جراحی بینی گوشتی

شناخت بینی گوشتی وعوارض جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : بینی گوشتی محسوب می شود که وقتی با انگشت اشاره نوک بینی را فشار می دهیم کمی با تاخیر به جای اولیه خودش بر گردد.همچنین حجم زیادی بافت درنوک بینی قرار دارد وحجم غضروف آن کم است.

این افرادپوست ضخیمی دارند.نشانه پوست ضخیم این است که هم در ظاهر  مشخص است وهم منافذپوستی بازدارد.پوست ضخیم دارای غددسباسه است که با فشار ترشحات سفیدرنگی از آن خارج می شود.گاهی جوشهای سرسیاه هم دارد.

گرافت گذاری در جراحی بینی گوشتی

گرافت به معنی برداشت غضروف از تیغه بینی یا جاهای دیگر خود فرد و قرار گیری در بینی می باشد.

به دلیل اینکه غضروف ها و استخوان های تشکیل دهنده ساختمان بینی های گوشتی بسیار نازک بوده، از استحکام کافی برخوردار نبوده و نوک این نوع از بینی ها بیشتر دارای بافت گوشتی است تا بافت استخوانی، نمی توان تغییرات زیادی را بر روی ساختمان این بینی ها اعمال کرده و آن ها را دستکاری کرد.

به همین دلیل جراحان بینی از تکنیک گرافت گذاری در جراحی بینی های گوشتی بهره می گیرند.

گرافت ها انواع مختلفی دارند که پرکاربردترین این گرافت ها به دلیل عدم بروز حساسیت ناشی از استفاده آن ها، اتوگرافت می باشد.

اتوگرافت به این دلیل که از بدن خود فرد و از غضروف های بینی یا دنده بیمار گرفته می شود در بیمار حساسیت ایجاد نمی کند.

استفاده از گرافت در جراحی بینی گوشتی کاربرد و مزایای زیر را دارد

  1. مستحکم نمودن نوک بینی و جلوگیری از افتادگی آن
  2. کاهش پهنی نوک بینی
  3. بالا کشیدن نوک بینی
  4. بینی های زینی شکل و دفرمه

تزریق آمپول کورتون بعد از جراحی زیبایی بینی گوشتی

ورم بینی های گوشتی بعد از جراحی به دلیل اینکه پوست آن ها بسیار ضخیم است بیشتر از بینی های استخوانی بوده و مدت زمان لازم برای فروکش کردن ورم این نوع از بینی بیشتر از بینی های استخوانی می باشد.

لازم به ذکر است که از بین رفتن ورم بینی های گوشتی در افراد مختلف نیز با هم متفاوت بوده و به میزان ایرادات بینی و ویژگی های بدن هر فرد بستگی دارد.

کاهش ورم بینی دارای پروسه تقریباً مشخصی است، در صورتی که بعد از گذشت 6 ماه مقدار قابل توجهی ورم در بینی فرد باقی مانده باشد و تورم بینی کاهش محسوسی نداشته باشد با صلاحدید پزشک می توان در بینی فرد آمپول کورتون تزریق کرد که در کاهش ورم بینی موثر می باشد.

باید دانست که بینی های گوشتی مستعد به وجود آوردن بافت اضافه است. لذا اگر جراح تشخیص دهد که بینی فردی درحال بوجود آوردن بافت اضافه است می تواند از هفته دوم بعد از عمل بینی ، کورتون را تزریق نموده و هر دو هفته هم آن را تکرار نماید. ممکن است به طور کلی ۳ الی ۴ بار نیاز به تکرار باشد.

این کورتون، موضعی تزریق خواهد شد و عوارض کلی مثل پوکی استخوان و… نخواهد داشت. در صورتیکه متخصص  مربوطه آن را تزریق نماید عوارض موضعی هم گریبانگیر فرد نخواهد بود.

عوارض جراحی بینی گوشتی چیست؟

اولین عارضه این است که نتیجه ممکن است نتیجه دلخواه نباشد زیرا پوست ضخیم اجازه نمی دهد هنر جراح بینی نمایان گردد.

دوم این که ورم بعد از عمل گاهی یک الی دو سال طول می کشد که خیلی بیماران توان این همه صبر راندارند وگاهی خسته شده وپزشک را ناخواسته آزار می دهند.

توقع نتیجه فانتزی و نیمه فانتزی از این نوع بینی ها نباید داشت.

سوم این که اکثر جراح ها به بیمار در مورد نیاز به عمل دوم نیز آگاهی می دهند چون احتمال عمل دوم نیزوجود دارد.

بخاطر این عوارض خیلی از جراحان از عمل این دست بیماران ممانعت می کنند.

درنهایت باید دانست که بینی گوشتی و نوع پوست یک طیف وسیع می باشد و بینی خیلی گوشتی با پوست خیلی ضخیم را اصلا نباید جراحی نمود، اما انواع خفیف تر را با آگاهی اولیه از عوارض جراحی میتوان تحت عمل جراحی بینی قرارداد.سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
ریسپینگ

سلام. ازونجاییکە سایز بینیم نسبت بە صورتم کوچیکه و نمیخوام رینو پلاستی کنم، آیا قوز بینیم از طریق ریسپینگ و بدون بیهوشی برداشته میشه؟ هزینهش؟. سپاس مشاهده پاسخ دکتر
2
آشنایی با تیپ پلاستی

باسلام در تیپ پلاستی دوره نقاهت آن چطور هست ؟آیا مشکل گرفتگی بینی بوجود میاد دراین نوع عمل؟و اگر کمی قوزبینی داشته باشم میشه با این روش برطرف کرد؟واگر عکس بینیمو بفرستم میتونید راهنماییم کنید چه نوع عملی و با عوارض کمتر مناسب بینی من هست؟چون من در اصفهان هستم مشاهده پاسخ دکتر
3
سوهان بینی

سلام آیا بینی هایی که انحراف دارن میتوان با سوهان انحراف آن را برداشت با تشکر. مشاهده پاسخ دکتر
4
جراحی بینی

سلام. وقت بخیر. ببخشید دماغ من یه قوز کوچیک داره و مشکل من همینه. در صورت عمل میخوام قوزش برداشته شه و نوک بینیم حالت بگیره و کمی سربالا بشه. هزینه این عمل چقدر میشه؟
ممنون میشم پاسخ بدید.پاینده باشید
مشاهده پاسخ دکتر
5
جراحی بینی

سلام آقای دکتر
میخواستم بپرسم ورم بینی فقط ورم پوست بینیه یا غصروف ها و استخوان بینی مخصوصا غضروف نوک بینی که مثل سنگ سفت شده هم ورم دارن؟
یه سوال دیگه هم دارم بعد از تزریق تریامسینولون ورم بینیم کمتر شد ولی روی پشت بینیم بالای نوک بینی فرو رفتگی ایجاد شد(از نیمرخ مشخص است) . این فرورفتگی خود به خود پر میشه یا عارضه محسوب میشه؟
ممنون میشم پاسخ بدین
مشاهده پاسخ دکتر
6
ترمیم

سلام.وقت بخیر. جناب دکتر من 3سال پیش بینیم عمل کردم. الان بالای پره ها برامدگی داره. سوراخا کمی نامتقارنه. و یه قوز کوچولی بالای تیغه بینی هست. وبینی کمی افتادگی داره. راه حلش چیست. با سوهان کشی و بدون اتاق عمل میشه کاری کرد. ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
7
عمل همزمان بینی و یا لطفت صورت به همراه جراحی لوزه سوم

سلام خسته نباشید آقای دکتر
ببخشید بنده ۳۳ ساله هستم و از کودکی لوزه سوم داشتم و به دلیل مخالفت پدرم برای بیهوشی عمل نشدم و تا الان هر سال کورتون زدم چندین نوبت بستری شدم و حتی لوزه هام عفونت هاش و نه سنگ لوزه دکتر ساکشن شده الانم دکترم برام عمل نوشته و واقعا دیگه از کورتون و بستری شدن و گلودرد و تنفس بد خسته شدم امکانش هست الان که بیهوشی میگیرم بینی ام رو هم همزمان با لوزه عمل کنم و یا حداقل عمل لیفت پیشانی همزمان انجام بدم؟
مشاهده پاسخ دکتر
8
لیفت بینی برای ترمیم

سلام، یکی از سوراخ های بینی من در عمل بالاتر رفته با لیفت میشه اون رو درست کرد. مخصوصا از روبرو مشاهده پاسخ دکتر
9
عمل تیپ پلاستی بینی

سلام خسته نباشید
ببخشید دکتر شما تیپ پلاستي هم انجام ميديدن ؟قیمت رو هم لطف میکنید مرسی .
مشاهده پاسخ دکتر
10
روش جراحی

سلام
خسته نباشید...
یه خلاصه از روند چگونگی سوهان کشیدن قوز بینی بدون باز کردن و بخیه میگید
و هم اینکه من از اتاق عمل میترسم.توی مطب میشه.
یعنی چی حالت خواب یا موضعی.در حین عمل درد حس نمیشه؟؟
مشاهده پاسخ دکتر