بعد عمل بینی

سلام
من انحراف بینی به سمت راست داشتم به اضافه یه قوس وبینی ام استخوانی بود
الان یه ماه میشه عمل بینی کردم
چسب رو همیشه میرفتم دکتر واسم تو مطب عوض میکردن یکبار که خودم باز کردم دیدم یه فرورفتگی رو استخون بینی ام وجودداره که کاملا اون رو زشت کرده خیلی ترسیدم به دکتر گفتم, اولین بار دعوام کرد گفتن تازه یه ماه نیست عمل کردی ورم هستش بالا وپایین ورم داره این فرو رفتگی ایجاد شده باید بخوابه دوباره واسم چسب زدن اماچندروز صبر کردم دوباره باز کردم دیدم همان فرورفتگی وجود داره خیلی ناراحت شدم وگریه کردم بهشون گفتم مگه استخون ورم میکنه استخون یکسره نیست این چرا یه تیکه فرو رفته گفتن اگه ورم نباشه واستون تو مطب درست میکنم نمیدونم چیکار کنم دارم دیوونه میشم یعنی استخونم رو زیاد از حد تراش دادن تا کی باید صبر کنم برای ترمیم شنیدم حتماباید ۶ماه تا یک سال صبر کنم اما ایشون گفتن زودتر برات درست میکنم ایا امکانش هست ؟ ...تواین یه ماه اینقد غصه خوردم که داغون شدم ...بینی هم داخلش خیلی خشکه خیلی کیپ میشه وباسرم شستشو میدم اجازه ندادن به داخل بینی ام دست بزنم وبا چیزی پاکش کنم .وهمچنین بعد یه ماه هنوز لبم ورم میکنه اینا عادیه ؟
تو رو خدا جواب بدین
مشاهده پاسخ دکتر
6
سوهان بینی

با سلام . در مورد عمل سوهان بینی اطلاعاتی می خواستم
باتشکر
مشاهده پاسخ دکتر
7
لیفت بینی با نخ

سلام وقتتون بخیر جناب آقای دکتر لاجوردی،من بینی مو ۳ سال پیش عمل کردم و نوک بینیم یه مقدار نسبت به بینیم بزرگه و نوکش افتاده میخوام بدونم با نخ قابل اصلاح است؟و اینکه تآثیر نخ تا چه زمانی هست؟ مشاهده پاسخ دکتر
8
عمل دماغ

سلام من ۱۵ سالمه از دماغم خوشم نمیاد از رشد کافی هم رسیده
میخواستم بدونم میشه عمل کنم
مشاهده پاسخ دکتر
9
عمل بینی

با سلام آقای دکتر خسته نباشید دو روز بعد از برداشتن پانسمان بینی چسب رو ک تعویض کردم متوجه ی یک فرورفتگی سمت راست بالای پره ی بینیم شدم.بینیم از سمت راست از داخل متورم تر از سمت چپی هستش این فرو رفتگی می تونه بخاطر ورم باشه و از بین میره؟به توصیه ی دکترم زیرش و با گوش پاکن ضربه میزنم الان سه هفته شده و تغییر آنچنانی نکرده آیا این فرورفتگی رفع میشه؟مرسی مشاهده پاسخ دکتر
10
بوتاکس

سلام وقت بخیر
مادرم بوتاکس کرده دکتر اطراف لب هم تزیق کرد ولی الان با گذشت چند روز لبش کج شده مثل بیماران سکته ای
راهکاری هست که اثر بوتاکس رو از بین برد
مشاهده پاسخ دکتر