نحوه چسب زدن بینی

یکی از مراقبت هایی که پس از جراحی بینی رعایت آن بسیار ضروری و حائز اهمیت می باشد، نحوه چسب زدن بینی است. چسب زدن بینی تاثیر بسیاری در شکل نهایی بینی دارد به همین دلیل باید در این امر خیلی دقت کنید.

نحوه چسب زدن بینی

نحوه چسب زدن بینی

تمامی جراحان بعد از جراحی زیبایی بینی می بایست نحوه چسب زدن بینی را به بیماران خود توضیح می دهند، ما نیز در این مقاله سعی داریم برای یاداوری آن ها را برای شما عزیزان شرح دهیم.

چسب زدن

 • برای باز کردن چسب ها از روی بینی تان ، زیر دوش آب ولرم قرار بگیرید و تا رسیدن آب به چسب ها منتظر بمانید ، سپس چسب ها را به صابون آغشته کنید.
 • بعد از این که چسب ها به صابون آغشته شدند می توانید آن ها را از سمت پایین به بالا از روی پوست تان جدا کنید.
 • دقت کنید که به هیچ عنوان چسب ها را از سمت بالا به سمت پایین از روی پوست تان جدا نکنید.
 • هنگامی که تمامی چسب ها از پوست جدا شدند به آرامی بینی را با کف و صابون شستشو دهید و سپس آن را خشک کنید.
 • ابتدا یک تکه چسب را به اندازه تقریبا ۴ سانتی متر آماده کنید و آن را در ناحیه بالای نوک بینی خود با فشاری نسبتا زیاد بچسبانید.
 • قابل توجه شما عزیزان، هنگام چسب زدن نوک بینی خود را با چسب نپوشانید.
 • چسب بعدی را کمی کوتاه تر از چسب اولی آماده کنید و آن را بالاتر از چسب اول به شکلی که یک سوم آن را پوشش دهد بچسبانید.
 • چسب سوم را از چسب دومی کوتاه تر ببرید مانند چسب دوم بر روی بینی خود بچسبانید.
 • چهارمین چسب را مانند چسب های قبلی بچسبانید.
 • یک تیکه چسب به اندازه 7 سانتی متر آماده کنید، آن را مقداری باریک کنید، از آن در زیر نوک بینی به شکلی که سوراخ های بینی را نپوشاند، بچسبانید.
 • در انتها یک چسب مثل چسب اول، به همان اندازه برید و آن را بر روی چسب اول قرار دهید.

توجه داشته باشید که اگر موارد بالا را با دقت و حوصله انجام دهید به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.

دکتر سیدمحمد لاجوردی

سوال: چه مدت پس از جراحی باید چسب بزنیم؟

پاسخ دکتر لاجوردی: به مدت 4 هفته باید بینی خود را چسب بزنید، چسب زدن در این زمان به شکل گیری بینی کمک بسیاری می کند

دکتر سید محمد لاجوردی متخصص گوش، حلق، بینی و جراح بینی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function hamyar_faq_clean() in /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php:54 Stack trace: #0 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include() #1 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/post/content.php(281): publisher_get_view('post', '_next_prev_post') #2 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include('/home3/drlajeva...') #3 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/post/style-1.php(63): publisher_get_view('post', 'content') #4 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include('/home3/drlajeva...') #5 /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher/single.php(19): publisher_get_view('post', 'style-1') #6 /home3/drlajeva/public_html/wp-in in /home3/drlajeva/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php on line 54
internal_server_error <![CDATA[وردپرس &rsaquo; خطا]]> 500