جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی : عمل بینی یکی از جراحی های زیبایی پرطرفدار در سرتاسر جهان و به خصوص ایران است که با هدف بهبود وضعیت ظاهری و از طریق حذف ایرادات موجود در ظاهر بینی همچون قوز انجام می گیرد.

ممکن است در هنگام ایستادن در روبروی آینه متوجه شوید که بینی تان بزرگ تر از حالت طبیعی بوده، نوک آن افتاده است، بر روی پل بینی تان قوز وجود دارد و به همین دلیل احساس ناخوشایندی در شما ایجاد شود که موجب کاهش اعتماد به نفس تان شود.

با جراحی بینی می توان ایرادات ظاهری بینی را برای همیشه برطرف کرده و موجب زیبایی بیشتر افراد شد. البته باید خاطر نشان شویم که نتیجه جراحی بینی همیشه رضایت بخش نیست و در صورت انتخاب یک جراح بی تجربه گاهاً با عوارضی برای بیمار همراه خواهد بود، بنابراین با انجام تحقیقات لازم بهترین جراح بینی منطقه خود را انتخاب کنید.

ویژگی های بینی فانتزی

ویژگی بارز این فرم از بینی ، سر بالا بودن آن است به طوری که زاویه بین لب بالا و نوک بینی در بینی فانتزی 105 درجه یا حتی بیشتر می باشد.

در پشت بینی قوس زیادی وجود دارد که موجب عروسکی به نظر رسیدن چهره شده و در صورت ایجاد قوس زیاد منجر به غیرطبیعی شدن چهره خواهد شد.

همچنین باید بگوییم که علاوه بر فرم طبیعی و فانتزی، فرم نیمه فانتزی نیز وجود دارد که در آن بر خلاف بینی فانتزی که قوس زیادی داشته و بینی طبیعی که هیچ قوسی ندارد، قوسی خفیفی وجود دارد و می توان گفت که حد میان بینی طبیعی و فانتزی است.

آیا بینی فانتزی برای من مناسب است؟

شایع ترین سوالی که افراد در هنگام مراجعه به دکتر سید محمد لاجوردی ، جراح بینی تهران می پرسند این است که کدام فرم از بینی برای من مناسب تر است؟

پاسخ سوال های زیر،مشخص خواهد کرد که فرم بینی مناسب شما کدام نوع است، فانتزی یا طبیعی؟

بینی شما گوشتی است یا استخوانی؟

بینی ها دارای دو نوعگوشتی و استخوانی هستند که تفاوت آن ها در میزان ضخامت پوست بینی و غضروف های آناست.

اگر شما دارای بینیگوشتی هستید باید بدانید که جراحی بینی فانتزی به هیچ عنوان برای شما قابل انجامنیست، زیرا در بینی فانتزی ظریف کاری هایی ایجاد می گردد که پوست کلفت بینی هایگوشتی اجازه مشخص شدن آن ها را به افراد نخواهد داد.

بنابراین فقط افرادیکه بینی شان استخوانی است می توانند این جراحی بینی را انجام دهند.

آیا به مشخص بودن نتیجه جراحی بینی تمایل دارید؟

به دلیل قوس زیاد موجود در بینی های فانتزی و سربالا بودن آن ها امکان ایجاد مشکلات تنفسی در بینی وجود داشته و افراد به محض دیدن شما متوجه جراحی بینی تان خواهند شد، اگر با این موضوع مشکلی نداشته و به آن تمایل دارید، بینی فانتزی فرم مناسبی برای شماست ولی در صورتی که دوست دارید ظاهر طبیعی بینی و صورت تان حفظ شده و نتیجه جراحی بینی در صورت تان مشهود نباشد، پیشنهاد دکتر محمد لاجوردی به شما فرم طبیعی است.

صورت شما و اجزای آن بزرگ است یا کوچک؟

بینی ایده آل علاوهبر نداشتن ایرادات ظاهری، بیشترین تناسب را با اجزای صورت شما دارد.

دکتر محمد لاجوردی با تسلط بسیار زیادی که بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی دارند، مناسب ترین فرم بینی را برای تان در نظر خواهند گرفت.

به طور کلی پیشنهاد ایشانبرای افرادی با صورت های بزرگ، فرم طبیعی و برای افرادی با صورت های کوچک و ظریف، بینیطبیعی یا نیمه فانتزی است.

کلام آخر

طبق اصول زیبایی شناسی هرچه اجزای صورت افراد به شکل طبیعی شان نزدیک تر باشند زیباتر خواهند بود، به همین دلیل توصیه ما به افراد این است که برای جراحی بینی طبیعی اقدام نموده و حتی الامکان از انجام جراحی بینی فانتزی خودداری کنند.

در صورت تمایل زیادافراد به انجام عمل بینی فانتزی، می توان جراحی بینی نیمه فانتزی را که ریسک کمتریداشته و تلفیقی از ویژگی های بینی طبیعی و فانتزی است، جایگزین فرم عروسکی نمود.سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
سوهان بینی

سلام آیا بینی هایی که انحراف دارن میتوان با سوهان انحراف آن را برداشت با تشکر. مشاهده پاسخ دکتر
2
جراحی بینی

سلام. وقت بخیر. ببخشید دماغ من یه قوز کوچیک داره و مشکل من همینه. در صورت عمل میخوام قوزش برداشته شه و نوک بینیم حالت بگیره و کمی سربالا بشه. هزینه این عمل چقدر میشه؟
ممنون میشم پاسخ بدید.پاینده باشید
مشاهده پاسخ دکتر
3
جراحی بینی

سلام آقای دکتر
میخواستم بپرسم ورم بینی فقط ورم پوست بینیه یا غصروف ها و استخوان بینی مخصوصا غضروف نوک بینی که مثل سنگ سفت شده هم ورم دارن؟
یه سوال دیگه هم دارم بعد از تزریق تریامسینولون ورم بینیم کمتر شد ولی روی پشت بینیم بالای نوک بینی فرو رفتگی ایجاد شد(از نیمرخ مشخص است) . این فرورفتگی خود به خود پر میشه یا عارضه محسوب میشه؟
ممنون میشم پاسخ بدین
مشاهده پاسخ دکتر
4
ترمیم

سلام.وقت بخیر. جناب دکتر من 3سال پیش بینیم عمل کردم. الان بالای پره ها برامدگی داره. سوراخا کمی نامتقارنه. و یه قوز کوچولی بالای تیغه بینی هست. وبینی کمی افتادگی داره. راه حلش چیست. با سوهان کشی و بدون اتاق عمل میشه کاری کرد. ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
5
عمل همزمان بینی و یا لطفت صورت به همراه جراحی لوزه سوم

سلام خسته نباشید آقای دکتر
ببخشید بنده ۳۳ ساله هستم و از کودکی لوزه سوم داشتم و به دلیل مخالفت پدرم برای بیهوشی عمل نشدم و تا الان هر سال کورتون زدم چندین نوبت بستری شدم و حتی لوزه هام عفونت هاش و نه سنگ لوزه دکتر ساکشن شده الانم دکترم برام عمل نوشته و واقعا دیگه از کورتون و بستری شدن و گلودرد و تنفس بد خسته شدم امکانش هست الان که بیهوشی میگیرم بینی ام رو هم همزمان با لوزه عمل کنم و یا حداقل عمل لیفت پیشانی همزمان انجام بدم؟
مشاهده پاسخ دکتر
6
لیفت بینی برای ترمیم

سلام، یکی از سوراخ های بینی من در عمل بالاتر رفته با لیفت میشه اون رو درست کرد. مخصوصا از روبرو مشاهده پاسخ دکتر
7
عمل تیپ پلاستی بینی

سلام خسته نباشید
ببخشید دکتر شما تیپ پلاستي هم انجام ميديدن ؟قیمت رو هم لطف میکنید مرسی .
مشاهده پاسخ دکتر
8
روش جراحی

سلام
خسته نباشید...
یه خلاصه از روند چگونگی سوهان کشیدن قوز بینی بدون باز کردن و بخیه میگید
و هم اینکه من از اتاق عمل میترسم.توی مطب میشه.
یعنی چی حالت خواب یا موضعی.در حین عمل درد حس نمیشه؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
9
تیپ پلاستی

با سلام.آیا شما تیپ‌پلاستی برای بینی که یکبار عمل شده انجام میدهید؟ مشاهده پاسخ دکتر
10
قوز بینی

با سلام و خسته نباشید
من ۷ماه بینی مو عمل کردم .بینی قبل عملم انحراف و قوز داشت .بعد عملم بعد برداشتن اتل متوجه برامدگی های روی بینیم شدم ب دکترم گفتم گفت جاهای فرورفتگی فیبرسازه درست میشه با ماساژ .بعد ۴ماه کم کم پر شد .ولی متاسفانه بینیم هنوز قوز رو داره .بعد ۶ماه ب دکترم مراجعه کردم گفتن محل قوز رو ماساژ بدین تا یک سال صبر کنین حل نشد با تزریق ژل درست میکنم من مخالفت کردم و قرار شد با بی حسی سوهان بکشند .و یک نکته دیگ این که بینی من از سمت چپ خیلی قوزش زیاده ولی از سمت راست خیلی کمتره چرااا؟؟؟خیلی از بابت قوز بینیم ناراحتم 😔لطفا راهنماییم کنید🙏
مشاهده پاسخ دکتر