جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ

جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ : یکی از مواردی که باعث زیبایی چهره فرد می شود، جایگاه ابرو در صورت است. گاها می بینیم که برخی از افراد ابرو های بسیار افتاده ای دارند که چهره عبوس و غم دیده ای را به صورت آنها می دهد.

همچنین در مواردی که عده ای از افراد جهت جراحیزیبایی پلک بالا یا بلفاروپلاستی به پزشک مراجعه می کنند، پس از بررسی مشخص می شودکه در واقع علت اصلی پوست زیاد پشت چشم ، افتادگی ابرو هاست که باعث شده پوست پشت پلکجمع شود و بیش از حد نمایان گردد.

در واقع درمان اصلی موارد ذکر شده، بالا بردن موقعیت ابرو ها یا لیفت ابرو است.

جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ

نحوه انجام جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ

در گذشته برش بسیار وسیعی در پشت رستنگاه یا محلرویش مو ایجاد می شد و بدون استفاده از ابزار آلات جدید، ابرو را در موقعیت بالا تریقرار می داد. سپس پوست اضافه برش داده می شد.

بعد از آن جراحی لیفت ابرو به صورت محدود تری انجام می شد؛ به این صورت که با ایجاد 5 سوراخ کوچک در سر، پوست پیشانی از زیر باز شده و ابرو را در موقعیت بالا تری فیکس می کرد. اشکال این روش این بود که جراح دید کامل نداشت و به صورت کورکورانه بیمار را تحت جراحی قرار می داد.

اما امروزه جراح با استفاده از دستگاه آندوسکوپ، زیر دید مستقیم تلوزیون و با ایجاد همان 5 برش ، تمام عروق و اعصاب را تحت دید مستقیمداشته و عمل جراحی به صورت بسیار دقیق انجام می شود.

عوارض جراحي ليفت ابرو با آندوسکوپ

جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ ممکن است دارای چند عارضه باشد که شایع ترین آن، برگشت ابرو ها به موقعیت قبلی می باشد. این اتفاق ممکن است بعد از چند ماه رخ دهد.

  • برای جلوگیری از این عارضه می توان از متد های جدیدی همچون پیچ های مختلف که می توانند قابل جذب یا غیر قابل جذب باشند و همچنین سایر ابزار آلات دیگر که قابل قرار گیری در سر هستند استفاده نمود. با استفاده از این ابزار ها ابرو را بالا کشیده و پوست را با جمجمه فیکس می کنیم.
  • یکی دیگر از عوارض این روش، احتمال آسیب دیدگی عروق و اعصاب می باشد. در این حالت ممکن است پلک و ابرو ها دچار افتادگی دائم و حتی یک طرفه شوند. برای پیشگیری از این عارضه از تکنیک دقیق و دید مستقیم روی مانیتور دستگاه آندوسکوپ استفاده می شود.
  • عارضه بعدی احتمال تجمع خون یا هماتوم زیر پوست سر می باشد. این عارضه هم به کمک پانسمان دقیق و محکمی که بعد از جراحی انجام می شود، و معمولا به مدت 24 الی 48 ساعت به روی سر قرار دارد، قابل کنترل و پیشگیری می باشد.

دکتر لاجوردی با استفاده از دستگاه آندوسکوپ و ابزار آلات جدید ، موقعیت جدید ابرو را در جمجمه فیکس کرده و تمام تلاش ایشان بر این است که عوارض احتمالی را به حداقل میزان خودش برسانند.سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
ریسپینگ

سلام. ازونجاییکە سایز بینیم نسبت بە صورتم کوچیکه و نمیخوام رینو پلاستی کنم، آیا قوز بینیم از طریق ریسپینگ و بدون بیهوشی برداشته میشه؟ هزینهش؟. سپاس مشاهده پاسخ دکتر
2
آشنایی با تیپ پلاستی

باسلام در تیپ پلاستی دوره نقاهت آن چطور هست ؟آیا مشکل گرفتگی بینی بوجود میاد دراین نوع عمل؟و اگر کمی قوزبینی داشته باشم میشه با این روش برطرف کرد؟واگر عکس بینیمو بفرستم میتونید راهنماییم کنید چه نوع عملی و با عوارض کمتر مناسب بینی من هست؟چون من در اصفهان هستم مشاهده پاسخ دکتر
3
سوهان بینی

سلام آیا بینی هایی که انحراف دارن میتوان با سوهان انحراف آن را برداشت با تشکر. مشاهده پاسخ دکتر
4
جراحی بینی

سلام. وقت بخیر. ببخشید دماغ من یه قوز کوچیک داره و مشکل من همینه. در صورت عمل میخوام قوزش برداشته شه و نوک بینیم حالت بگیره و کمی سربالا بشه. هزینه این عمل چقدر میشه؟
ممنون میشم پاسخ بدید.پاینده باشید
مشاهده پاسخ دکتر
5
جراحی بینی

سلام آقای دکتر
میخواستم بپرسم ورم بینی فقط ورم پوست بینیه یا غصروف ها و استخوان بینی مخصوصا غضروف نوک بینی که مثل سنگ سفت شده هم ورم دارن؟
یه سوال دیگه هم دارم بعد از تزریق تریامسینولون ورم بینیم کمتر شد ولی روی پشت بینیم بالای نوک بینی فرو رفتگی ایجاد شد(از نیمرخ مشخص است) . این فرورفتگی خود به خود پر میشه یا عارضه محسوب میشه؟
ممنون میشم پاسخ بدین
مشاهده پاسخ دکتر
6
ترمیم

سلام.وقت بخیر. جناب دکتر من 3سال پیش بینیم عمل کردم. الان بالای پره ها برامدگی داره. سوراخا کمی نامتقارنه. و یه قوز کوچولی بالای تیغه بینی هست. وبینی کمی افتادگی داره. راه حلش چیست. با سوهان کشی و بدون اتاق عمل میشه کاری کرد. ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
7
عمل همزمان بینی و یا لطفت صورت به همراه جراحی لوزه سوم

سلام خسته نباشید آقای دکتر
ببخشید بنده ۳۳ ساله هستم و از کودکی لوزه سوم داشتم و به دلیل مخالفت پدرم برای بیهوشی عمل نشدم و تا الان هر سال کورتون زدم چندین نوبت بستری شدم و حتی لوزه هام عفونت هاش و نه سنگ لوزه دکتر ساکشن شده الانم دکترم برام عمل نوشته و واقعا دیگه از کورتون و بستری شدن و گلودرد و تنفس بد خسته شدم امکانش هست الان که بیهوشی میگیرم بینی ام رو هم همزمان با لوزه عمل کنم و یا حداقل عمل لیفت پیشانی همزمان انجام بدم؟
مشاهده پاسخ دکتر
8
لیفت بینی برای ترمیم

سلام، یکی از سوراخ های بینی من در عمل بالاتر رفته با لیفت میشه اون رو درست کرد. مخصوصا از روبرو مشاهده پاسخ دکتر
9
عمل تیپ پلاستی بینی

سلام خسته نباشید
ببخشید دکتر شما تیپ پلاستي هم انجام ميديدن ؟قیمت رو هم لطف میکنید مرسی .
مشاهده پاسخ دکتر
10
روش جراحی

سلام
خسته نباشید...
یه خلاصه از روند چگونگی سوهان کشیدن قوز بینی بدون باز کردن و بخیه میگید
و هم اینکه من از اتاق عمل میترسم.توی مطب میشه.
یعنی چی حالت خواب یا موضعی.در حین عمل درد حس نمیشه؟؟
مشاهده پاسخ دکتر